Jump to content
IGNORED

Roland-Garros 2016


Timmy

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    180

  • Max Morlock

    168

  • renne

    154

  • Timmy

    139

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naravno da govore stalno jedni drugima to, ali ovo nije bilo koji meč i bilo koja pobeda, tu se razilazimo. Kada čovek napravi istoriju, a ti kažeš "nice week" onda ispadneš idiot. Ok, ne mora niko da mu prostire crveni tepih, ali po meni, svako ko ima iole mozga i iole samokontrole nad svojim egom i sujetom, odao bi čast na neki način Novakovom uspehu, možda ne kao Endi, ali slične konotacije. Em ispadneš fair play, em si rekao ono što svako ko zna slovo o tenisu vidi, dakle win win situacija. Baš zato što preferiram fer plej iznad svega smatram da je luzerski dati izjavu "nice week" u momentu kada neko uradi nešto što niko nije ~50 godina tačnije niko u oper eri - jer je to očigledno i namerno srozavanje uspeha, a ne kompliment.

 

Novak i Endi se znaju baš dugo, od praktično malih nogu, njihov odnos nije odnos bilo koja dva igrača na turu, već je uvek imao tu dublju konotaciju, odatle (verovatno) i prelazak preko mreže pa i posle tih trzavica kojih je bilo relativno skoro. 

 

Što se tiče stizanja Federera, naravno da može da ga stigne, Federer ima 35 i da nema Novaka koji ravnopravno konkuriše za goat-a, imao bi barem 2 ako ne i više slemova osvojenih u poznim igračkim godinama. Pri tom, toliko je dobro igrao na nekim slemovima da je čak proglašavan i za favorita u finalu sa dodatnim komentarima da možda čak igra i svoj najbolji tenis (us open i wimbledon poslednji). Sa druge strane je Novak, fizički možda najspremniji igrač u istoriji sporta, sa fleksibilnošću i pokretljivošću koje verovatno takođe niko nikad nije imao koji je opsednut ishranom i svim ostalim načinima koji će mu omogućiti da bude što bolji svaki jebeni dan. I na kraju, to će verovatno i da bude presudno, taj njegov ludački drajv za pobedama i svim mogućim i nemogućim rekordima o kojima ubeđen sam i te kako vodi računa. Ne znači to da će ga stići, ali će ubeđen sam dati svaki atom sebe u svakom smislu da pokuša.

Link to comment

Novak sa 30 godina stize Feda po broju GS titula :fantom:

ne preteruj. sad će i on malo da se opusti, ljudsko je biće (dobro, možda i nije ali znaš na šta mislim). mislim da će da se šteka sedećih mesec dana, kako bi na olimpijadi bio tip top. loži se on na to zlato.

Link to comment

Glase, pa dobro, Endi se pokazao dostojno, nismo drugo ni očekivali, on je dobar lik. 

Ali, zbog koga sad gundjaš, ko se ogrešio o tenisko pravoslovlje, ko guju u nedrima gaji?

Men' se čini da ovi ostali nisu ni stigli da kažu nešto značajno.

Link to comment

Glase, pa dobro, Endi se pokazao dostojno, nismo drugo ni očekivali, on je dobar lik. 

Ali, zbog koga sad gundjaš, ko se ogrešio o tenisko pravoslovlje, ko guju u nedrima gaji?

Men' se čini da ovi ostali nisu ni stigli da kažu nešto značajno.

 

O čemu ti?

Link to comment

O čemu ti?

 

 

Oh, ništa značajno :), samo mi se učinilo da si u pokušaju da naglasiš korektnost Marejeve izjave nekako "stvorio" loše komentare ostalih pa se onda razračunao sa njima.

Svakako, svaka čast Mareju, ima veća muda nego sto se da zaključiti. 

Link to comment

Oh, ništa značajno :), samo mi se učinilo da si u pokušaju da naglasiš korektnost Marejeve izjave nekako "stvorio" loše komentare ostalih pa se onda razračunao sa njima.

Svakako, svaka čast Mareju, ima veća muda nego sto se da zaključiti. 

 

Svašta ti se učinilo, a po komentaru, rekao bih da ništa od diskusije nisi ni pročitao, možda vreme malo odspavati, odmoriti...

