Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

Meni ipak samoubistvo uz poslednju želju da sahrana i ostalo ovako izgleda deluje najverovatnije. Sve drugo mi deluje prekomplikovano, sa previše ljudi koji bi morali biti umešani u tu zaveru i bez jasnih motiva kod svih koji bi tu morali biti uključeni.

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, chandra said:

 

tu si u pravu. ali i koji bi se ubica trudio da uopste sahrani ubijenog pod licnim imenom uz godinu rodjenja i smrti?

 

ovi likovi sto se prica da su ih belivuk i kompanija sredili, rastoceni su u kiselini. iso lera ugradjen u neki beton, stambolica nikad ne bi nasli da im zemunci nisu pokazali gde da kopaju. ako su ga bacili u reku i hteli da izgleda kao samoubistvo, gde im je plan krenuo po zlu pa su morali da menjaju scenario? ili su ga izresetali, ovaj upao u vodu, pa su ga posle na brzinu kremirali da sakriju da je ubijen? (ali, opet, po Occamu, a ne po chandri, to ne deluje ubedljivo - previse pretpostavki, previse ljudi ukljuceno - panduri, grobari, patolog)

 

ima tu puno jako cudnih momenata.

Možda je plan bio da završi na dnu Dunava sa nekim tegom ali je greškom isplivao, našla ga policija i kontaktirala na primer oca, u međuvremenu mafija saznala, pretila ocu koji je uspeo da se izbori da mu sin makar ima urnu na groblju. 

Link to comment

Jel Domagoj spominjao da se video sa Cvijanom 2017? Nešto mi se čini da je to spominjao, ne mogu sad da pustim video da proverim... Ako je tako, teorija poludeo, klošar, sam se ubio teško da je moguća...

  • +1 1
Link to comment

Domagoj ne može biti uverljiv izvor. Ali je valjda rekao da su se čuli i da je trebalo da se vide. I da nije delovao kao neko ko će uskoro da izvrši samoubistvo, već da je imao planove.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, yabadaba said:

Što nije moguće da se ubio?

Nije nemoguće, ali je teorija skrenuo, postao klošar, zanemario porodicu, ubio se manjkava...

  • +1 1
Link to comment

To da, al redovna priča ljudi bliskih samoubicama je da nisu to mogli da naslute, da je imao planove... meni se urezalo u sećanje ono svedočenje an mari ćurčić o samoubistvu njene ćerke, kako nikako nije mogla to da nasluti.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Jel Domagoj spominjao da se video sa Cvijanom 2017? Nešto mi se čini da je to spominjao, ne mogu sad da pustim video da proverim... Ako je tako, teorija poludeo, klošar, sam se ubio teško da je moguća...

 

Hm, ne znam. Neki sizofrenicari koje sam znao su imali itekako naizgled lucidnih momenata i faza. To "klosar" je proizvoljna pretpostavka, ali mogao je da se krije negde, ili da bude skriven, na lekovima, posebno ako je imao agresivnih epizoda. Mentalno zdravlje je ogroman taboo u (nasem) drustvu. Moguce da su ga odvajali i od deteta. Jedan sizofrenicar kojeg sam znao, prvi komsija bliskih rodjaka, verovao je da je djavo usao u njegovog sina (bio dete u to vreme), bilo bas zajebano. Mislim, ludilo moze da bude objasnjenje za mnogo toga neobjasnjivog (kao recimo i za upadljiv izostanak reakcije nekih od bivsih saradnika iz sadasnje opozicije - ako su znali da je ovaj bolestan, sad im nije ni da pricaju o tome, ni da se istrcavaju sa spekulacijama o nestanku).

 

23 minutes ago, Heaviside said:

Možda je plan bio da završi na dnu Dunava sa nekim tegom ali je greškom isplivao, našla ga policija i kontaktirala na primer oca, u međuvremenu mafija saznala, pretila ocu koji je uspeo da se izbori da mu sin makar ima urnu na groblju. 

 

Mozda, ali meni je tu previse pretpostavki. A i ako je vec isplivao, valjda bi bilo najlakse da se i dalje prave ludi, a ne da se identifikuju kontaktiranjem oca.  Kako uopste pretis nekome da se ne sazna da mu je dete mrtvo? Mislim, nije samo otac, no i majka, i sibling, bivsa zena, saradnici... Ne pije mi to vodu.

Link to comment

Dobro to sa ludilom bi objasnilo i što Ćulibrk ćuti, ali... Neznam, svašta je poremećeno, a ovo je jedna od situacija  gde kako god da okreneš Ockham negde pada...

Link to comment

Sa jedne strane sva ta ekipa oko Vučića je skup neverovatnih ludaka i opskurnih likova tako da mi uopšte nije teško zamisliti da je neko od njih toliko psihički labilan da u jednom trenutku digne ruku na sebe. Zato bih voleo da imam info od nekoga ko ga je znao u vreme kada je bio Tadićev savetnik o tome da li je čovek imao psihičkih problema ili ne.

 

Sa druge strane, Vučić i ekipa imaju krvave ruke i toliko su se nakrali da će ova zemlja zakukati kada sazna prave razmere lopovluka i sigurno je da bi se ovaj osvetio nekom potencijalnom svedoku ili izvoru inkriminišućih papira.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...