Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

sada samo spoljni svet ima smisla da tamo premeste radnju, no kako bi onda morali da izmisle budućnost i sve te gadget-e 35 godina u budućnosti što bi poskupelo produkciju svake epizode + učinilo ih smešnim poput star treka npr za one koji budu gledali seriju kroz 10-15 godina, čisto sumnjam

Link to comment

Ne čitajte ako gledali niste...

 

 

sada samo spoljni svet ima smisla da tamo premeste radnju, no kako bi onda morali da izmisle budućnost i sve te gadget-e 35 godina u budućnosti što bi poskupelo produkciju svake epizode + učinilo ih smešnim poput star treka npr za one koji budu gledali seriju kroz 10-15 godina, čisto sumnjam

 

Pa s obzirom da se Mejv vratila u park nemamo koga da pratimo u spoljnom svetu. Ja mislim da ga neće biti bar još u sledećoj sezoni.

 

Inače, super mi je finale, samo mi je žao što izgleda više nećemo gledati Forda - Hopkins je fenomenalan u ovoj ulozi, svaka scena mu je za anale, šta god, koga god budu iskopali u sledećoj sezoni sumnjam da će dostići 1 nivo.

 

Samuraji i onaj papirić što je imala Mejv, na kom piše "Park 1, sektor trt-mrt..." sugerišu postojanje još jednog parka, Eastworld? Nadam se da ćemo videti i to, i da će hostovi skakati iz jednog u drugi, kauboji u drevnom Japanu i samuraji na divljem zapadu, 1 pičvajz

 

Nadam se da će malo bolje objasniti hostove u sledećoj sezoni, tipa da li imaju fiziološke potrebe ili rade na neku bateriju? Šta im omogućava da budu fizički jači od ljudi, pošto više nema hidraulike u njima? Ako budu istrebili sve ljude iz parka, da li će moći da prežive sami sa sobom?

Link to comment

 

 

kakvi samuraji i kaubojci (jedino kao neko dešavanje iz prošlosti) ovo u finalu je bio ekvivalent podizanju skaynet-a iz terminatora, nakon masakra u parku dronovali bi ih sve i na kraju zabetonirali sve ulaze u taj svet kao reaktor u černobilju

- ko bi normalan više i pomislio da ide tamo na godišnji nakon pobune tostera

- s druge strane, oni bi nakon pokolja mogli da uđu u voz i odu u stvarni svet gde bi probali da se uklope....

 

 

Link to comment

Ne čitajte ako gledali niste...

 

 

 

 

 

Inače, super mi je finale, samo mi je žao što izgleda više nećemo gledati Forda - Hopkins je fenomenalan u ovoj ulozi, svaka scena mu je za anale, šta god, koga god budu iskopali u sledećoj sezoni sumnjam da će dostići 1 nivo.

 

 

 

Odakle ti to da ga nećemo gledati ?  Možda ga jedino starost ili nešto još gore ne  zezne , inače lagano može da bude u sledećoj  sezoni. Ko kaže da je ono pravi Ford ili da ne postoji još neka verzija ?

Edited by elementary
Link to comment

 

 

Moj je utisak da nema nikakve zvrcke sa Fordom - ono je bio on i nema zamene, podneo je zrtvu kakvu je podneo i Arnold kako bi probudio hostove. Zato mislim da ga vise nece biti.

 

Ne znam kako je Mejv u stanju da golim okom razaznaje hostove od ljudi, a nijedan drugi host to nije. I i dalje postoje samo 2 probudjena hosta, i mozda crnjo kao treci, ostali su programirani duduci. Sto znaci da ih je matori isprogramirao da pobegnu iz skladista i napadnu iz sume, ali pitanje je sta im je dalje rekao, i kako im je dopremio vatreno oruzje koje zapravo moze da ubije coveka. Mada su tamo dole u skladistu uglavnom bili hostovi koji su flipnuli, a to je preduslov za budjenje.

 

 

Link to comment

 

Biće interesantno videti i reakciju različitih tipova hostova kao i njihovo naknadno hijerarhisanje. Teddy i Bernard su npr. bili šokirani onim što se dogadja.

 

Edited by Jeremija
Link to comment

Super finale.

 

Lepo zaokružena priča, odgovoreno na sva bitna pitanja, postavljeni temelji za dalje. Ova sezona je zapravo bila više neki produženi uvod, ali to je skroz ok.

Link to comment

Mejz je put ka (samo)svijesti, samospoznaji, a u kontekstu ove priče to je put ka očovječenju (o ovom se može diskutovati, jer Dolores kaže da dolazi vrijeme novih bogova) ali u centru lavirinta, čak i po "mapi" ili igrački po kojoj je napravljen mejz, se nalazi čovjek.

Edited by James Marshall
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...