Jump to content
IGNORED

Roland-Garros 2016


Timmy

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    180

  • Max Morlock

    168

  • renne

    154

  • Timmy

    139

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne, bas Spicom. U vreme kad se sport nije igrao sa idejom da namestis sebi schedule tako da bi oborio rekord i usrecio sponzore.

ahhh... znaci u vreme kada prvi igrac sveta nije igrao 6 od 7 meceva na centralnom terenu? onda OK, u pravu si...

Link to comment

A i car je.

Svirke u KST-u tamo nekih devedesetih su bile.....jbmlga, čist vazduh naspram žabokrečine.

 

Jebo sliku svoju

 

hqdefault.jpg

Link to comment

ahhh... znaci u vreme kada prvi igrac sveta nije igrao 6 od 7 meceva na centralnom terenu? onda OK, u pravu si...

 

Ne kapiram sta hoces da kazes a i, iskreno, boli me kurac.

Edited by harper
Link to comment

Vredi ponovo odgledati Marejevu izjavu na dodeli...

 

,,Dal ste svesni čemu ste prisustvovali... i taj rad"

 

Iskreno i nemož snažnije i jasnije. 

Ne mogu da zamislim još jednog tenisera koji bi izgovorio ove reči nakon izgubljenog finala,

koje je moglo da mu obezbedi poziciju sa koje mu nedostaje samo Australian open...plus ima zlato sa OI.

Velike reči u pravom trenutku. 

Link to comment

Vredi ponovo odgledati Marejevu izjavu na dodeli...

 

,,Dal ste svesni čemu ste prisustvovali... i taj rad"

 

Iskreno i nemož snažnije i jasnije. 

Ne mogu da zamislim još jednog tenisera koji bi izgovorio ove reči nakon izgubljenog finala,

koje je moglo da mu obezbedi poziciju sa koje mu nedostaje samo Australian open...plus ima zlato sa OI.

Velike reči u pravom trenutku.

:thumbsup:

Link to comment

Vredi ponovo odgledati Marejevu izjavu na dodeli...

 

,,Dal ste svesni čemu ste prisustvovali... i taj rad"

 

Iskreno i nemož snažnije i jasnije. 

Ne mogu da zamislim još jednog tenisera koji bi izgovorio ove reči nakon izgubljenog finala,

koje je moglo da mu obezbedi poziciju sa koje mu nedostaje samo Australian open...plus ima zlato sa OI.

Velike reči u pravom trenutku. 

 

Ja ocekivao da ce da kaze - videste li vi ovog Vilandera sta prica. :lolol:

Link to comment

konacno, nakon finala US opena protiv federera mogu da gledam tenis, a ne da bezim kao tetka do poslendjeg poena. sad nema toliki pritisak ali bi bilo lepo da tiltuje igricu i osvoji oba gs-a do kraja. jebo olimpijske igre, sto se mene tice moze i da preskoci.

Link to comment

 Ne mogu da zamislim još jednog tenisera koji bi izgovorio ove reči nakon izgubljenog finala,

koje je moglo da mu obezbedi poziciju sa koje mu nedostaje samo Australian open...plus ima zlato sa OI.

Velike reči u pravom trenutku. 

 

Mislim da se malo preteruje sa tim, pa šta drugo čovek može da kaže, mislim, bilo ko? Good job Novak, great tournament? Samo je rekao ono što je očigledno, i što bi kontam svako normalan rekao. Ok, naravno da je lepo to sve i niko ne voli više da vidi fair play od mene, ali nekako mi je takva neka izjava i očekujuća.

Link to comment

uopste se ne preteruje, ni rafa ni roger ne bi rekli ono sto je andy rekao. iako bi oni bili pogodniji tome da kazu ovo o novaku nego andy. 

 

i da, mogao je reci samo to good job, great tournament.

Link to comment

uopste se ne preteruje, ni rafa ni roger ne bi rekli ono sto je andy rekao. iako bi oni bili pogodniji tome da kazu ovo o novaku nego andy. 

 

i da, mogao je reci samo to good job, great tournament.

 

Slazem se. Endi je ispao velicanstven u porazu i treba to istaci. Interesantno je da je u momentu njegovog najveceg trijumfa Novak bio taj s druge strane mreze koji je imao privilegiju da mu prvi pruzi ruku i cestita, a sada je on s druge strane mreze u trenutku najveceg Novakovog dana u teniskoj karijeri. Mozda medju njima nema nekog narocitog rivalstva jer je velika razlika u pobedama ali verujem da ce obojica dugo pamtiti ta dva momenta.

Link to comment

i da, mogao je reci samo to good job, great tournament.

 

Mogao je, samo što bi to bilo luzerski i isfolirano, imho.

