Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Ma nema tu kod Basare ideologije, koliko god on kao vešt pisac pokušavao da predstavi da ima. Gadan lik kog možeš oblikovati kao plastelin. Nikakvog nedostatka vidovitosti tu nema, prosto je moral za njega manje bitna stavka u životu.

 

S tim što sam uvek za to da čak i kad najveće govno(a Basara to nije) nešto izgovori ili napiše, razmotrim te tvrdnje i uzmem u obzir da može biti tačno. A merenje da li je gori onaj ko je pisao ili oni koji su kritikovani je potpuno druga tema.

 

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Milošica said:

Ma nema tu kod Basare ideologije, koliko god on kao vešt pisac pokušavao da predstavi da ima. Gadan lik kog možeš oblikovati kao plastelin. Nikakvog nedostatka vidovitosti tu nema, prosto je moral za njega manje bitna stavka u životu.

 

S tim što sam uvek za to da čak i kad najveće govno(a Basara to nije) nešto izgovori ili napiše, razmotrim te tvrdnje i uzmem u obzir da može biti tačno. A merenje da li je gori onaj ko je pisao ili oni koji su kritikovani je potpuno druga tema.

 

 

pa, sad..nije najvece, mozda, veliko jeste..

Link to comment
On 8. 2. 2024. at 15:40, Milosh76 said:

U glavnim ulogama naći se se – Dragan Mićanović kao premijer Zoran Đinđić,

 

Milica Gojković kao novinarka Danica Mandić,

 

Ljubomir Bandović kao policajac Boris Rakić i Lazar Tasić u ulozi Uroša Ristića-Malog.

 

Feđa Štukan igra policajca sa kojim Boris (Bandović) radi na slučaju ubistva premijera, a ulogu Daničine (Gojković) majke odigrala je Jasna Đuričić.

 

Marko Grabež tumači lik Čedomira Jovanovića,

 

Bebu Popovića igra Marko Marković,

 

Ružicu Đinđić Tihana Lazović,

 

Dušana Mihajlovića Srđan Miletić,

 

Zorana Živkovića Igor Borojević,

 

Radeta Bulatovića igra Miodrag Krčmarik,

 

Radeta Markovića Gojko Baletić,

 

Jovicu Stanišića Izudin Bajrović,

 

a Vojislava Koštunicu Predrag Bjelac.

Evo opet glumacke podele u "Sablji".

 

Mozda da se otvori posebna tema?

Edited by Milosh76
  • -1 1
Link to comment

Da nije ta Tihana malo mlada za Ruzicu? Bjelac za Kostunicu, sta znam, preharizmatican je on za Kostunicu, on mi je mozda i pre za Djindjica..mnoga ova imena i ne znam, iskreno..Miletic kao Mihajlovic, to mi je mozda i najbolji kasting, em zapravo znam coveka, em g aje vec i parodirao,a i odgovara fizicki, skoro pa savrseno, mada, na trejleru mi i nije delovalo da su ga dobro usminkalo i doterali..u Nikad Izvini, ima jedan spesijal gde se fizicki pojavljujew, cela fora i jeste da je pljunuti Mihajlovic, i stvarno u tom snimku i jeste..

Link to comment

kad se vec pominje izudin bajrovic, kako vam se dopada kao glumac?

 

dal zbog uloge inzenjera u podrucju bez signala, donekle i toga sto je bosanac, ali on meni nekako asocijacija na sfrj :D 

kao stvoren mi za te jugonostalgicne uloge

Link to comment
2 minutes ago, б1lme3 said:

kad se vec pominje izudin bajrovic, kako vam se dopada kao glumac?

 

dal zbog uloge inzenjera u podrucju bez signala, donekle i toga sto je bosanac, ali on meni nekako asocijacija na sfrj :D 

kao stvoren mi za te jugonostalgicne uloge

 

glumcina

  • +1 4
Link to comment

Bajrovic je odlican za taj tip uloge DB-ovca, pandura, nekog mutnog funkcionera/mafijasa, kao i pripadnika tzv. radnicke klase, sto bi se reklo obican covek iz naroda (pozeljno onako da ima napacen zivot).

 

U podrucju bez signala bih ja zamenio uloge Stimca i Izudina, prvi bi mi bio izbor za inzenjera, a drugi za lokalnog mafijasa..

  • +1 1
Link to comment

"Prvi zvanični trejler serije „Sablja“ privukao je veliku pažnju kako domaće, tako i svetske javnosti. Politički triler o atentatu na srpskog premijera Zorana Đinđića, posle prvih najava izazvao je veliko interesovanje evropskih televizijskih kuća, kao i najvećih svetskih filmskih distributera. Uz zainteresovanost evropskih Javnih servisa za emitovanje serije - stigao je još jedan poziv koji sanjaju filmski autori širom sveta. Jedan od najprestižnijih festivala filmskih i serijskih sadržaja razmatra mogućnost da „Sablju“ i priču koja je te 2003. godine potresla Srbiju, ali i čitavu svetsku javnost, uvrsti u svoj program. Zato, poštujući pravila evropske i svetske filmske industrije, a u cilju promocije domaće kinematografije u svetu, serija „Sablja“ na RTS-u biće emitovana u novom terminu o čemu ćemo blagovremeno obavestiti gledaoce".


 

Pomereno na maj.

 

Sesame Street Idk GIF

Edited by Patty Lee
Link to comment
2 hours ago, Patty Lee said:

"Prvi zvanični trejler serije „Sablja“ privukao je veliku pažnju kako domaće, tako i svetske javnosti. Politički triler o atentatu na srpskog premijera Zorana Đinđića, posle prvih najava izazvao je veliko interesovanje evropskih televizijskih kuća, kao i najvećih svetskih filmskih distributera. Uz zainteresovanost evropskih Javnih servisa za emitovanje serije - stigao je još jedan poziv koji sanjaju filmski autori širom sveta. Jedan od najprestižnijih festivala filmskih i serijskih sadržaja razmatra mogućnost da „Sablju“ i priču koja je te 2003. godine potresla Srbiju, ali i čitavu svetsku javnost, uvrsti u svoj program. Zato, poštujući pravila evropske i svetske filmske industrije, a u cilju promocije domaće kinematografije u svetu, serija „Sablja“ na RTS-u biće emitovana u novom terminu o čemu ćemo blagovremeno obavestiti gledaoce".


 

Pomereno na maj.

 

Sesame Street Idk GIF

A koji je to "oskar za serije" koji je vredan odlaganja prilikom već pokrenute kampanje...

Link to comment
On 15. 2. 2024. at 9:29, kud u maglu Simoviću said:

to što je bio alkos ne znači da je bio vidovit 2001.

Alkoholizam je bolest, druge osobine njegove ličnosti su mnogo veći problem...

  • +1 4
Link to comment
56 minutes ago, vookela said:

Koža se završila onako mlako, bezveze...

Više sam očekivao.

Ruku na srce, lepa poruka za kraj. Meni neočekivano od Kolje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...