Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

31 minutes ago, Frank Pembleton said:

To sa jedrenjem baš uhvatilo maha?
Juče mi prijatelji pričaju da idu na jedrenje u avgustu 10 dana njih šestoro plus skiper...







... Shiit has hit the fan
 


bice veselo kad krene meltemi :)

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Trebam pomoc.

Bio sam  osamdesetih autom do Atene preko Soluna, Larise, Trikale i vracao se preko Dečana, Peći Pristine pa kanjona Tare...i bio nezaboravan road trip  ali umalo ne izgibosmo, narocito u Grckoj. Tada udario neki toplinski val temp. isle do 45:blink:. Međutim nisam vidio ni plaze ni mora. E onda bili prije 4, 5 godina autom(preko Đoke Javora:))  do Sartija  i obilazio sve one plaže otisli do Soluna 1 dan pa Ohrid i od tada mi gospođa ne da mira. Hoce plaze i odmor kao tada, ali hoce i djeca da vide Atenu. Kako napraviti neki road trip u kojem bi bile ukljucene neke dobre opustajuce plaze i izlezavanje par dana i malo obilaska Atene ili koječega od antike sa djecom?

Imam na raspolaganju 10 dana negdje pocetkom ili sredinom juna.

U obzir dolazi i neka opcija dolaska ili odlaska brodom iz Trsta ili Venecije.

Link to comment
  • 1 month later...

Idi na Peloponez. Tamo imas i plaze i istorijske spomenike, planine, autoputeve i lokalne puteve, gradove, sela, kampove na plazi. Kad obidjes djir po Peloponezu dodjes do Atine. Na jednu stranu mozes uz more kroz Crnu Goru i Albaniju, a na drugu preko Makedonije i Srbije.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

To sam i ja hteo da mu predlozim. Uz jonsko more na dole a uz egejsko na gore. 

 

Mi uzeli smestaj na zapadnoj obali peloponeza. Ispalo je cak i jeftinije nego prethodnih godina jer smo platili sve u januaru bez prava na otkazivanje...

 

@raskopcani

Napisacu ti malo detaljnijii predlog kad sednem za komp...

Edited by Bright Billy
Link to comment

iskreno ne znam koakav je i koliko bi trajao put da iz rijeke krenes za grcku preko dalmacije, crne gore i albanije. sigurno je zivopisno ali verujem da bi izgubio mnogo vremena. 

 

ako krenes putem putem kojim mi idemo u grcku ulazis na prelazu evzonoi (gevgelija sa makedonske strane) i odatle se spustas ka solunu. solun je super ali ako hoces na peloponez zaobilazis ga sa zapadne strane, u pravcu veria, kozani, janjina.  pored verie imas mesto vergina. tu se nalazi grob filipa makedonskog , jako zanimljiv lokalitet ali mali tako da se ne gubi puno vremena a realno ga vredi posetiti. danje se ka janjini probijas autoputem koji vodi planine, gomila tunel itd. sa tog puta mozes i da se isklucis u pravcu meteora, ali to ti je nekih 50 km od autoputa. janjina je glavni glad oblasti epir i simpatican je gradic. odatle mozes autoputem da nastavis ka peloponezu ili da prouzis ka jonskom moru. ako ides na tu obalu na severu imas pargu koja je jako lep grad a ka jugu (nekih 50-60 km) ogromne pescane plaze svih mogucih vrsta a mozes i da svratis na mitsku reku aheron koja se tu uliva u more a jos je zaniljivije . kad se spustis na jug dolazis do preveze. usput imas arheoloski lokalitet nikopolis koje je nista specijalno. preveza je isto nezaniljiva ali odatle mozes kratkim tunelom da se prebacis na lefkadu pa odatle da hvatas trajekt za ostala jonska ostrva (kefalonia, itaka, zakintos) ili za sam peloponez. na tim ostrvima su ti one rajske plaze koje stalno vidjas po instagramu ali imaj u vidu da je do vecine zajebano doci. po mom misljenju ta ostrva su idealna za letovanje na jahtama i jedrilicama, jer kao sto rekoh do najlepsih plaza je zajebano stici kopnom. dakle od preveze mozes u tom pravcu a mozes i da se vratis na onaj autoput koji bi te ka peloponezu vodio direktno iz janjine. na peloponez stizes sa severne strane, mostom koji mstizes u grad patras. na peloponez prvi put idem ove godine tako da nisam kompetentan da ga komentarisem ali moj ambiciozni plan obilaska zvuci ovako, prateci kartu u smeru obrnutom od kazaljke na satu, olympia, mystras, sparta, monemvasia, epidaurus, mycenae i na kraju korint. u realnosti, ako pola toga stignem da obidjem bicu zadovoljan. ako u tom pravcu napustis peloponez put te vodi u atinu koja je prica sama za sebe. iz atine picis ka solunu i dalje ka makedoniji, odnosno nazad. na tom putu, uz skretanja, mozes da obidjes delfe, termopije, planinu olimp i jos dosta toga. jbg, sad ovo sto sam ja napisao nema boga da obidjes za 10 dana pogotovo jer kreces iz rijeke, al to su neki predlozi na osnovu kojih mozda moze da se napravi nekakav plan...

