Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

Da. Preminuli brat. Tako da ovi ljudi nemaju nikog blizeg do tog unuka. Kog (po ovom tipu) vidjaju i uzimaju ili su uzimali prilicno redovno.

Ovo sad ja spekulisem ... mozda zato cute??? Ucenjeni??'

Link to comment
15 minutes ago, radnik said:

Da. Preminuli brat. Tako da ovi ljudi nemaju nikog blizeg do tog unuka. Kog (po ovom tipu) vidjaju i uzimaju ili su uzimali prilicno redovno.

Ovo sad ja spekulisem ... mozda zato cute??? Ucenjeni??'

 

A mozda im je beda da nakon gubitka oba deteta citaju obdukcione nalaze po internetu i da neki fucking Sarovic i Visekruna jasu na medijskom talasu njihove tragedije?

 

Ono sto je potpuna kontradikcija jeste taj otac koji je potpisao zahtev za kremacijom, a prica kao da mu je sin ziv. Mozda su njega obavestili, a on ostavio ostatak porodice u neznanju? Mozda je neki ekonomski razlog u pitanju?

 

Ono sto ja nikako ne mogu da uklopim je da je otac znao da mu je sin mrtav, da je ubijen i da mu je onda zapreceno da laze da je ovaj ziv?! Mislim, ako bi mu vec pretili, zar mu ne bi pretili da kaze kako se ovaj sam ubio? Lagati o uzrocima smrti je za mnogo redova velicine lakse nego lagati da li je neko ziv ili nije.

 

Ma glupo je vise nagadjati. Neko im je od novinara s kredibilitetom vec prisao i ispitao ko je vlasnik grobnog mesta itd, znace se uskoro.

  • +1 1
Link to comment

Pa, oni sve vreme imaju mogućnost da kratkim saopštenjem prekinu sva nagađanja koja su im sigurno mučna. Ili nemaju? Ili ne žele da prekinu nagađanja? To i jeste glavni razlog za sumnju. Previše je ovo otišlo daleko ( javne analize obdukcionog nalaza, nagađanja o stepenu ludila pojnog člana prodice itd.) da bi oni nastavili da ćute ako već znaju i ako je sve čisto. Ako su i pokušavali da sakriju smrt sada to više nema nikakvog smisla. Dovoljno bi bilo da pošalju pismo u kome kažu da Cvijan nije ubijen i da porodica nije spremna da iznosi detalje njegove smrti.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Heaviside said:

Pa, oni sve vreme imaju mogućnost da kratkim saopštenjem prekinu sva nagađanja koja su im sigurno mučna. Ili nemaju? Ili ne žele da prekinu nagađanja? To i jeste glavni razlog za sumnju. Previše je ovo otišlo daleko ( javne analize obdukcionog nalaza, nagađanja o stepenu ludila pojnog člana prodice itd.) da bi oni nastavili da ćute ako već znaju i ako je sve čisto. Ako su i pokušavali da sakriju smrt sada to više nema nikakvog smisla. Dovoljno bi bilo da pošalju pismo u kome kažu da Cvijan nije ubijen i da porodica nije spremna da iznosi detalje njegove smrti.

 

Slazem se, to bi bilo ocekivano. Ako izostane, stvarno ne znam cime i kako da tumacim taj izostanak?

Link to comment

Ne znam ni ja, ali prosto nikako ne mogu da uklopim činjenicu da oni i dalje ćute u verziju sa samoubistvom. Previše je ovo. Ima još bizarnih stvari kao što je spomenik bez prezimena i neobaveštavanje bivše žene, prijatelja i saradnika ali to bih mogao da progutam kao želju pokojnika. Međutim, tajna je otkrivena, nema više šta da se čuva, a plaća se ogromna cena. Ćutanjem zapravo postižu kontraefekat - publicitet je sve veći. Možda porodica želi publicitet. Možda se nadaju da će tako istina, koju ili ne znaju ili ne smeju da iznesu izaći na videlo.

 

 

 

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment

(Nova.rs) Cvijan uoči smrti nestao na dve godine

Quote

/.../ Kako portal Nova.rs saznaje, Cvijanu se trag izgubio 2015. godine, nakon čega njegova bliža porodica dve godine nije znala gde se on nalazi.

Cvijanova smrt već danima unazad intrigira srpsku javnost. Naime, javnost je tek prošle nedelje saznala da se Cvijan utopio januara 2018. godine, nakon čega je naš portal otkrio da je on 14 dana kasnije kremiran, na zahtev oca Mirka Cvijana.

Ipak, prema saznanjima našeg portala, Cvijan je ranije, odnosno pre 2018. godine, nestajao na izvesne periode.

“Dešavalo se da Vladimir i ranije nestane na neko vreme. Tako je on 2015. godine nestao na period od dve godine. Njegova porodica, bivša supruga i sin, nisu imali nikakva saznanja o tome gde se on nalazi, sve do 2017. godine. Cvijan se te 2017. godine pojavio, kada je primetno smršao zbog zdravstvenih problema koje je imao. Ipak, nakon 2017. godine ponovo mu se izgubio trag”, kaže izvor portala Nova.rs

/.../

 

Link to comment

Konačno su se setili

 

(N1) SSP: Da li je Vučić znao za Cvijanovu smrt i skrivao je?

