Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

u Topoliji ima jedna taverna sa sjajnom klopu. ne znam vise kako se zove, ali je primetno gde ima puno vise ljudi.

ko ide autom treba da skokne i na Kedrodasos plazu

 

image.png.3806556b82c2fbd19bd9c5dc674b8ee7.png

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

aj bacite koju riječ (ili zalijepite koji link prema ranije bačenim riječima) za Krf... supruga je konsenzusom odlučila da ponovo idemo tamo, što će nam biti treći put (prva dva 2010. i 2019.)

 

hotel nam je na istočnoj obali blizu Benitsesa (valjda se tako zove), za jedan od osam dana svakako imamo isplaniran akvapark (tobože zbog djeteta), jedan ćemo potrošiti na evociranje uspomena na 2010. i Pelekas i Glyfadu (mada nam se nešto 2019. nije svidjela kao 2010. - ili smo ostarili mi, ili ona), a predlozi za preostalih 6 dana bi bili više nego dobrodošli... 

 

prva dva puta smo potpuno izignorisali južni dio ostrva, ako ima nešto tamo vrijedno truda - pričajte... poželjno bi bilo da se naglasak stavi na skrivene dragulje, nešto što je neko (neki iskusan poznavalac itd.) otkrio sam, a ne našao na istripovanom advajzeru... :tongue:

 

hvala unaprijed! :)

Link to comment

Bili smo u mestu koje se zove Moraitika, na jugu Krfa. Ako voliš dugačak plićak i toplu vodu, svideće ti se. Odličan je izbor za jun mesec, kad je voda hladna u drugim mestima.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment
aj bacite koju riječ (ili zalijepite koji link prema ranije bačenim riječima) za Krf... supruga je konsenzusom odlučila da ponovo idemo tamo, što će nam biti treći put (prva dva 2010. i 2019.)
 
hotel nam je na istočnoj obali blizu Benitsesa (valjda se tako zove), za jedan od osam dana svakako imamo isplaniran akvapark (tobože zbog djeteta), jedan ćemo potrošiti na evociranje uspomena na 2010. i Pelekas i Glyfadu (mada nam se nešto 2019. nije svidjela kao 2010. - ili smo ostarili mi, ili ona), a predlozi za preostalih 6 dana bi bili više nego dobrodošli... 
 
prva dva puta smo potpuno izignorisali južni dio ostrva, ako ima nešto tamo vrijedno truda - pričajte... poželjno bi bilo da se naglasak stavi na skrivene dragulje, nešto što je neko (neki iskusan poznavalac itd.) otkrio sam, a ne našao na istripovanom advajzeru... :tongue:
 
hvala unaprijed! [emoji4]
Samo zapadna strana bato.

Uzmeš auto i paljba, Agios Georgios, Paleokastritsa... Zapadna strana ostrva je prilično divlja i nepristupačna ali i neiskomercijalizovana, ima niz onih plaža do kojih je jedino moguće doći morem. Paleokastritsa ima divan zaliv, a iznad njega na vrh brda manastir. U zalivu je marina i mali trg, može i da se klopa.

Voda sa zapadne strane kao da nije isto more, divota prosto. Ali osetno hladnija.

Na jugu je jebeni Kavos.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Paleokastricu zapamtio po ledeno hladnoj vodi... Agios Georgios potpuno zaboravio, mada hanuma tvrdi da smo se kupali tamo. Kad smo bili 2010. (ćerka nije bila s nama iz objektivnih razloga) držali smo se samo zapadne obale, najčešće Glifade (bili smješteni u Pelekasu), ali nam se 2019. učinila nekako... kao Bečići na steroidima. a još je i duvao vjetar, bili veliki talasi, tako da nije baš bilo za kupanje s djetetom...

 

za Kavos čuo još 2010. od jednog SRB tinejdžera u akvaparku, koji je sa oduševljenjem pričao o pijanim engleskinjama koje se kroz grad šetaju potpuno gole... (računam da su ga ipak malo ponijeli hormoni, ali ne previše, sudeći po mom iskustvu sa englezima iz Sidarija ili sa Ibice) ... tako da ćemo ga zaobići

 

može neki tip - manje poznata/skrivena plaža na zapadnoj obali (možda prema tome jugu koji ne znamo uopšte), ili dobar restoran koji nije toliko poznat (u samom gradu Krfu ili bilo gdje), takve stvari...

 

mislim, hvala na svakom pokušaju pomoći :thumbsup:

Link to comment

Arillas, malko hipi-joga-nudisticko mesto, SZ ostrva...Tamo je pivara Corfu beer, a organizuju i neki rok festival leti...plaza pescana, dugacka, more hladnije naravno zbog otvorenog mora, ali podnoslljivo ako nije jak vetar. Bio 2x tamo, meni top.

  • Hvala 1
Link to comment

ja ću na lefkadu opet. smešten u lefkasu. pre toga na ohrid dva dana. 

any tips and tricks? 

 

jel istina da je gorivo u mk sad skuplje no kod nas? a u gr pošto je? 

Link to comment
33 minutes ago, nisam ja said:

ja ću na lefkadu opet. smešten u lefkasu. pre toga na ohrid dva dana. 

any tips and tricks? 

 

jel istina da je gorivo u mk sad skuplje no kod nas? a u gr pošto je? 

Jeste skuplje u Mk nego kod nas, a u Grckoj je tek preskupo.

Link to comment
ja ću na lefkadu opet. smešten u lefkasu. pre toga na ohrid dva dana. 
any tips and tricks? 
 
jel istina da je gorivo u mk sad skuplje no kod nas? a u gr pošto je? 
Krstarenje iz Nidrija, ako vec nisi bio... Ceo dan, nije skupo, bude dobra zeza. Obilaze Kefu, Itaku, Onazisovo ostrvo, pecinu gde su Grci cuvali onu jedinu podmornicu sto imaju...rucak ukljucen u cenu, brod velik, bude i zurka sa muzikom pa Grci zaigraju malko [emoji846]

Jel bese neki vodopad u Nidriju?
Plaze Porto Katsiki, Megali Petra, Katisma, Milos, Egremni ako je popravljeno stepeniste posle zemljotresa...
Sivota uvece je prelepa-restorani, setnjica...
Vinarija Lefkaditiki, na putu od Lefkasa do Nidrija obavezno. Imas kratku vinsku turu, vina su od autohtonih sorti, vredi probati.
Link to comment

meni Egremni bila najljepša, doduše, trebalo se spustiti niz (pa onda poslije i popeti uz) onih 500-800 stepenica... :ph34r:

 

a to sve zato što sam bio van sezone, jer valjda u sezoni voze čamci do nje sa okolnih plaža, pa se taj ekstremni trening može izbjeći

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...