Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

ja sam batalio kad je Toni imao neku pricu o nekom hrtu i kako je pojurio za zivotinjkom i nije mu bilo jasno, pretenciozna metafora ili predvidjanje kako ce hostovi kodirani uvek ciniti ono za sta su programirani, tu sam negde batalio pa sam poklekao i izbindzovao pre neku noc ostatak. sta ako je WW neka vrsta cistilista, i ti svi ljudi nisu ni mrtvi nego se nalaze tu....i posle odu u neku crkvu...a Ford ostane pred vratima jer.  :fantom:

Link to comment

odgledao prvu zbog hajpa kad je počelo i narednih 9 za dva prethodna dana.

 

meni je odlično. rejčel dominira glumom. hopkinsa bih mogao da gledam u svakoj sceni. što se mene tiče mogao je da bude kraj kada madam sedne u voz i umesto onog za 15min polazi tu da se završi njena rola. kao otišla je u svet i šta kurac, momenat konačnog iskušenja u liftu skriptovan, ona se odupre i ode. super fora bi bila sa roboti su među nama. ovako čim sam čuo tih 15min znao sam šta će da se desi.

Link to comment

Moram da priznam da me i Hopkins malo nervirao. Ili barem njegova rola. Sve šta je izgovorio je moralo da bude neki pretenciozni zen.

 

ja kad kazem da je precenjen... od jaganjaca jedno isto glumi

 

Ja mislim da je on prosto rodjen za uloge lika koji ce da stoji i prica, a svi ostali ljudi u sobi ce da ga nemo slusaju i samo klimaju glavom. Elokventan je, sa savrsenom dikcijom, i svojom pojavom odise nekom inteligencijom, i zato mozda deluje kao pretenciozno palamudjenje. Malo glumaca je u stanju to da radi na tako prirodan nacin. Nekome to ne lezi, meni je bila milina gledati ga u svakoj sceni.

 

Kad je snimao Jaganjce imao je 54 godine, sad ima punih 79, pri tom je old-skul glumac i kao takav tesko da moze da se preorjentise na nesto potpuno drugacije u tako kasnoj dobi. A ovo mu bas lezi. Mada ima garant i drugacijih uloga, samo niko nije pogledao sve njegove filmove. 

Link to comment

Meni je to glumljenje jedne tipske uloge koja glumcu leži suviše ograničavajući faktor da bih ga mogao nazvati istinski dobrim glumcem. Kao što mi to smeta i kod recimo Kristofa Valca - odglumi on tu ulogu dobro, ali brate svaka je na kalup ista pa glumio negativca, pozitivca, bilo šta. Kao da ne može da se transformiše ni u jedan drugi lik. Kod Hopkinsa su mi više legle uloge u filmovima kao što su Howard's End i Remains of the Day. Enivej, u ovoj konkretnoj ulozi mi je taj zen vid izražavanja zasmetao. Jasno je da je imao da kaže određenu količinu stvari na neki zamotan ili mističan način izražavajući se kriptično i zagonetno, jasno je i to da je taj lik toliko dugo proveo sa robotima da i sam počinje da liči na jednog, ali mogao je to da preskoči makar kad govori robotu da prestane da svira klavir ili kod sličnih banalnih stvari.

 

@Rajka:

Ma dobra je serija za sada, uprkos trebljenju picajzli ovde. To je prosto način opisivanja ovde.

Link to comment

Ja mislim da je on prosto rodjen za uloge lika koji ce da stoji i prica, a svi ostali ljudi u sobi ce da ga nemo slusaju i samo klimaju glavom. Elokventan je, sa savrsenom dikcijom, i svojom pojavom odise nekom inteligencijom, i zato mozda deluje kao pretenciozno palamudjenje. Malo glumaca je u stanju to da radi na tako prirodan nacin. Nekome to ne lezi, meni je bila milina gledati ga u svakoj sceni.

 

Kad je snimao Jaganjce imao je 54 godine, sad ima punih 79, pri tom je old-skul glumac i kao takav tesko da moze da se preorjentise na nesto potpuno drugacije u tako kasnoj dobi. A ovo mu bas lezi. Mada ima garant i drugacijih uloga, samo niko nije pogledao sve njegove filmove. 

 

+1

 

A imao je i skroz drugacije uloge. Recimo, vec na pocetku filmske karijere se oprobao u James Bond tipu uloge u When Eight Bells Toll. Da je film bio uspesan, mozda bi mu karijera krenula drugim putem, ali nije, pa se odustalo od planiranih nastavaka..

 

U ovim godinama. kada zoves Hopkinsa, zoves ga bas zato da radi ono sto najbolje zna..