Quote

Stranka slobode i pravde (SSP) upitala je danas da li je predsednik Srbije Aleksandar Vučić znao za smrt bivšeg člana Srpske napredne stranke (SNS) advokata Vladimira Cvijana i skrivao je od 2018. godine.

„Ukoliko poriče da je za Cvijanovu smrt znao ove tri godine, kome drugom je onda Cvijan smetao da je i porodici zapretio da ćuti o njegovoj smrti i da mu ni čitulju ne sme objaviti“, upitala je SSP u saopštenju.

SSP je upitala i zašto je Vučić doneo odluku da se odustane od krivičnog gonjenja Bogoljuba Karića u slučaju „Mobtel“, po optužnicama Srbije koje su protiv Karića pripremane od 2006. do 2013. godine, a o čemu je, kako tvrdi SSP, Cvijan dostavio dokumentaciju hrvatskom novinaru Domagoju Margetiću.

„Gde je novac koji su Karići izneli iz Srbiji do 2006. godine, da li se on nalazi na računima u inostranstvu i gde tačno? I koliko je koštao napredak Bogoljuba Karića od osumnjičenog lica u bekstvu do koalicionog partnera Aleksandra Vučića“, dodala je SSP.

U saopštenju je postavljeno i pitanje da li je Vučić znao da pripadnici njegovog obezbedjenja rade i na obezbedjenju plantaže marihuane u Jovanjici, kao štu su visoki službenici Ministarstva unutrašnjih poslova i Bezbednosno-informativne agencije, poput Milana Kendije.

„Ako nije znao, kada će smeniti direktora BIA zato što ga nije o tome obavestio“, istakla je SSP.

SSP je upitala da li su Vučića službe bezbednosti upozorile da je više 1.500 puta „upao u mere prisluškivanja lica pod istragom“.

„Ako jesu – zašto je nastavio da komunicira sa kriminalcima? Ako nisu – ko će odgovarati za to“, naglasila je SSP.

SSP je navela da će smatrati da Vučić „beži od istine“ ukoliko bude ignorisao ta pitanja, „kao što uvek ignoriše ono što mu ne odgovara“.

 

Link to comment
Mislim da je ovo širenje price na Karice totalni promasaj. Bas ozbiljan promasaj.
Priču je na Kariće proširio Domagoj M. sa tim dokumentima.
Inače Karići su imali ozbiljan "upliv" u kabinet T. Nikolića, čak par instaliranih ljudi tamo.
Inače su plašljivi ko zečevi pa moguće da ovi imaju ideju da bi pritisak mogao da izrodi neku nervoznu reakciju ono da se izlanu...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, bejzbolka said:

Mislim da je ovo širenje price na Karice totalni promasaj. Bas ozbiljan promasaj.

Ja mislim da nije.

Bilo šta na temu: gde su pare? nikad nije širenje priče.

  • +1 3
Link to comment

Gledao sam Domagoja, bas zato i kazem. Domagoj sam nije siguran sta u tim folderima ima. 25.000 strana, koje je on citao na preskok, svaku stotu stranu otprilike. Ono sto znamo jeste da je Cvijan bio Karicev advokat, te da je vrlo moguce da su dokumenti na disku zapravo spisi iz predmeta u postupcima koji su protiv Karica vodjeni. Odnosno, nista sto nije vec vidjeno.

 

Sto daje šlagvort da se prica sa krajnje sumnjivog slucaja pronalaska tela, skrene na raspravu i tumacenje nekih 25.000 strana ko zna čega.

Edited by bejzbolka
Link to comment
Gledao sam Domagoja, bas zato i kazem. Domagoj sam nije siguran sta u tim folderima ima. 25.000 strana, koje je on citao na preskok, svaku stotu stranu otprilike. Ono sto znamo jeste da je Cvijan bio Karicev advokat, te da je vrlo moguce da su dokumenti na disku zapravo spisi iz predmeta u postupcima koji su protiv Karica vodjeni. Odnosno, nista sto nije vec vidjeno.
 
Sto daje šlagvort da se prica sa krajnje sumnjivog slucaja pronalaska tela, skrene na raspravu i tumacenje nekih 25.000 strana ko zna čega.
Pa on povezuje te dve stvari...
Kažem, oni su bili tu po kabinetu moguće da je nešto procurelo...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

zanimljivo

Quote

Bivši inspektor unutrašnje kontrole ministarstva unutrašnjih poslova Srbije (MUP) Nebojša Trbović izjavio je da je bivša državna sekretarka tog ministarstva Dijana Hrkalović "moć vukla od ministra Nebojše Stefanovića".

 

Link to comment

Vladimir Cvijan dobio je u prosincu 2013. godine interne dokumente pravnog tima belgijskog Delhaizea, u kojem se opisuju sumnjivi tokovi gotovine u procesu kupnje Delta Maxija. Kome je u gotovini isplaćeno nevjerojatnih 300 milijuna eura provizije? Gdje je završilo 1,8 milijardi eura gotovine u operaciji Delhaize-Delta Maxi? Kad je Cvijan o ovom tražio odgovore Aleksandra Vučića, Vučić ga je fizički napao na sjednici predsjedništva SNS-a i prijetio mu, što je Cvijan uredno prijavio beogradskoj policiji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...