Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

13 minutes ago, radisa said:

Pa da, ako se čuo sa čovekom sa kojim je delio tajne papire, teško da je baš skrenuo...

 

Ispascu djavolji advokat, ali meni je to "deljenje tajnih papira" sa nekim kao sto je Domagoj jedan od priloga tezi o ludilu. Naravno, uvek postoji onaj stari vic; "to sto sam paranoican, ne znaci da me ne prate."

 

U prilog tezi o ludilu idu i njegove godine - paranoidna sizofrenija obicno krece od 35 pa na dalje.

 

Link to comment
48 minutes ago, yabadaba said:

Meni ipak samoubistvo uz poslednju želju da sahrana i ostalo ovako izgleda deluje najverovatnije. Sve drugo mi deluje prekomplikovano, sa previše ljudi koji bi morali biti umešani u tu zaveru i bez jasnih motiva kod svih koji bi tu morali biti uključeni.

Isto.

Najverovatniji razlog da roditelji (pritom visokoobrazovani, relativno ugledni ljudi) ćute i klone se javnosti nakon 05.01.2018. godine jeste zato što su potreseni i u bolu, zato što žele da budu ostavljeni na miru, ali takođe i zato što im ništa nije sumnjivo u sinovljevoj smrti.

 

Dalje, ako postoji individualno grobno mesto - a postoji - neko je vlasnik toga, neko to plaća i održava i najverovatnije je taj neko član porodice.

Nije mi čudno što niko nije znao za sahranu (znam lično takav slučaj, kada je naš prilično ugledan psihijatar umro, njegove žena i ćerka nisu oglasile dan njegove sahrane i same su prisustvovale tom činu.) Nije mi čudno ni za ploču bez prezimena. Ljudi su veoma različiti, porodice su različite, i sve prethodno navedeno je iz domena krajnje privatnih odluka i svetonazora.

 

Razlog da javnost/tabloidi tada ne obrati pažnju na tu smrt/kremaciju jeste ubistvo Olivera Ivanovića, a da se ne zapita gde je čovek od kraja 2017. jeste to što nas dave u aferama i šokovima kao u govnima, sa turbo ubrzanjem. Korona ludilo gratis.

Razlog da se ni DS ni SNS ne pitaju gde je Cvijan može da bude taj što je Cvijan nebitan politički nekoliko godina pre smrti (a pritom je "izdao" i jedne i druge).

 

Koji je valjan razlog da neko iz vlasti ubije Cvijana 2018. godine, ako je on - sudeći po Domagoju* - sve vruće papire predao Evropskoj komisiji u julu 2014. godine?

Da ga ubije Joca Amsterdam što ga je loše branio? Pa ovde i Diksi Hrkala ima tim advokata, što bi se godpodin Amsterdam oslanjao samo na tog jednog advokata?

Uostalom, da ga je ubio neko drugi - neko ko nije vlast - ne bi imao moć da se tako gromoglasno ćuti o tome godinama.

 

Čovek je još za vakta Borisa Tadića pričao Vesni Rakić Vodinelić da ga progone i pritiskaju. Onda je imao ovu histeričnu epizodu gde je optužio likove iz novina da su pedofili jer su sa fejsbuka njegove žene skinuli slike sa letovanja!?! Onda je nekim drugim likovima, pomalo nekredibilnim, takođe govorio da ga iz SNS progone i pritiskaju...

 

*kad sam već kod Domagoja, pogledala sam njegove videe i jedna stvar mi se ne uklapa. On tvrdi da je Cvijan bio ogročen i razočaran jer Vučić neće da hapsi Karića i da mu sudi. To je potpuno kontradiktorno Cvijanovim izjavama u živom programu (YT) u kojima on naglašava da nije za hapšenja i procesuiranja nego za dogovor sa tajkunima (dogovor po kojem bi pare vratili sa tajnih računa i investirali u zemlju)

 

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Čutura said:

coveka su poslali na kupanje isto kao i sudiju simonovica pre dvadeset godina, verovatno ista ekipa koja nikada nije rasformirana zato sto je mackar mislio da to nije dobra ideja.

 

Ko je mackar?

Link to comment

Izvrsio samoubistvo,niko od tadasnjih saradnika ni citulju da mu izda,a zena do pre par dana nije znala da je umro?U redu,odjavljujem se sa teme.

  • +1 1
Link to comment

Što se tiče odbrane, koliko sam ja čuo, najgore što advokat može da uradi je da obeća nešto mafijašu, uzme pare i ne uradi to. Cvijan je mogao da obeća, npr. ukidanje pritvora, uzme kintu i ne ispuni, između ostalog, jer se posvađao sa Vučićem i postao persona non grata. Onda kreće maltretiranje, i on beži,  možda se i ubija da zaštiti porodicu npr.

 

edit: na tvrdim ovo nego logiciram. Iz malog mozga se sećam da se pričalo da je nestao i da se ne zna da li je živ baš davno, mislim brzo posle izbora 2014 i Republikanske stranke

Link to comment
13 minutes ago, Bogotac said:

Izvrsio samoubistvo,niko od tadasnjih saradnika ni citulju da mu izda,a zena do pre par dana nije znala da je umro?U redu,odjavljujem se sa teme.