Link to comment

Ma faca je totalna Entoni, serete kvake. :lol: Svaki kadar gdje možeš da mu brojiš bore i hvataš sitne tikove je masterpis, kao da gledaš neku zajebanu renesansnu skulpturu.

Link to comment

Ma faca je totalna Entoni, serete kvake. :lol: Svaki kadar gdje možeš da mu brojiš bore i hvataš sitne tikove je masterpis, kao da gledaš neku zajebanu renesansnu skulpturu.

+ milion.

 

da se slučajno ofrlje čita ovaj topik, pomislila bih da su se ovde umešali komentari o glumi pojedinih naših glumaca sa teme o domačoj krimi seriji na RTS-u  :lol:

Link to comment

Ma faca je totalna Entoni, serete kvake. :lol: Svaki kadar gdje možeš da mu brojiš bore i hvataš sitne tikove je masterpis, kao da gledaš neku zajebanu renesansnu skulpturu.

 

 

To samo znači da imaš dobar teve. Mogao sam tako da nasadim i majku Terezu pred kameru i brojim bore i tikove - to je ne čini dobrom glumicom  :fantom: 

 

Edo Haris pak u ovoj seriji - e, to je glumčina. Ima isto bore doduše.

 

 

+ milion.

 

da se slučajno ofrlje čita ovaj topik, pomislila bih da su se ovde umešali komentari o glumi pojedinih naših glumaca sa teme o domačoj krimi seriji na RTS-u  :lol:

 

 

Pošto, naravno, samo mi imamo ljude koji su inače drvoseče, ali su tehnološki višak pa glume u serijama.

Link to comment

Ma te tehnikalije su manja smetnja i meni bodu oči, baš kao što hirurga mogu da žuljaju propusti u onim serijama sa obdukcijama i k-palcima, a pored mene bi prošle kao tramvaj koji mi je trebao. Neke od tih stvari su trivijalne i ne smetaju seriji uopšte, mada neke imaju uticaja na radnju. Mogao bih ja tu da nabrajam još, ali što ti kažeš, zažmuri čovek na to, nije to centralna stvar u seriji.

 

Više mi je zasmetalo to oko buđenja Mejv recimo ili činjenica da taj park postoji maltene ceo životni vek u istim okvirima - da ljudi dolaze da piju, siluju i ubijaju na isti šablon. Znajući ljude, čak i to bi trebalo da im dosadi i postane passe već i nakon 10 godina, ma koliko menjali user stories. Osim eventualno kad bi napravili robote sa likovima selebritija, pa odeš tamo i upucaš Daru Bubamaru ili Željka Joksimovića. Tu se jedino nadam da ćemo možda saznati skrivene namere kompanije, da je taj turizam bio samo maska za nešto peto - razvoj dronova za coup u pravom svetu ili ko zna kako ludo bilo, ostvarivanje besmrtnosti transferom ljudskog uma u sintetičko telo.

 

Plašim se samo da sad ne razvodne kao Galaktiku ili neke druge serije, pa krenu da rade već predvidljive kombinacije radnje - sad su već ostavili otvorena vrata da mal mal saznajemo ko je sve od zaposlenih takođe host, da se stalno vraćamo u prethodne role hostova, da će se njih par u begu stalno provlačiti kroz druge simulirane svetove (srednjovekovni Japan, stari Rim, SFRJ osamdesetih...), flešbekove iz života Arnolda sa malim itd.

Ja se moram malo skoncetrisati da mi struka™ nebi smetala.

Ajd sto ih fleshuju ko mobilne u 2000im nego sto vec bi vec sad mogli da ustede na hw bolji optimizaciom backenda. BDA na AWS, pipes'n'filters, malo storm, malo spark, verovatno ce I flink popraviti do 2053.

Takodje, ko je dao +2 fordovom commitu sto im sjeba 50 hostova u prve tri epizode. Tom treba umanjiti bonus I oduzeti +2 privilegije.

Link to comment

Well, that escalated fast. Dođosmo u tri posta od "tipski pisanih dijaloga za lik" do "Entoni Hopkins je najgori glumac na svetu". Nije mi namera bila da sjebem topik, stvarno sam imao (mali) pik na njegove lajne i to je sve.

Link to comment

Ma, HBO uglavnom i nema likove, to jedino u svojevremenim analizama McCabe, kada radi psihoanalize tostera. Anthony Hopkins ne može biti odviše kriv što je morao da glumi toster. Trebalo je McCabeu da daju ulogu...

 

Ironija Westworlda je u tome što ni ljudi nisu ljudi. Napišu katastrofu od scenarija i duboko misaono zaključe da su svi roboti, dakle radnici, dugmići, nisu kumovi...

Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...