 

@raskopcani

  • Hvala 2
Link to comment

Na peloponezu smo uzeli 13 noci a spavacemo i po jednu noc na putu. Na dole verovatno ko prosle godine u janjini a za nazad gledam nesto blizu delfa. Od ovog sto sam naveo verovatno necu stici da vidim monemvasia, epidaurus a mozda cak ni mycenae :sad:

Korint i delfe sam planirao za taj dan kad krenemo sa peloponeza a poslednji dan ako stignem na termopile stigo sam :happy:

 

Mani je bese ona plaza koji si mi vec pominjao? Imam dosta plaza i gradica u planu al nisam hteo da detaljisem raskopcanom o tome. Tu si ti jaci, pa baci coveku predlog, a ja cu da zapisujem :)

Ovo sto sam ja napisao nije realan plan za njega. Njemu je iz rijeke mozda stvarno bolje da krene niz jadransko more pa da gadja epir. Odatle moze na ekskurzije na krf ili lefkadu. Ja sam prosle godine isao na itaku, sto je trajalo bukvalno trajalo dva dana od cega sam na samom ostrvu bio od osam uvece do osam ujutru. Sto se njega tice, ako je u lovi, najbolje mu je da hvata avion za krit pa tamo renta car i bog da ga vidi...

Link to comment

ako si već planirao korint,

onda su ti tu odmah i mikena i epidaurus koji su bolja opcija. 
mani je istocni prst zaliva kod kalamate. ruralna grcka u svakom pogledu. to nam je ostalo za neki sledeći put tamo. 
 

ona plaža koju sam pominjao je verovatno u metoniju

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Bright Billy said:

iskreno ne znam koakav je i koliko bi trajao put da iz rijeke krenes za grcku preko dalmacije, crne gore i albanije. sigurno je zivopisno ali verujem da bi izgubio mnogo vremena. 

 

ako krenes putem putem kojim mi idemo u grcku ulazis na prelazu evzonoi (gevgelija sa makedonske strane) i odatle se spustas ka solunu. solun je super ali ako hoces na peloponez zaobilazis ga sa zapadne strane, u pravcu veria, kozani, janjina.  pored verie imas mesto vergina. tu se nalazi grob filipa makedonskog , jako zanimljiv lokalitet ali mali tako da se ne gubi puno vremena a realno ga vredi posetiti. danje se ka janjini probijas autoputem koji vodi planine, gomila tunel itd. sa tog puta mozes i da se isklucis u pravcu meteora, ali to ti je nekih 50 km od autoputa. janjina je glavni glad oblasti epir i simpatican je gradic. odatle mozes autoputem da nastavis ka peloponezu ili da prouzis ka jonskom moru. ako ides na tu obalu na severu imas pargu koja je jako lep grad a ka jugu (nekih 50-60 km) ogromne pescane plaze svih mogucih vrsta a mozes i da svratis na mitsku reku aheron koja se tu uliva u more a jos je zaniljivije . kad se spustis na jug dolazis do preveze. usput imas arheoloski lokalitet nikopolis koje je nista specijalno. preveza je isto nezaniljiva ali odatle mozes kratkim tunelom da se prebacis na lefkadu pa odatle da hvatas trajekt za ostala jonska ostrva (kefalonia, itaka, zakintos) ili za sam peloponez. na tim ostrvima su ti one rajske plaze koje stalno vidjas po instagramu ali imaj u vidu da je do vecine zajebano doci. po mom misljenju ta ostrva su idealna za letovanje na jahtama i jedrilicama, jer kao sto rekoh do najlepsih plaza je zajebano stici kopnom. dakle od preveze mozes u tom pravcu a mozes i da se vratis na onaj autoput koji bi te ka peloponezu vodio direktno iz janjine. na peloponez stizes sa severne strane, mostom koji mstizes u grad patras. na peloponez prvi put idem ove godine tako da nisam kompetentan da ga komentarisem ali moj ambiciozni plan obilaska zvuci ovako, prateci kartu u smeru obrnutom od kazaljke na satu, olympia, mystras, sparta, monemvasia, epidaurus, mycenae i na kraju korint. u realnosti, ako pola toga stignem da obidjem bicu zadovoljan. ako u tom pravcu napustis peloponez put te vodi u atinu koja je prica sama za sebe. iz atine picis ka solunu i dalje ka makedoniji, odnosno nazad. na tom putu, uz skretanja, mozes da obidjes delfe, termopije, planinu olimp i jos dosta toga. jbg, sad ovo sto sam ja napisao nema boga da obidjes za 10 dana pogotovo jer kreces iz rijeke, al to su neki predlozi na osnovu kojih mozda moze da se napravi nekakav plan...

 

@raskopcani

Hvala na trudu. Definitivno ce mi savjeti biti od velike pomoci

 

  • +1 1
Link to comment

Kad sam ja obilazio Peloponez smestio sam se u Nafplio i odatle isao na razlicite strane. Jedan dan sam isao u Epidaurus i Mikenu, jedan u Argos, Nemeju i Korint, jedan u Spartu i Gitio, jedan do Kalamate, jedan preko Megalopolisa do Jonske obale, pa do Olimpije, pa kroz planinu nazad. Svaki taj dan je ukljucivao i neku plazu i neko obzderavanje. Da je bilo vise vremena isao bih do Monemvasije i na Mani, mozda i jos malo po planinama u centru.

  • +1 3
Link to comment
12 hours ago, raskopcani said:

Hvala na trudu. Definitivno ce mi savjeti biti od velike pomoci

 

 

Sto se atine tice, mislim da ti je pametnije da to ostavis za neko odvojeno prolecno ili jesenje putovanje kad su guzve i vrucine manje. Grad je fenomenalan, bukvalno sudar svetova sa bonusom od milion kafana. Provod ne moze da omane. Kola ti tamo ne trebaju, samo bi se nervirao oko parkinga, a im metro funkcionise odlicno...

 

Edit. Poredjenja radi, solun moze lepo da se obidje za dva dana ako se dobro pripremis i znas sta hoces. Atina je mnogo veca i mnogo sadrzajnija pa je tamo greota ici na kratko...

Edited by Bright Billy
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...