 

Verovatno nisu znali u tom trenutku da je mrtav. S obzirom da je iz ovog ili onog razloga bio u dubokoj ilegali od 2014-5 do kraja, moguce da nije bio u kontaktu sa "saradnicima".(Bivsa) zena moguce da se namerno distancira da postedi dete cele price. Za decu je samoubistvo roditelja uzasno tesko iskustvo koje cesto ostavlja trajne psiholoske posledice, te porodica pribegava svakakvim lazima da zastiti najmladje. Tema je uzasno teska, necu da produbljujem ovde, koga zanima, ima gomila radova na tu temu.

 

Iskreno, sto vise razmisljam o svemu ovome, to vise ne vidim nikakav prostor za bilo sta drugo do nekakve teske porodicne price.

  • +1 1
Link to comment

koji bizar. uzas. kapiram argumentaciju za to sto govoris ali opet mi nije jasno da li su (porodica) zaista ocekivali da ovo nikad nece isplivati? mislim, jbt :ph34r:

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, chandra said:

 

Verovatno nisu znali u tom trenutku da je mrtav. S obzirom da je iz ovog ili onog razloga bio u dubokoj ilegali od 2014-5 do kraja, moguce da nije bio u kontaktu sa "saradnicima".(Bivsa) zena moguce da se namerno distancira da postedi dete cele price. Za decu je samoubistvo roditelja uzasno tesko iskustvo koje cesto ostavlja trajne psiholoske posledice, te porodica pribegava svakakvim lazima da zastiti najmladje. Tema je uzasno teska, necu da produbljujem ovde, koga zanima, ima gomila radova na tu temu.

 

Iskreno, sto vise razmisljam o svemu ovome, to vise ne vidim nikakav prostor za bilo sta drugo do nekakve teske porodicne price.

Izvini,ali ovo napisano je ili teska glupost ili botovanje.

Link to comment
23 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Što se tiče odbrane, koliko sam ja čuo, najgore što advokat može da uradi je da obeća nešto mafijašu, uzme pare i ne uradi to. Cvijan je mogao da obeća, npr. ukidanje pritvora, uzme kintu i ne ispuni, između ostalog, jer se posvađao sa Vučićem i postao persona non grata. Onda kreće maltretiranje, i on beži,  možda se i ubija da zaštiti porodicu npr.

 

edit: na tvrdim ovo nego logiciram. Iz malog mozga se sećam da se pričalo da je nestao i da se ne zna da li je živ baš davno, mislim brzo posle izbora 2014 i Republikanske stranke

Advokat nikad ne smije nikome obećati 100% bilo šta, jer može da ga rokne i neki čiča od 70 godina zato što je izgubio spor oko međe u nekoj vukojebini.

 

Ipak, iako je zbilja misteriozno, obično su najjednostavnija rješenja i najverovatnija.

Zato mi ovo najviše liči na samoubistvo.

 

I da, ne daj se.;)

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

Ispascu djavolji advokat, ali meni je to "deljenje tajnih papira" sa nekim kao sto je Domagoj jedan od priloga tezi o ludilu. Naravno, uvek postoji onaj stari vic; "to sto sam paranoican, ne znaci da me ne prate."

 

U prilog tezi o ludilu idu i njegove godine - paranoidna sizofrenija obicno krece od 35 pa na dalje.

 

Chandra lave,ako nemas neku titulu iz polja medicine ,a ne zvuci bas,zaustavi se.Negde oko 42,43 je gornji prag za dobijanje.Ako krene negde u 35 onda bi morao da bude neki okidac,plus prva psihoza u tako kasnom uzrastu se najlakse leci.Cvijan advokat,savetnik predsednika,pise gomilu zakona za ovog ludaka sada.Schizoafektivni ili bipolarni sa psihozom mozda.Ali klasicno rascvetavanje koje ti opisujes sa kognitivnim propadanjem je vezano za vrlo rane debije,ne za nekoga ko je vrlo ocuvanih misoanih tokova u ranim cetrdesetim.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Bogotac said:

Izvini,ali ovo napisano je ili teska glupost ili botovanje.

 

Botovanje, naravno, nije. Zajebi me s takvim kvalifikacijama.

 

A nije ni "teska glupost". Naprotiv, na osnovu cinjenica koje znamo, to je najjednostavnija hipoteza koja objasnjava najveci deo misterije.

 

Da se vratimo u pristojne (i na forumu prihvatljive) tonove i tokove diskusije: pitanje svih pitanja je gde je bio Cvijan od kraja 2014 do pocetka 2018. Tu negde se on valjda razvodio i do zene i od SNS. Malo pre toga je imao tu aferu gde je novinare Nasih novina optuzivao da su pedofili (perspektive radi, kako je vidjen u javnosti 2013 - https://www.danas.rs/kolumna/dragoljub-petrovic/janpi-ili-jancvi/). O tome da je bio u US, znamo iz krajnje diskutabilnih izvora. Teorija o zasticenom svedoku je, cini mi, iskljucivo spekulacija zasnovana na Sandulovicevoj sumnji da je ovaj uopste mrtav. Dakle, ja sam ubedjen da je kljucno gde je i kako ziveo te tri godine, i da cemo, ako saznamo to, znati i kako je umro.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...