Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Okacio bih i ovde, posto se dotakao i Sablje(mada ga jedva razumjme sta prica, ovde su stvarno potrebni titlovi, dobro nije zaspao usred intervjua koliko je uradjen), prvo, ne moze da se da bilo kakva kritika, negaitvna ili pozitivna, na racun Sablje, bez da smo videli i jendu epzodu, druga stvar, njemu piscu i "intelektualcu", Nevena objasnjava da  nije isto kada pravite dokumentarnu, i kada pravite igranu seriju po nekim istinitim dogadjajima..a i stvarno je licemerno da on nesto sere,a Vucic ga kupio za kolumnu u Kuriru..ako je toliko bez dalke na jeziku, sto ne spomene Vucicevo hvalisanje da se napio na dan atentata? I slozio bih se s akomentarima, ovakva gostovanja vuku na Hepi, mada, Nova S sve cesce i sve vise i lici na opozicioni Hepi..

Edited by Misko
  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Milosh76 said:

Gledate li "Vreme smrti"?

 

Bindžovao, na brzinu. Laušević maestralan, ali me tema više ne pogađa. Nemam loše reči, ali mi se više gade Dobričina viđenja istorije.

Ja sam mu sve knjige odavno izbacio iz kućne biblioteke. 

 

PS

Ali, vredelo je.

Podsetilo me na ćaletove priče o pradedi mojem i o njegovih 16 ordena iz tog vremena. 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Prva epizoda prilično glumački tanka i deluje jefitno na momente.

Nina Janković je jako čudan izbor za Olgu, realno je premlada za nju, a napravili su je da izgleda prestaro.

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)

Zakačio Vreme smrti.

Jesam li ja nešto pobrkao da je emitovan serijal koji se bavi događajima pre i tokom i posle 2 svetskog rata, dakle hronološki posle ovoga što se sad emituje?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Tako je. Vreme Zla je već emitovano. 

 

Ne sećam se da je bilo dešavanja posle WWII, ali hronološki svakako posle ovoga.

Edited by Milošica
Link to comment

Što su zaboga to radili?

Nije da mi je problem, ne verujem ni da ću ovo odgledati do kraja...

Link to comment

Mnogo je ovo tanko u svakom pogledu. Glumci( ako izuzmem Lauševića ) deru se i viču  kao da to dranje treba da doprinese  nekoj dramatici ili da su u pozorištu pa da se bolje čuje , to mi neopevano ide na nerve. Govore svi nekim beogradskim akcentom uključujući i seljake iz pomoravlja, niko se nije ič potrudio od kretoara serije da napravi minimum  verodostojnosti sem  eventualno kostima a ni oni nisu bogzna. Oni mladi glumci koji bi trebali da nose uloge Katića, Dragovića, sva sila istorijskih likova od 1300 kaplara su kao neki statisti na brzinu samo preobučeni  u neke uniforme. Postarena Nina Janković kao Olga. mene nervira padanje i na sitnicama, gledam periku Voje Brajovića kao Putnika , ne zna se šta je gore kosa ili brada a na dohvat prsta ti je slika gde se vidi kako  je Putnik sve pod konac  ugladjen sa onom sedom kosom. Zapravo posle dugo vremena gledam neku domaću seriju  jer sam knjige čitala, i Korene sam gledala sa mukom   jer mi je prenemaganje Slobode Mićalović išlo na nerve pa mislim da ću i ovo istrpeti čisto da vidim kako će ići dalje.  Od vas koji ste u tom poslu i sigurno znate mora da postoji objašnjenje zašto su kod nas svi glasovi u serijama kao nalepljeni na slike , jel to do tehnike, siromašne produkcije, da sve deluje jako veštački.

 

Da,  Vreme zla sam sveukupno odgledala par epizoda , odustala sam kod scena gde  Milena  Katić u godinama, odlazi sa švalerom( a sad znamo da je to Mustafa Golubić :D   kolima na Taru, očas posla vožnje iz Bga,  kola samo što ih ne dovezu do kolibe na vidikovcu u šumi, tamo negde pred početak drugog  rata, ubio me bog ako nije bilo i struje . Pošto sam do mog sela išla peške  od istovara iz autobusa i puta koji je do skoro sedamdesetih bio jedini a i on tucanik kroz Taru,  htela sam da pišem producentu , glumcu i scenaristi Šušljaku da ne izmišlja .Jesam li rekla da me nedoslednost i u sitnicama nervira :laugh:Jesam al da ponovim , ovo su tek krupnice i ima ih nebrojano. Očekujte da ću da beležim :evil:

  • +1 3
  • Wub 2
Link to comment

Okupili su, za naše prilike, ogroman ansambl glumaca.

A onda zbrzavali snimanje.

Tipično.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Okupili su, za naše prilike, ogroman ansambl glumaca.

A onda zbrzavali snimanje.

Tipično.

Sotrina skola..

Link to comment
1 hour ago, Halvard said:

Verujem da je @ljuttko zabeležila da 1914. godine (verovatno nepismena) srpska seljanka na porođaju pita "Šta mi je sa bebom?:happy:

 I to i da u trećoj epizodi( u prve 2 govorio skroz normalo :D  onaj što je preplivao Dunav da bi branio Srbiju odjednom počinje da priča akcentom al novosadskim. U Skoplju svi govore lep beogradski a one dugačke scene u kafani su mnogo jadne  ali u svakom detalju od pijenja do pevanja i igranja. Imali smo i prvu nepotrebnu golotinju, korito je baš rustično za Prerovo i kuću spolja raspalu  :bath:

Ako podju u isto vreme vojnici vozom iz Skoplja preko Niša ka Valjevu i devojka iz Prerova ( koje je tu negde kod Kruševca ) gde će se sresti i kad , mali matematički zadatak ( i zašto neće nikad) sem u ovom filmu, iako izmaštano malo je mnogo da se sretnu po voznom redu bez kašnjenja :D nije da očekujem dan po dan dešavanja o svemu tome al ajmo malo  sitne preciznosti:dry: 

Apropo tih daljina, prevoza i svega vezanog za to vreme, pred bitku na Gučevu u jesen 1914 u kojoj su  moj pradeda , njegov mladji brat i još mnogo njih iz našeg  sela sa i oko Tare ostavili kosti toj strašnoj pogibiji ,  opet sam se podsetila( prababa i moj deda posle su pričali do detalja ) kako su očekujući ofanzivu vojnicu puštani da obidju porodice , recimo na 7 dana , i sad ko zna geografiju, zamisliti da neko pešači ili u najboljem slučaju na konju, a pradeda je pešačio od Drine do sela u vrh Tare, vidi na pola dana ženu i decu i vrati se opet istim putem u rat. meni mozak zašlajfuje  kad o tome svemu razmišljam.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...