Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

Vecina tih kritika pada u vodu ako se uzme u obzir da je Ford sve planirao i orkestrirao od pocetka. To je poenta sezone. Plus sto su neke stvari (namerno) ostale nerazjasnjene (npr. da li je onaj tehnicar koji pomaze Mejv host ili ne? Licno mislim da jeste).

 

Sto se tehnickih stvari tice, mozda bih i ja vise voleo da su takve stvari objasnjavali, ali s druge strane gledalac moze i sam da smisli sasvim prihvatljiva objasnjena i nema razloga da se na detaljisanje gubi vreme. Meci nisu pravi, vec su takvi da mogu nauditi samo androidima (recimo njihova silina nije dovoljna da probije ljudsku kozu, ali jeste dovoljna da probije kozu androida, ili nesto tome slicno), analizu robot ne obavlja sam vec u njemu postoji neki nezavisni komp koji vrsi analize, a rezultati se samo saopstavaju njihovim glasom, itd. 

 

Slazem se za generalnu kontrolu bezbednosti u parku i sigurnosni sistem za zastitu od eventualno podivljalih robota, ali s obzirom da smo videli da Ford sve kontrolise, on je ocigledno bio zadovoljan stepenom svoje kontrole. Neka je to i arogantno, ide uz lik. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ma te tehnikalije su manja smetnja i meni bodu oči, baš kao što hirurga mogu da žuljaju propusti u onim serijama sa obdukcijama i k-palcima, a pored mene bi prošle kao tramvaj koji mi je trebao. Neke od tih stvari su trivijalne i ne smetaju seriji uopšte, mada neke imaju uticaja na radnju. Mogao bih ja tu da nabrajam još, ali što ti kažeš, zažmuri čovek na to, nije to centralna stvar u seriji.

 

Više mi je zasmetalo to oko buđenja Mejv recimo ili činjenica da taj park postoji maltene ceo životni vek u istim okvirima - da ljudi dolaze da piju, siluju i ubijaju na isti šablon. Znajući ljude, čak i to bi trebalo da im dosadi i postane passe već i nakon 10 godina, ma koliko menjali user stories. Osim eventualno kad bi napravili robote sa likovima selebritija, pa odeš tamo i upucaš Daru Bubamaru ili Željka Joksimovića. Tu se jedino nadam da ćemo možda saznati skrivene namere kompanije, da je taj turizam bio samo maska za nešto peto - razvoj dronova za coup u pravom svetu ili ko zna kako ludo bilo, ostvarivanje besmrtnosti transferom ljudskog uma u sintetičko telo.

 

Plašim se samo da sad ne razvodne kao Galaktiku ili neke druge serije, pa krenu da rade već predvidljive kombinacije radnje - sad su već ostavili otvorena vrata da mal mal saznajemo ko je sve od zaposlenih takođe host, da se stalno vraćamo u prethodne role hostova, da će se njih par u begu stalno provlačiti kroz druge simulirane svetove (srednjovekovni Japan, stari Rim, SFRJ osamdesetih...), flešbekove iz života Arnolda sa malim itd.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Ima i ono kad Bernard 'zamrzne' onu svoju seficu/ljubavnicu poslije jedne runde sexa, a u epizodi prije toga radi se obdukcija i niko ne primjeti da je android.

 

Ali tome svemu unatoc, serija mi se zapravo veoma svidja.

 

wut? Bernard zamrzne Terezu? Kada? Toga se ne secam. Cija se obdukcija rade u epizodi pre? 

Link to comment

 

 

Više mi je zasmetalo to oko buđenja Mejv recimo ili činjenica da taj park postoji maltene ceo životni vek u istim okvirima - da ljudi dolaze da piju, siluju i ubijaju na isti šablon. Znajući ljude, čak i to bi trebalo da im dosadi i postane passe već i nakon 10 godina, ma koliko menjali user stories

 

pa diznilend je manje vise isti isti broj godina, no?

Link to comment

Pa morao bi opet da pronikne u ljudski um da bi kalibrisao parametre za simulacije.

 

pa morao, ali bi za parametre uzeo sve ljudske emocije i mentalne vestine, i onda bi video da je patnja vazna za razvoj ljudi i robota, i ne bi pokusavao da ih spase patnje, a onda ne bi imao ni razloga da se ubije.

 

ali kada vec svi kenjaju evo i ja cu: 

 

ostalo je nerazjasnjeno ko je i sta je Gina Torres (Bernardova zena sa kojom prica u prvoj epizodi). jel Siri sa CGI front-endom? android? placena glumica? gde se nalazi? ocemo je jos videti? da li se Bernard pita isto, sada kad se osvestio? 

Link to comment

wut? Bernard zamrzne Terezu? Kada? Toga se ne secam. Cija se obdukcija rade u epizodi pre? 

Ono kad Bernard tjera Forda da mu "premota film", ima u jednom dijelu gdje njih dvoje pricaju u krevetu i onda on njoj nesto kaze i ova se "zamrzne"- freezes the motor functions.
 
