Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

Ostavinska rasprava nije nikakav argument. Koleginici je tata preminuo pre nekoliko godina, prošle nedelje me pita kako to ide sa ostavinskom.

 

Drugo - zar žena nije bivša? Ako jeste - logičnije je da se nadležni organi (policija, tužilaštvo, poreska itd.) obrati roditeljima.


Treće - kao da je mali broj rasturenih porodica u kojima odnosi ili nisu normalni ili se ne održavaju.

 

Četvrto - meni je i ono Ćulibrkovo rezolutno izletanje wtf, i ceo sticaj okolnosti wtf i reakcija opozicije (okej, kapiram da je on bio otpadak koji je otišao za AV, al opet...) wtf. 

 

I peto - @gospa buba ne može baš u dva reda o ovom liku... malo HDZ malo novinar malo osudjivan malo... videti ispod

Spoiler


Domagoj Margetić (ZagrebSFRJ, 9. januar 1974) hrvatski je novinar-istraživač i bivši političar.

Domagoj Margetić karijeru je započeo početkom 1990-ih kao vođa stranke „Hrvatske mladeži“ sa kojom na lokalnim izborima nije ostvario značajniji uspeh. Nakon toga se učlanio u HDZ, gde je postao predsednik omladine. Godine 1996. se razilazi sa Franjom Tuđmanom, te biva izbačen iz stranke, nakon čega počinje njegova karijera istraživačkog novinara.

Krajem 2002. godine Margetić biva osuđen zbog malverzacija i dugova nastalih tokom njegovog upravljanja ornitološkim rezervatom Crna Mlaka.[1] Dvaput je osuđivan pred Međunarodnim krivičnim tribunalom za bivšu Jugoslaviju u Hagu, osnovanim od strane Ujedinjenih Nacija; prvi put 2005. kada je Margetić zajedno s Markicom Rebićem, Stjepanom Šešeljem i Ivicom Marijačićem osuđen zbog nepoštovanja suda,[2] odnosno zbog objavljivanja svedočenja zaštićenog svedoka Stjepana Mesića u procesu protiv Tihomira Blaškića 1998. godine.[3] Šešelj i Margetić, direktor odnosno glavni urednik Hrvatskog slova osuđeni su prema dvema tačkama, budući da su odbili da prime optužnicu.[4] Nakon godinu dana Karla del Ponte ponovo podiže optužnicu protiv Domagoja Margetića, opet zbog nepoštovanja suda i otkrivanja zaštićenih svedoka.[5] U 2006. godini osuđen je na tri meseca zatvora i 10.000 evra novčane kazne,[6] a pušten je iz pritvora 2007.[7] Od 2005. godine radi kao kolumnista na vlastitom web portalu „Necenzurirano.com“. Margetić je bio predmetom kontroverzi i zbog osnivanja Stranke hrvatskih branitelja uprkos tome što nije učestvovao u ratu; stranka je bila deo koalicije „Jedino Hrvatska“, ali nije s njom nastupila na izborima za Hrvatski sabor 2007. godine, već samostalno u XI izbornoj jedinici za iseljeništvo. SHB na navedenim izborima nije prešla cenus.

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, bags said:

Koji je motiv da izgleda da je mrtav ? 

Nije to pitanje.

Pitanje je, pod uslovom da je živ: koji je motiv da izgleda da je mrtav a da se pritom to krije od javnosti?! Valjda bi trebalo da bude obrnuto (da se”smrt” objavi i svi uvere u nju)

A ako je mrtav, onda je pitanje (pored uzroka/izazivača smrti) koje izaziva sumnju opet - čemu to gromoglasno ćutanje oko njegove smrti?
 

Quote

Da je uradjeno kako treba sigurno bi i bivsa zena i sin morali biti ukljuceni

Naprotiv, ako je nestanak koji simulura smrt uradjen kako treba, onda žena i dete ne smeju biti uključeni.

 

edit. Ispada da ga je Domagoj poslednji čuo živog “u dvanarstom mesecu 2017. godine”

Edited by pt 2.0
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

Naprotiv, ako je nestanak koji simulura smrt uradjen kako treba, onda žena i dete ne smeju biti uključeni.

 

Nisam se dobro izrazio. Mislio sam da ako neko vec hoce da misli da je mrtav nece da funkcionise ako zena i sin misle da nije.

Nisam mislio da oni budu ukljuceni u organiziciji, ali da im je saopsteno da je "mrtav".

  • +1 1
Link to comment

Ja mislim da oni nisu sposobni da odrade laznu smrt. To je milion puta teze odraditi nego sakriti ubistvo, a kako stvari trenutno stoje tu su fejlovali...

Link to comment
4 minutes ago, bags said:

Ja mislim da oni nisu sposobni da odrade laznu smrt. To je milion puta teze odraditi nego sakriti ubistvo, a kako stvari trenutno stoje tu su fejlovali...

Pomenuo je @radisa program EU za zaštitu svedoka, sve je moguće...

Link to comment

zastita svedoka, a ne koriste podatke koje im je dao? istraga traje tri godine? 

 

coveka su poslali na kupanje isto kao i sudiju simonovica pre dvadeset godina, verovatno ista ekipa koja nikada nije rasformirana zato sto je mackar mislio da to nije dobra ideja.

Edited by Čutura
  • +1 2
Link to comment

Samo nagađam, pre je ta druga opcija, ali EU preventivno voli imati stvari kod sebe, može da zatreba.

Edited by Milošica
Link to comment
40 minutes ago, bejzbolka said:

Ovo je potpuno bizarno

bogami jeste.

 

p.s. sad moram da se izvinjavam ortaku koji mi je pre par dana rekao - sahranjen je na lešću, a ja ga napala u fazonu - opet slušaš neke opskurne likove koji samo mute vodu i maste... gora sam od biksi srbsi. 

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...