 

Nisam pokušavao da naglasim korektnost Marejeve izjave, to su radili drugi, ja samo rekoh da su mi takvi komentari za očekivati posle jednog takvog uspeha koji je Novak napravio danas. To je onako ukratko, samo za tebe. Kakvo crno razračunavanje, ćaskamo i delimo impresije. Ako potražiš detaljnije, negde na forumu se sigurno neko svađa, pa probaj tamo da smiruješ situaciju... 

Link to comment

ne preteruj. sad će i on malo da se opusti, ljudsko je biće (dobro, možda i nije ali znaš na šta mislim). mislim da će da se šteka sedećih mesec dana, kako bi na olimpijadi bio tip top. loži se on na to zlato.

 

Novak je tezak opsesivac. Ali tezak. Ako mu dune u glavu da obori jos tih preostalih par rekorda koje drzi Federer ne bih se uopste kladio protiv njega jer je gotovo sumanuto koliko lik vodi racuna o svakom pa i najmanjem detalju kad su u pitanju zdravlje, opste stanje terla, detalji u igri koji uticu na overall potrosnju u mecevima i slicno. Da ga ne ureknem ali ovo kako on i Rodzer istrajavaju godinama bez ikakvih znacajnih povreda (s tim sto je Rodzera konacno sve pocelo da stize ove godine) je jednostavno bilo nezamislivo pre nego sto su se oni pojavili. Pogledaj samo nizove koji govore o konstantnosti, tipa broja uzastopnih cetvrtfinala, polufinala, nedelja na broju 1, skoro u svim tim kategorijama upravo Rodzer i Novak drze prvo i drugo mesto a vrlo je moguce da bukvalno u svim tim kategorijama neko od njih dvojice zavrsi kao prvi a ovaj drugi kao drugi i obrnuto pre nego sto se penzionisu. Ionako mislim da jos samo u broju nedelja na broju 1 ima par igraca izmedju njih dvojice.

 

Novak je radoznao, sve ga zanima i svime bi se bavio ali ono sto daje drugim stvarima ne oduzima od tenisa. To sto daje tenisu daje svaki dan, u minut isto i bez dana opustanja. Verujem da danas i nije moguce biti top sportista bez posebnog rezima zivota ali sa raznih strana sam cuo da ga cak i profesionalni sportisti i kolege smatraju fanatikom bez premca. Nece kod njega doci ni do kakvog opustanja, jedino sto moze da se desi je da se isprogramira tako da kaze "dosta je" i presalta se na nesto drugo. A to tesko da ce se desiti uskoro.

 

Moje misljenje je da ce ga na kraju ipak pregaziti novi igraci jer ce vremenom usporavati neprimetno i za po milimetar ali konstantno dok to ne pocne da naplacuje cenu, kao sto se desilo mnogim drugim velikim sampionima. Mozda neko ko jos uvek nije pri vrhu, mozda neko od ovih koji pokazuju neke znake da mogu daleko naglo iskoce, kao sto je to bio s Novakom slucaj 2011. godine, Ko ce ga znati, stvari se u tenisu mnogo brze odvijaju nego sto ljudi misle. Od ovoga gde je sada tesko da moze navise bez nekog novog izazova jer ovakva igracka i statisticka dominacija nije vidjena u tenisu. Moze samo nanize. Brzina kojom se bude spustao nazad medju normalna ljudska bica odredice i broj GS-ova koje ce uzeti do kraja karijere.

Link to comment

Svašta ti se učinilo, a po komentaru, rekao bih da ništa od diskusije nisi ni pročitao, možda vreme malo odspavati, odmoriti...

 

Nisam pokušavao da naglasim korektnost Marejeve izjave, to su radili drugi, ja samo rekoh da su mi takvi komentari za očekivati posle jednog takvog uspeha koji je Novak napravio danas. To je onako ukratko, samo za tebe. Kakvo crno razračunavanje, ćaskamo i delimo impresije. Ako potražiš detaljnije, negde na forumu se sigurno neko svađa, pa probaj tamo da smiruješ situaciju... 