A epizodi prije, stoje Bernard, crnkinja CEO i onaj iz obezbjednja nad tijelom i konstatuju kako je ova pala niz liticu, ili tako nesto, ne sjecam se tacno.
Link to comment

Fora je sto je svaki dan u parku papreno preskup i, ja pretpostavljam, ljudi tu dolaze jednom u zivotu, verovatno i postoji dugacka lista cekanja, plus drugi parkovi, nema tu bas prevelike potrebe za promenama, menjaju se narativi, a ljudi dolaze, pa jedni da kolju i jebu, drugi samo na porodicni odmor, svako za svoju cjud.

 

ostalo je nerazjasnjeno ko je i sta je Gina Torres (Bernardova zena sa kojom prica u prvoj epizodi). jel Siri sa CGI front-endom? android? placena glumica? gde se nalazi? ocemo je jos videti? da li se Bernard pita isto, sada kad se osvestio? 

 

To se valjda vidi u Bernardovim tripovima, da je umesto te zene zapravo Ford sa nekim softverom za promenu lica, kao glitch se vidi na trenutak. Takodje, i to za Terezu, meni se ne cini da je ona bila host, nego je to sto smo videli bio samo jedan od njegovih tripova, i ne secam se da joj je rekao da se zamrzne, mislim da samo vidimo kadar gde je ona smrznuta.

Treba imati u vidu dve stvari - prvo, mi i dalje ne znamo kako funkcionisu hostovi, jel rade na baterije ili na bioenergiju, je l moraju da jedu, koliko su % zaista ljudi a koliko roboti. Replikanti u BR isto nisu mogli da se zaustave daljincem, nego su slali pokisle pandure da ih pohvataju. 

Druga stvar je ono sto je cesta boljka HBO serija - naprave grandioznu posatvku, 2000 hostova, 500 gostiju, a od svega toga mi vidimo njih 20, pa otuda ne znamo cime se bavi vecina gostiju, onako laicki pretpostavljam da se jebuckaju i razgledaju, da su poneki samo agresivni, a da se verovatno i cesto dogadjaju sudari dva gosta, samo mi to nismo videli jer, pa nije toliko bitno za ovu pricu.

Edited by goofs
Link to comment

 

Ono kad Bernard tjera Forda da mu "premota film", ima u jednom dijelu gdje njih dvoje pricaju u krevetu i onda on njoj nesto kaze i ova se "zamrzne"- freezes the motor functions.
 
A epizodi prije, stoje Bernard, crnkinja CEO i onaj iz obezbjednja nad tijelom i konstatuju kako je ova pala niz liticu, ili tako nesto, ne sjecam se tacno.

 

 

ne secam se toga, ali ovo je originalna teorija, nigde drugde nisam videla da neko tvrdi da je tereza android. da je tako, Ford bi je kontrolisao, i radila bi ono sto Ford hoce, ne bi morao da se nateze s njom.

 

bice da je to sa zamrzavanjem neko metaforicko umetnicarenje reditelja, a ne reveal da je Teresa robot. 

Link to comment

Fora je sto je svaki dan u parku papreno preskup i, ja pretpostavljam, ljudi tu dolaze jednom u zivotu, verovatno i postoji dugacka lista cekanja, plus drugi parkovi, nema tu bas prevelike potrebe za promenama, menjaju se narativi, a ljudi dolaze, pa jedni da kolju i jebu, drugi samo na porodicni odmor, svako za svoju cjud.

 

 

To se valjda vidi u Bernardovim tripovima, da je umesto te zene zapravo Ford sa nekim softverom za promenu lica, kao glitch se vidi na trenutak. Takodje, i to za Terezu, meni se ne cini da je ona bila host, nego je to sto smo videli bio samo jedan od njegovih tripova, i ne secam se da joj je rekao da se zamrzne, mislim da samo vidimo kadar gde je ona smrznuta.

 

Treba imati u vidu dve stvari - prvo, mi i dalje ne znamo kako funkcionisu hostovi, jer rade na baterije ili na bioenergiju, je l moraju da jedu, koliko su % zaista ljudi a koliko roboti. Replikanti u BR isto nisu mogli da se zaustave daljincem, nego su slali pokisle pandure da ih pohvataju. 

Druga stvar je ono sto je cesta boljka HBO serija - naprave grandioznu posatvku, 2000 hostova, 500 gostiju, a od svega toga mi vidimo njih 20, pa otuda ne znamo cime se bavi vecina gostiju, onako laicki pretpostavljam da se jebuckaju i razgledaju, da su poneki samo agresivni, a da se verovatno i cesto dogadjaju sudari dva gosta, samo mi to nismo videli jer, pa nije toliko bitno za ovu pricu.

 

pa mislim da je natuknuto da vecina gostiju ide na avanture sa kaubojima. ono, da traze outlaws i slicno.

Link to comment

a i nije toliko skupo. Neko je stavio pre par strana snimak kamaere da se desava u 2056. ako uzmemo diskontnu stopu od 5%, to mu dodje malo jace od 7k u danasnjim parama. nije bas toliko skupo za 'once in a lifetime experience'. A 5% je vrlo konzervativan pretpostavka, posto se desila AI revolucija.....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...