Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Nakon sto mi je ispred nosa promakla super ponuda za Krf odlucili smo se za Kos.

Jeste onako pravi konzumerski turizam ali i zeni i meni treba neko da preuzme decu na bar 2 sata dnevno. Tako da nam je glavni vodic bio sadrzaj za decu (plus direktan let i transfer manji od sat, i naravno plaza pred nosom)

 

 

Edited by bags
Link to comment
21 hours ago, bags said:

Nakon sto mi je ispred nosa promakla super ponuda za Krf odlucili smo se za Kos.

Jeste onako pravi konzumerski turizam ali i zeni i meni treba neko da preuzme decu na bar 2 sata dnevno. Tako da nam je glavni vodic bio sadrzaj za decu (plus direktan let i transfer manji od sat, i naravno plaza pred nosom)

 

 

 

dobar je kos. mali, ali dobar.

severna strana topla voda sa talasima, juzna strana mirna voda, ali hladnija. grad kos simpa i odlican za vecernju setnju.

 

gde ste smesteni?

Link to comment
8 minutes ago, bags said:

 

Kardamena. Nisam rezervisao rentacar ali ima u hotelu pa cu iskombinovati dan ili dva.

 

 

eto ga sad.

i mi smo bili u kardameni. malo ti je auto dan-dva. steta da ne obidjes ostrvo. ocas posla stignes sa jednog kraja na drugi

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, ultra plasticni said:

Retimno. Moze neka brza preporuka, znam da je sve ispisano ranije, 

 

bio sam u retimnu samo po par sati. super je gradic i sve ima. e, sad, ako ces uzimati auto onda je to nesto drugo. 

da krenemo od te informacije, pa da idemo u dubinu :)

 

u svakom slucaju, baziraj se na zapadni deo krita jer nema sanse da se "sve" obidje, kao sto neki mastaju da je moguce.

Link to comment
1 minute ago, Ros said:

 

bio sam u retimnu samo po par sati. super je gradic i sve ima. e, sad, ako ces uzimati auto onda je to nesto drugo. 

da krenemo od te informacije, pa da idemo u dubinu :)

 

u svakom slucaju, baziraj se na zapadni deo krita jer nema sanse da se "sve" obidje, kao sto neki mastaju da je moguce.

 

Uzecu auto sigurno, makar nedelju dana

Link to comment
7 minutes ago, ultra plasticni said:

 

Uzecu auto sigurno, makar nedelju dana

 

ono sto mi uvek obidjemo, cak i iz hanje, je moni arkadi, manastir na 20km od retimna. plaza u okoline ne poznajem, i ne znam sta bih ti preporucio istocno od georgiopulosa. 

pod obaveznu ponudu spada svakako plaza elafonisi. posto ides pocetkom avgusta, onda kreni zorom ranom do elafonisija da uhvatis parking i lezaljke i bar malo uzivas dok ne dodju busevi. za balos plazu ne znam sta bih ti rekao. kad se ide organizovano, onda je to haos i nema sanse da se uziva u lepoti plaze. postoji varijanta autom, ali ti nece nijedno osiguranje pokriti stetu ako se tamo desi. a mora se ici i peske jedan deo. hanja je fantazija, ali bih ti preporucio da odes u hanju onda kad nemas auto. imas buseve na svakih pola sata. bus ti staje u centru hanje. 

solidne plaze imas u agii apostoliju, na 4km zapadno od hanje. kao i nase omiljene marathi i stavros na poluostrvu akrotiri kod hanje.

 

ako si bas avanturista spusti se na jug u frangokastelo. priroda usput je fantazija, ali je vozanje tiha jeza :D

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Nikako solo na Elafonisi, katastroficne su krivine i nije za voznju putem koji ne poznajes.

 

A za Balos imas foru da se ide morem, ali moze da se desi da budu talasi, pa da bude buckanje u stomaku :D 

 

Obe plaze su prelepe i nemoj ih propustiti

Edited by Milosh76
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Nikako solo na Elafonisi, katastroficne su krivine i nije za voznju putem koji ne poznajes.

 

A za Balos imas foru da se ide morem, ali moze da se desi da budu talasi, pa da bude buckanje u stomaku :D 

 

Obe plaze su prelepe i nemoj ih propustiti

 

ajde bre, ne plasi coveka. do elafonisija preko topolije i elosa nije nista posebno grozan. ima krivina, ali nista posebno. 

onaj juzni deo oko frangokastela i plakiasa je "interesantan".

 

na balos se ide morem organizovanim turama. to su veliki brodovi i nije tako veliko ljuljanje. moze se i sam doci do kisamosa i tamo uzeti karta za brod. ta voznja ne traje dugo

Link to comment

Isao s busom na Elafonisi bas zbog tih krivina i saveta vodica da ne idemo kolima.

A na Balos sam isao tim brodom, bilo talasa i bilo je cupavo za neke.

Sredina ka kraju avgusta ima dosta talasa. Bio sam 2 godine u Retimnu u tom periodu.

Link to comment

Kad se ide busom, od Hanje do Elafonisi plaže, ima jedan ružan jednosmeran tunel sa semaforom koji naizmenično propušta vozila.  Tunel je taman toliko visok i širok da prođe visokopodni bus. Ostatak puta je ok. Problem u julu i avgustu je premali parking da primi sva vozila, može da se desi da ne može da se parkira  blizu plaže.

Neko je već  pisao da je bolje što ranije doći , dok ima slobodnih suncobrana i ležaljki.

 

Kao što je napisao Ros, za Balos je dobar izbor trajekt Kisamos-Balos. Košta oko 25€ povratna karta. Najbolje od svega je što brod pristane i na ostrvo Gramvusa, gde se nalazi srednjevekovna tvrđava i predivna plaža. Na žalost, ne ostaje se dovoljno dugo da se uživa i u šetnji do tvrđave ( oko pola sata do vrha) i u kupanju na plaži.

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Isao s busom na Elafonisi bas zbog tih krivina i saveta vodica da ne idemo kolima.

A na Balos sam isao tim brodom, bilo talasa i bilo je cupavo za neke.

Sredina ka kraju avgusta ima dosta talasa. Bio sam 2 godine u Retimnu u tom periodu.

 

trebao si mene da pitas. ja ne zaradjujem na tvom busu :D

 

to je istina za avgust i vetar. pre 3 godine kad smo bili na balosu je voznja brodom bila sasvim ok, ne racunajuci stotine rusa sa batacima u rukama, ali je zato na plazi duvalo kao nenormalno

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...