Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

 

Last night’s 90-minute Season 1 finale of HBO’s new sci-fi drama Westworld drew over 2.2 million viewers in its network premiere at 9 PM on the linear network, up +7% from last week and a series high. With replays and viewing on HBO Go/Now, the total Sunday night audience for the season closer rose to 3.6 million, up +5% from last week and also a series high, as viewing on HBO’s digital platforms more than doubled since Westworld premiered in October.

 

With an average of 12 million viewers across all platforms, now Westworld ranks as the most watched first season of an HBO original series ever.

 

Westworld, which already has been renewed for a second season, has been a commercial and critical success — just this morning the show landed two major WGA Award nominations — for best drama series and best new series. It has marked the first big drama launch for HBO since True Detective in January 2014.

 

 

http://deadline.com/2016/12/westworld-finale-ratings-season-high-drama-most-watched-hbo-first-season-series-1201864657/

Link to comment

Iskreno se nadam da neće usrati sledeću sezonu. Lepo su krenuli, napravili nekoliko rupa koje su me malo nervirale, ali ok.

Negde na pola ove sam se već uplašio da prave novi Lost.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Pa ne znam šta da ti zabiberim. Ideja je, naravno, super - matori film mi je odlična stvar i imali su stvarno odlično postavljenu podlogu i odrešene ruke da urade stvar dobro koliko god mogu.

 

Što se tiče negativnih stvari, nervirale su me stvari kao i druge ljude. Na primer, deo zapleta u mehaničarskoj radnji, kako su ona dvojica idiota doveli Madame iz podređene u dominantnu poziciju. To mi je toliko tanko bilo, da mi je prva asocijacija u sekundi bila Lukasova ideja o tome kako je Anakin prešao da Tamnu Stranu. Roboti se tretiraju kao stvari - na njima se leče frustracije, služe praktično za iživljavanje svakog tipa i to traje decenijama i ti onda odlučiš u sekundi da se potčiniš tako jednoj kanti na remontu, daš joj i terminal za kontrolu. Koji, ba d vej, ima sva maksimalna prava nad sistemom za svakog zaposlenog i Madam se sama časkom reprogramira. Napolju se roboti kolju, upucavaju, siluju i ko zna šta, a dole ih se plaše.

 

Bilo mi je čudno i oružije - u prvi mah, na početku serije sam imao utisak da su pištolji i ostalo fejk, tj. da rade kao džojstici konzola, pa da roboti samo registruju da su oni bili meta i padaju usled takvog programiranja, a da ljudima ne biva ništa (one scene kad Edo Haris biva pogođen 5112346 puta i nije mu ništa). Onda odjednom ispada da je oružije pravo i da pravi rupe, ali da igrom slučaja samo roboti primaju rupe - gosti padaju u sevdah kroz rampage, čitava mesta bivaju oduvana par puta dnevno, ali nikako da gost nabode drugog gosta. Malčice mi je bio nelogičan taj deo.

 

Ima par stvari koje su posledica profesionalne deformacije, tipa da svako tu piše neke programe i da ih sakrije kako hoće. Da onaj centar za nadgledanje vidi robote maltene samo preko GPS signala, a ne može nad njima da uradi direktno preuzimanje kontrole nad njima u nekoj kritičnoj situaciji, nego šalju miliciju sa pendrecima. Svaka analiza je jedino direktna glasovna komunikacija sa robotom koji radi samo-analizu. Mislim, robot je u lošem stanju, možda je oštećen i ta samoanaliza nije tačna. No, kao što rekoh - to su sitnice detalji profesionalne deformacije, that’s just me.

 

Ono sta mi je takođe upalo u oko (a da nije profesionalna deformacija) je to da se potencira stalno kako su ti roboti novi life form, ali ne samo na tom bazičnom nivou, gde se pokušava kod njih probuditi instinkt za opstankom. Nego i na “grupnom” nivou - da su oni svi pripadnici jedne nove vrste, rase, plemena. Međutim, tu ne postoji nikakva doza zajedništva, nikakvo seme o deljenju zajedničkog cilja usađeno od strane Arnolda ili Forda - svi su stroge individue, a međusobna interakcija je i dalje samo simulirana ljudska interakcija.

 

I, kao što rekoh, kad su krenuli da potenciraju mistični mejz - ne samo kroz to neko rezidentno programiranje i memorije hostova, nego i kroz otelotvorene pojave tipa onoga u polju, otiska na skalpu itd - tu sam se već bio uplašio da će otići skroz u Lost fazon, što u mom slučaju nije pohvala.

Link to comment

+1 na sve, plus toga odjednom glasovne komande i master disable switch ne rade na ovim pobunjenicima, pa lockdown koji to i nije, toliki GPS monitorinig i kamere a ovi ih "rucno" u trojkama proganjaju, bez slemova i pancirima koji ne mogu nista da zaustave, itd.

Link to comment

+1 na sve, plus toga odjednom glasovne komande i master disable switch ne rade na ovim pobunjenicima, pa lockdown koji to i nije, toliki GPS monitorinig i kamere a ovi ih "rucno" u trojkama proganjaju, bez slemova i pancirima koji ne mogu nista da zaustave, itd.

 

Taj fazon, gore po labosima prsti ko u Komandosu, a Mejv se lagano proseta, smesti u kupe, pa razmisli should she stay or should she go, gosti odlaze i dolaze...

Link to comment

Ima i ono kad Bernard 'zamrzne' onu svoju seficu/ljubavnicu poslije jedne runde sexa, a u epizodi prije toga radi se obdukcija i niko ne primjeti da je android.

 

Ali tome svemu unatoc, serija mi se zapravo veoma svidja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...