 

 

O, ne, nikakvo svadjanje. Ne volim svadjanje, uvek može bolje od toga

I ja samo ćaskam i ovo što pišeš je sasvim korektno, šta god da mi se učinilo :)

Link to comment

ne bi bilo luzerski, kad stalno to govore jedno drugima. jbg oni su top sportisti sa velikim egom ma koliko su oni 'prijatelji' izmedju sebe. niko mu ne bi ni zamerio da je tako nesto uradio.

 

mene je mnogo iznenadio i to sto je andy preskocio mrezu i tako cestitao (pogotovo kad se videlo da je imao sanse da dobije mec) tu se videlo da mu je stalo vise nego obicno i da mu je malcice drago sto je novak napravio ovakav uspeh. andy je mogao biti prilicno salty prema novaku imajuci u vidu da nije igrao previse dobro i da mu je ovo vec peti poraz od novaka u finalima gs. a u jednom od njih je bio i dosta neprijateljski nastrojen kod rukovanja (ao 2015). a i rekao je neke stvari upuceno novakovom mogucem laziranju povrede.

 

za rafu pre svega nisam siguran da bi znao isparlati nesto tako na engleskom a druga stvar je sto bi njega poprilicno bolelo poraz u finalu rg. a roger bi rekao standardne frazetine cisto da se vidi da je fer i korektan ali u sebi sigurno kipti jer mu se novak sve vise priblizava, to bi ga, verujem, sprecilo da kaze ovo sto je andy rekao.

 

 

nikada rafa ili roger ne bi rekli da su ponosni sto su deo meca u kojem su izgubili.  a andy je mogao ovo reci na kzs ili nekoliko dana kasnije a to sto je rekao odmah posle meca je sjajan gest. sad gledam, nisu se ni javili na twitteru povodom ovog finala. toliko.

 

 

 

ceo zavrsetak meca je bio neverovatan. njegov smesak kod 5-2, kada je vec znao da ce osvojiti pa onda po malo i ocekivana nervoza i gubitak dva gejma pa opet problemi sa serviranjem za pobedu. u tom trenutku sam se prisetio wimbledona 2014 kada je isto prokockao 5-2 u cetvrtom setu. no i da se nekim cudom uslo u peti bio bih siguran da ce novak osvojiti. 

postoje mecevi i to oni neizvesniji kada je dovoljno samo pogledati u novaka da znas da ce na kraju sve biti ok i da ce pobediti. takav utisak sam imao i danas kada sam ukljucio tv na pocetku drugog seta. i sve je i islo tako lagano, po planu. retko kada taj novakov body language izda. jbt secam se pre mnogo godina kada smo se radovali pobedi nad rafom ili rogerom u nekom polufinalu mastersa, kakav je to tada uspeh bio...a gde je sada.

 

posle ove pobede na vise mesta sam video da se postavlja pitanje da li novak moze stici rogera i vecina kaze kao nema sanse jer vec polako ulazi u 30. i da nakon toga tesko ce osvajati grand slamove. pri tome dajuci primere rafe i rogera koji se nisu naosvajali sa toliko godina i sa tolikom kilometrazom. samo sto svi zaboravljaju da su oni za protivnike tada imali novaka i andyja, a novak ce narednih godina imati andyja za protivnika i mozda na svakom turniru jos jednog neugodnog. velika je to razlika u odnosu na vreme kada je roger ulazio u 30. spominju se ovi novi klinci a vecina medju njima nemaju ni finale mastersa a o osvajanju gs da i ne pricamo. 

novak je postao ikona ovoga sporta i vecina tih klinaca ce jos nekoliko godina izlaziti sa velikim respektom prema novaku i poluspustenim gacama. 

jos da i ne zaboravimo da za razliku od rogera novak i nema slabu tacku i slabu podlogu.

 

Montreal 2007, dobio je Rodika u četvrtfinalu, Nadala u polufinalu i Federera u finalu, trećeg, drugog i prvog na ATP listi. To je bilo predstavljanje teniskoj publici a ono juče je bilo uvrštavanje u panteon.  :D

Link to comment

ne preteruj. sad će i on malo da se opusti, ljudsko je biće (dobro, možda i nije ali znaš na šta mislim). mislim da će da se šteka sedećih mesec dana, kako bi na olimpijadi bio tip top. loži se on na to zlato.

 

Da se steka za OI preko Vimbldona?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...