Jump to content
IGNORED

Roland-Garros 2016


Timmy

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nekih dva i po seta, tacnije od pocetka drugog seta do 5:2 u trecem, mislim da smo gledali najbolje sto Novak u ovom trenutku moze, imajuci u vidu, naravno, ko je bio s druge strane mreze. Za nesto vise od toga potrebni su Rafa ili Rodzer u prajmu s druge strane a bojim se da te stvari vise necemo gledati. Ova velika era je jednostavno na zalasku, moracemo polako da se navikavamo na to da neke nezemaljske setove i meceve vise necemo gledati. Kad se samo setim onog treceg seta u finalu US Opena 2011. jedinog koji je Rafa u TB dobio u tom mecu protiv Novaka, jos uvek ne mogu da verujem da je to zaista odigrano. Na momente je izgledalo kao da je neka sila digla zid oko terena i da nijedna loptica ne moze napolje.

 

citam tvoj komentar i upravo se setim tog meca sa uso i onda i ti spomenes taj mec.

 

jel se seca neko polufinala madrida '09. mislio sam da cu umreti na kraju meca.

Edited by 189-
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    180

  • Max Morlock

    168

  • renne

    154

  • Timmy

    139

Top Posters In This Topic

Posted Images

citam tvoj komentar i upravo se setim tog meca sa uso i onda i ti spomenes taj mec.

 

jel se seca neko polufinala madrida '09. mislio sam da cu umreti na kraju meca.

 

Kako bi neko zaboravio? Mnogo ljudi taj mec smatra za najbolji mec u dva dobijena na sljaci koji je ikada odigran.

Link to comment

jel se seca neko polufinala madrida '09. mislio sam da cu umreti na kraju meca.

 

Nikad ga u životu neću zaboraviti, plakao sam od muke posle njega, bukvalno. Propuštene meč lopte, trista čuda... U doba najveće Rafine dominacije na šljaci, u sred Madrida.

Link to comment

sta ja znam proslo je vec mnogo godina ;D

 

posle tog meca su se bukvalno obojica raspali u preostaloj sezoni. rafina povreda + novakov mentalni kolaps.

Link to comment

Nekih dva i po seta, tacnije od pocetka drugog seta do 5:2 u trecem, mislim da smo gledali najbolje sto Novak u ovom trenutku moze, imajuci u vidu, naravno, ko je bio s druge strane mreze. Za nesto vise od toga potrebni su Rafa ili Rodzer u prajmu s druge strane a bojim se da te stvari vise necemo gledati. Ova velika era je jednostavno na zalasku, moracemo polako da se navikavamo na to da neke nezemaljske setove i meceve vise necemo gledati. Kad se samo setim onog treceg seta u finalu US Opena 2011. jedinog koji je Rafa u TB dobio u tom mecu protiv Novaka, jos uvek ne mogu da verujem da je to zaista odigrano. Na momente je izgledalo kao da je neka sila digla zid oko terena i da nijedna loptica ne moze napolje.

jao jeste, taj meč na uso i taj treći set, to je bilo monstruozno

 

jel se seca neko polufinala madrida '09. mislio sam da cu umreti na kraju meca.

kako se ne bi sećali toga

novaku je trebalo gotovo 2 godine da se sastavi posle toga, užas

sećam se dobro da je plakao prilikom izlaska sa terena

Link to comment

Nikad ga u životu neću zaboraviti, plakao sam od muke posle njega, bukvalno. Propuštene meč lopte, trista čuda... U doba najveće Rafine dominacije na šljaci, u sred Madrida.

 

Meni su sinoc po prvi put zamalo posle suze i to kad sam video Kertena kako se bori da zadrzi suze nakon sto je Novak iscrtao ono srce na terenu i u svom najvecem momentu u karijeri poslao omaz jednom od najemotivnijih momenata u istoriji Roland Garrosa. Koliko je to bio lep, predivan momenat, taj trenutak kad prepoznas tu kopcu, poruku koju su samo veliki sampioni u stanju da razumeju, taj interni ples dva velikana pred nekoliko hiljada ljudi koji su svedocili stvaranju istorije a ipak jedva mogu da naslute koliko je svega potrebno u zivotu uraditi da bi se doslo do tog poslednjeg udarca posle kojeg dizes ruke u zanosu i vise nista nije isto. I kao u nekom losem filmu s jeftinim scenariom, u tom trenutku posle dve nedelje kise, sumornog i mracnog vremena, izlazi sunce i nagradjuje taj velicanstven momenat, puni sjajem i svetlom legendarno Gugino srce koje je sebi, Gugi, mucenom Forzeu, stadionu Filip Satrije i tenisu u cast na terenu iscrtao najnoviji sampion Pariza.

 

Roland Garros je ove godine bio pred nikad vecim izazovima, trpeo je nikad vece kritike, ali je na kraju kao u nekoj teniskoj bajci docekao na svojoj sljaci ucrtavanje teniske istorije u jedno veliko sampionsko srce. Srce koje su na ovoj legendarnoj sljaci ostavili mnogi veliki sampioni.

Edited by harper
Link to comment

 

jel se seca neko polufinala madrida '09. mislio sam da cu umreti na kraju meca.

 

najbolji teniski mec koji sam ikada gledao

Link to comment

I kao u nekom losem filmu s jeftinim scenariom, u tom trenutku posle dve nedelje kise, sumornog i mracnog vremena, izlazi sunce i nagradjuje taj velicanstven momenat, puni sjajem i svetlom legendarno Gugino srce koje je sebi, Gugi, mucenom Forzeu, stadionu Filip Satrije i tenisu u cast na terenu iscrtao najnoviji sampion Pariza.

 

e da, to sa suncem je stvarno bilo neverovatno

 

ja se setila blejd ranera i onog sunca na samom kraju filma   :)

Link to comment

Meni su sinoc po prvi put zamalo posle suze i to kad sam video Kertena kako se bori da zadrzi suze nakon sto je Novak iscrtao ono srce na terenu i u svom najvecem momentu u karijeri poslao omaz jednom od najemotivnijih momenata u istoriji Roland Garrosa. 

 

Ja se nagutao knedli, da nisam bio u prostoriji sa više ljudi koje ne poznajem, završilo bi se to verovatno još navodnjenije. 

 

Posle svega prošlih godina na tom rg-u što smo uvek svi pratili sa posebnom pažnjom, kao i da sam sam osetio kako mi malo tereta pada sa leđa, a kako je njemu bilo, mogu samo da zamislim. Sam reče da se ne seća poslednjeg poena i da je samo prebacivao u nadi da će ovaj da pogreši.. Uopšte, samo tih poslednjih par gemova su primer lepeze emocija, od smeha na 5-2 do jednog uplašenog pogleda ka loptici dok je servirao tamo negde na 5-4 i 40-40 koji kao da je govorio jbt neću sad valjda usrati posle svega, što je i sam potvrdio posle meča, tj da je imao takva preispitivanja... 

 

Koji je to intenzitet emocija možemo samo da nagađamo, samo on zna kroz šta je sve prošao u glavi. Pakao :)

Edited by Mil@n
Link to comment

Ja se izgleda jedini ne sećam dobro tog finala :( Memorija mi generalno nije baš najbolja, i pogotovu sa ove distance imam problem da se setim delova određenih mečeva... Pre negde sam razmišljao dal Novak ima 3 W i 2 USO ili je obrnuto. A vi pričate o finalu tamo nekog mastersa :D

 

Al ima da ga pogledam ako stignem večeras. A dobra dusa može da ga pronađe i okači ovde. Ima valjda na YT.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...