Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

20 minutes ago, pt 2.0 said:

bogami jeste.

 

p.s. sad moram da se izvinjavam ortaku koji mi je pre par dana rekao - sahranjen je na lešću, a ja ga napala u fazonu - opet slušaš neke opskurne likove koji samo mute vodu i maste... gora sam od biksi srbsi. 

 

Milovan Brkic je rekao da je sahranjen na groblju lesce kao NN lice. Ali ni on izgleda nije imao skroz precizne informacije.

Edited by bejzbolka
Link to comment
10 minutes ago, bejzbolka said:

sahranjen na groblju lesce kao NN lice. Ali ni on izgleda nije imao skroz precizne podatke.

vidim.... uzgred, na grobnoj ploči može (u smislu dozvoljeno je) da se ukleše bilo šta. ne mora da stoji prezime.

 

o cvijanovom ocu u tekst u spojleru.

izdetektivisala sam, ukrštajući ovaj tekst sa CV-jem, da je pisan 2005. godine, budući da je prodekan za nastavu bio u periodu 1994-2000.  a na poziciji dekana BF  2003-2006.

Spoiler

Dekan Biološkog fakulteta prof. dr. Mirko Cvijan rođen je u Peći, 1950. godine. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u Kikindi. Biološki fakultet (u to vreme Odsek za biološke nauke PMF-a) u Beogradu upisao je 1969, a završio 1973, sa prosečnom ocenom 9,56. Magistrirao i doktorirao na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Šest godina bio Prodekan za nastavu, poslednje tri Dekan i šef je Katedre za algologiju, mikologiju i lihenologiju.
Oženjen. Ima dvoje dece i za svoj najveći uspeh u životu smatra njih.
Omiljena knjiga u prozi - sva Andrićeva dela; u poeziji - Jesenjin.
Hobi - ribolov.

 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Uf jebote ovo ne da je bizarno, nego da je neko snimio film koji ovako pocinje prestao bih da ga gledam koliko deluje preizmisljeno.

 

Ukoliko nije stvarno bio u nekom programu zastite identiteta, drzava mora da ima razlicite podatke o njegovom kretanju (i prestanku kretanja). Kartice, mobilni, pasos i dan ulaska u zemlju. Pricamo o 2018, ti podaci se cuvaju jos uvek po defaultu. Neverovatno da nije bilo istrage. I neverovatno je cutanje opozicije na sve ovo. Ko da su svi dobili aber da se prave i dalje ludi.

  • +1 3
Link to comment

Samo bih iz ovog pt -ovog naglasio još jednu važnu informaciju da je Vladimir imao i brata/sestru

Edited by yabadaba
  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, pt 2.0 said:

vidim.... uzgred, na grobnoj ploči može (u smislu dozvoljeno je) da se ukleše bilo šta. ne mora da stoji prezime.

 

o cvijanovom ocu u tekst u spojleru.

izdetektivisala sam, ukrštajući ovaj tekst sa CV-jem, da je pisan 2005. godine, budući da je prodekan za nastavu bio u periodu 1994-2000.  a na poziciji dekana BF  2003-2006.

  Hide contents

Dekan Biološkog fakulteta prof. dr. Mirko Cvijan rođen je u Peći, 1950. godine. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u Kikindi. Biološki fakultet (u to vreme Odsek za biološke nauke PMF-a) u Beogradu upisao je 1969, a završio 1973, sa prosečnom ocenom 9,56. Magistrirao i doktorirao na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Šest godina bio Prodekan za nastavu, poslednje tri Dekan i šef je Katedre za algologiju, mikologiju i lihenologiju.
Oženjen. Ima dvoje dece i za svoj najveći uspeh u životu smatra njih.
Omiljena knjiga u prozi - sva Andrićeva dela; u poeziji - Jesenjin.
Hobi - ribolov.

 

 

Jel imao ista taj covek od imovine na svoje ime? Ko uziva danas u toj imovini? Sta bi se tu promenilo da je bilo ostavinske rasprave? Sve zajedno, potpuno neverovatna prica.

Link to comment
5 minutes ago, yabadaba said:

Samo bih iz ovog pt -ovog izvukao još kednu važnu inormaciju da je imao i brata/sestru

da, zato to i jesam okačila. 

otac mu je bio takođe odličan student, i deluje uspešan u nekoj akademskoj karijeri. i to mi je bitan podatak da razumem milje.

negde sam čula da mu je majka lekar (u YT intervjuu nemanje šarovića, koji je komentarisao da su zajednički poznanici, čak mislim njene kolege - ljudi koji znaju šarovića i cvijanovu majku - bili šokirani ovim saznanjem sada jer se na njegovoj majci, kako tvrde, nikada u ponašanju nije moglo naslutiti da je izgubila sina)

 

edit.

@chandra pojma nemam. sve što znam o čoveku je iz YT snimaka i tekstova izašlih poslednjih nekoliko dana... sve mi je ovo bizarno i creepy.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Neki lik na tviteru tvrdi da je otac umro 2019. i da je takođe kremiran. Ako je to tačno, bizarno je i da nigde nema nikakvog traga (ni na sajtu groblja ni inače) iako je bio dekan.

 

 

 

 

 

Link to comment
10 minutes ago, pt 2.0 said:

sve mi je ovo bizarno i creepy.

 

bas. i ta speedy obdukcija, identifikacija (ko ga je identifikovao?), kremacija, sahrana pod licnim imenom, nista citulja, nista komemoracija... ajde zena i deta, pa i taj sibling, mozda je flipnuo, pa prekinuo odnose bukvalno sa svim prijateljima, ali i ti roditelji njegovi imaju neke prijatelje, a roditelji pricaju o deci. nije covek bio nikakav anonimus, neverovatno da se takav zid cutnje napravi. ako su znali - sto su krili. ako nisu znali - ko je krio od njih.