 

Nije ovo bilo kakva pobeda, ovo je jedan monumentalni, istorijski sportski poduhvat nevezano za tenis konkretno, kontam da bi svako to prepoznao i adekvatno čestitao, pogotovu što Novak spada među omiljenije tenisere na turu i ima korektan odnos sa svima pa i više od toga.

 

Za Nadala nemam sumnje da bi slično reagovao, uvek je bio super korektan u izjavama i objektivno sagledavao Novakove rezultate, Federer bi verovatno dao neke light komplimente, ostali stvarno mislim da bi davali slične izjave, no to je samo mojijeh 5c. 

 

Inače, Novak je totalno zakucao posle pobede, krenuo ka loži, pa nazad, pa... Nije jadnik znao ni gde će ni šta će od radosti i pre svega, skidanja tog ogromnog tereta sa svojih leđa. Kada je na kraju došao momenat, on jadan zatrokirao, takav mi je utisak bio..

Link to comment

ne bi bilo luzerski, kad stalno to govore jedno drugima. jbg oni su top sportisti sa velikim egom ma koliko su oni 'prijatelji' izmedju sebe. niko mu ne bi ni zamerio da je tako nesto uradio.

 

mene je mnogo iznenadio i to sto je andy preskocio mrezu i tako cestitao (pogotovo kad se videlo da je imao sanse da dobije mec) tu se videlo da mu je stalo vise nego obicno i da mu je malcice drago sto je novak napravio ovakav uspeh. andy je mogao biti prilicno salty prema novaku imajuci u vidu da nije igrao previse dobro i da mu je ovo vec peti poraz od novaka u finalima gs. a u jednom od njih je bio i dosta neprijateljski nastrojen kod rukovanja (ao 2015). a i rekao je neke stvari upuceno novakovom mogucem laziranju povrede.

 

za rafu pre svega nisam siguran da bi znao isparlati nesto tako na engleskom a druga stvar je sto bi njega poprilicno bolelo poraz u finalu rg. a roger bi rekao standardne frazetine cisto da se vidi da je fer i korektan ali u sebi sigurno kipti jer mu se novak sve vise priblizava, to bi ga, verujem, sprecilo da kaze ovo sto je andy rekao.

 

 

 

Svi koji su došli su veoma srećni što su bili svedoci, ja sam izgubio meč, pa je malo bez veze. Ponosoan sam što sam bio deo današnjeg meča. Novače, čestitam ti, svaka čast

 

nikada rafa ili roger ne bi rekli da su ponosni sto su deo meca u kojem su izgubili.  a andy je mogao ovo reci na kzs ili nekoliko dana kasnije a to sto je rekao odmah posle meca je sjajan gest. sad gledam, nisu se ni javili na twitteru povodom ovog finala. toliko.

 

 

 

ceo zavrsetak meca je bio neverovatan. njegov smesak kod 5-2, kada je vec znao da ce osvojiti pa onda po malo i ocekivana nervoza i gubitak dva gejma pa opet problemi sa serviranjem za pobedu. u tom trenutku sam se prisetio wimbledona 2014 kada je isto prokockao 5-2 u cetvrtom setu. no i da se nekim cudom uslo u peti bio bih siguran da ce novak osvojiti. 

postoje mecevi i to oni neizvesniji kada je dovoljno samo pogledati u novaka da znas da ce na kraju sve biti ok i da ce pobediti. takav utisak sam imao i danas kada sam ukljucio tv na pocetku drugog seta. i sve je i islo tako lagano, po planu. retko kada taj novakov body language izda. jbt secam se pre mnogo godina kada smo se radovali pobedi nad rafom ili rogerom u nekom polufinalu mastersa, kakav je to tada uspeh bio...a gde je sada.

 

posle ove pobede na vise mesta sam video da se postavlja pitanje da li novak moze stici rogera i vecina kaze kao nema sanse jer vec polako ulazi u 30. i da nakon toga tesko ce osvajati grand slamove. pri tome dajuci primere rafe i rogera koji se nisu naosvajali sa toliko godina i sa tolikom kilometrazom. samo sto svi zaboravljaju da su oni za protivnike tada imali novaka i andyja, a novak ce narednih godina imati andyja za protivnika i mozda na svakom turniru jos jednog neugodnog. velika je to razlika u odnosu na vreme kada je roger ulazio u 30. spominju se ovi novi klinci a vecina medju njima nemaju ni finale mastersa a o osvajanju gs da i ne pricamo. 

novak je postao ikona ovoga sporta i vecina tih klinaca ce jos nekoliko godina izlaziti sa velikim respektom prema novaku i poluspustenim gacama. 

jos da i ne zaboravimo da za razliku od rogera novak i nema slabu tacku i slabu podlogu.

Edited by 189-
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...