 

sve i da je ozbiljno covek poludeo, napravio ko zna kakvu pizdariju zbog kojeg bi ga se roditelji "odrekli", zasto bi sahranjivali sina bez punog imena? mislili da se ubio, pa onda neki stid ili griza savest? pa cak i tako - znam za ljude koji su izvrsavali samoubistva, pa je porodica gradila posle alternativnu istinu oko toga, ali poenta je da se napravi da izgleda "normalno". ono, citulja "umro od kratke i teske bolesti" ili nesto jos nedefinisanije.

 

znaci nema jednog scenarija koji mogu da smislim da ovo ne zvuci kao neki foul play. ipak, negde po Occamu, recimo da je najmanje neverovatan scenario da je ovaj mentalno oboleo, neka paraonoidna shizofrenija koja ga je otrgla od svih poznanika i prijatelja, dovela do razvoda, konancno do samoubistva. pitanje da li je uopste bio u US ili je negde klosario. to bi moglo da objasni i "ravnodusnost" roditelja i zid izmedju njih i njegove bivse zene i deteta, pa i taj tihi kraj (ono kad je svima koji su ga znali laknulo sto se konacno zavrsilo).

  • +1 1
Link to comment

https://www.danas.rs/ljudi/plivac/

 

Quote
 
 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Dnevni list Danas
 

Početna » Ljudi » Plivač

 

Ljudi

Ličnost Danas: Vladimir Cvijan

Plivač

Srpska napredna stranka sa ponosom ističe da je njen novi član Vladimir Cvijan, jedan od najboljih pravnika u Srbiji i najpriznatiji srpski pravnik u Evropi i svetu, saopštili su naprednjaci 15. aprila 2010, kada se dogodio najspektakularniji politički transfer iz DS u SNS.

0Piše: Jasmina Lukač
13. oktobra 2013. 17.29

 

Mada su iz kabineta tadašnjeg predsednika demantovali da je Cvijan bio generalni sekretar Borisa Tadića, tvrdeći da je Cvijan samo tehnički obavljao sekretarske poslove, ovaj čin predstavljen je kao krunski dokaz o korumpiranosti vlasti DS. I „forenzički“ podržan snimkom razgovora sa tadašnjom predsednicom Vrhovnom suda Natom Mesarović, za koji su iz DS tvrdili da ga je sam Cvijan napravio neovlašćenim snimanjem mobilnim telefonom, dok je Aleksandar Vučić uzvratio sa „traka mi je pala s neba i nemam nameru bilo kome da kažem ko mi je dostavio“.

Cvijan je nastavio da predvodi kritičku oštricu SNS na temu neuspele reforme pravosuđa i „pravosudne mafije“ i istovremeno kao advokat branio Sretena Jocića, Jocu Amsterdama, pred Specijalnim sudom od optužnice za ubistvo Ive Pukanića. Što nije bilo u koliziji jedno sa drugim, jer Jocićeva odbrana tvrdi da je beogradska optužnica lična Tadićeva usluga Hrvatskoj, da se u vreme ubrzanih EU pregovora proces za Pukanića delom izmesti iz Zagreba. U vreme majskih izbora 2012. zabeležena je Cvijanova partijska revnost u sprečavanju „krađe glasova“ na opštini Zvezdara, zbog čega je pozivan i na razgovor u policiju. Posle izbora slovio je za vrlo ozbiljnog kandidata za ministra pravde, međutim postao je „samo“ poslanik i predsednik skupštinskog Odbora za ustavna pitanja i zakonodavstvo.

Time njegova karijera nije ušla u mirniji tok – naprotiv. U januaru 2013. bivši pravosudni vrh iz DS optužio ga je za posredne pretnje sudiji Vladimiru Mesaroviću, sinu Nate Mesarović, u manje poznatom procesu za šverc kokaina. Uskoro je izbila i medijska afera – zbog naslova „Cvijan u Dubaiju, država u dubiozi“, optužio je urednike Naših novina za pedofiliju, pošto je u tekstu objavljena i slika njegovog deteta sa letovanja.

Na Cvijanovom nalogu na mreži Tviter, koji je sada „usijan“ od komentara o unutrašnjim previranjima u SNS, sa ovim pravnikom u glavnoj ulozi, inače piše i „Voli plivanje i šah. Supruga Sandra, sin Luka“.

Vladimir Cvijan je rođen u Beogradu 1976, prava je diplomirao 1999. kao student generacije, a magistrirao je na temu zaštite intelektualne svojine i prava interneta. Radio je na Institutu za uporedno pravo od 2000. do 2004, a od tada pa do 2010. u Tadićevom kabinetu. Govori engleski i ruski jezik.

 

Link to comment
34 minutes ago, vememah said:

Neki lik na tviteru tvrdi da je otac umro 2019. i da je takođe kremiran. Ako je to tačno, bizarno je i da nigde nema nikakvog traga (ni na sajtu groblja ni inače) iako je bio dekan.

 

 

 

 

 

a ovo sto mu je telo pronadjeno 5og a sahranjen tek 19og uobicajeno u slicnim slucajevima?

 

meni su malo bzvz ssva ova nagadjanja

 

posebno da se covek psihicki razboleo, raskinuo sve odnose sa porodicom i prijateljima, klosario te su onda oni jedva docekali da sve prestane

odosmo bas daleko

Link to comment

Ni ja ne razumem potrebu da se nagađa kada su nadležne institucije odavno razjasnile slučaj nebitnog građanina Vladimira.

Edited by Heaviside
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...