Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

ja sam se od bosne, u kojoj sam proveo desetak godina u raznim delovima, oprostio pre cetvrt veka. verovatno zbog toga mi ova hoch bosna deluje nadrealno.

prastaj.

Link to comment

Inace, ova scena svadbe u Kozi je jedna od najgore napisanih, reziranih i montiranih scena domace produkcije. Ajd' za montazu kapiram da verovatno nisu ni mogli da izvade stvari na osnovu snimljenog materijala, ali onako bas je amaterski.

  • +1 1
Link to comment

Serija „Marija“ u produkciji United Media finalista C21 Digital Drama Pitcha

 

Quote

Projekat „Marija“ koji je razvila United Media našao se među sedam finalista Digital Drama Pitch 2024, u organizaciji prestižne međunarodne kompanije C21.

 

Digital Drama Pitch 2024 nastao je nakon što je stigao veliki broj prijava na Content London Drama Series Pitch 2023. Od ukupno 150 prijava iz 37 zemalaja, njih 10 je selektovano za London Pitch a sedam je izabrano za Digital Drama Pitch 2024. Projekti koji su se našli u finalu stižu iz Australije, Finske, Gruzije, Libana, Islanda, Srbije i Bugarske. Pobednik će biti proglašen u martu.

 

Serija „Marija“ nastala je po istinitoj priči Marije Lukić. Mlada Marija, srećno udata mlada žena sa dva mala sina bori se da pronađe posao u malom gradu u Srbiji. Kada se konačno zaposli u opštini Brus zahvaljujući Milanu, školskom drugu jenog oca, pomisli da joj se sreća preokrenula. Međutim, njen svet se sruši kada Milan, gradonačelnik i njen šef, počne seksualno da je uznemirava i preti da će uništiti nju i njenu porodicu ako progovori.

 

„Verujemo da se priče poput Marijine dešavaju svuda, ali često prođu neprimećeno. Ona je pokazala neverovatnu snagu suočavajući se sa nasiljem u maloj sredini u kojoj živi i već je postala inspiracija mnogim ženama koje su upoznate sa njenom pričom. Uvereni smo da će ona inspirisati mnoge druge koji budu pratili seriju. Iskreno verujemo u njen uspeh“, istakla je Tatjana Pavlović, direktorka prodaje originalnog sadržaja i koprodukcije u kompaniji United Media, koja je producent serije.

 

Kreator serije i scenaristkinja, Heidi Baletić, kaže: „Pošto je Marijina priča već bila poznata iz medija, želela sam da pronađem svež i uzbudljiv način da je ispričam. Zato je svaka epizoda ispričana iz perspektive drugog lika – prva epizoda iz ugla gradonačelnika, zatim iz ugla Marijinog supruga, potom novinarke koja je pomogla da se priča osvetli i podržala Mariju tokom suđenja. Poslednja epizoda je ispričana iz Marijinog ugla“.

 

Kompanija United Media u svom katalogu originalne produkcije već ima 40 projekata – filmova i serija koje su prodate u više od 30 zemalja sveta.

 

Projekat „Marija“ predstavlja našu posvećenost produkciji visokokvalitetnog sadržaja koji odgovara ukusu publike širom sveta.

 

Link to comment
Quote

Kako sam čuo iz obično dobro obaveštenih izvora, prva epizoda serije „Sablja“ imaće svečanu premijeru u bivšem Domu sindikata. Biće, dakle, crvenih tepiha, bliceva, uglednih zvanica - među kojima će bezbeli biti i onih umešanih u pripremu streljanja - a smem se kladiti da će doći i Vladeta Janković, White Tie se podrazumeva. E sad, da sam se juče najeo gljiva ludara i progutao sedam-osam piramida LSD-ja, danas bih napisao sitnu knjigu Zoranu Lutovcu, predsedniku DS i posavetovao ga da ispred premijerne dvorane upriliči proteste zbog sprdačine s jednom od najvećih tragedija koje će ovo društvo zadesiti u 21. veku. Biće ih još, samo čekajte. Budući, međutim, da sam se odavno okanuo psihoaktivnih supstanci, uzdržaću se od idealne prilike da od sebe napravim budalu veću nego što jesam. Bolje da ja kao stariji kolega priteknem u pomoć „mladoj novinarki u usponu Danici Mandić“, koja „dok se u očima javnosti čini veoma jasnim ko su atentatori, pokušava da otkrije pravu pozadinu atentata“. Biće to nice try, što rekle američke serije. Ali problem „mlade novinarke u usponu“ jeste u tome što joj je, kao fiktivnoj ličnosti, manevarski prostor sveden na scenario i knjigu snimanja, sledstveno čemu koliko god Danica pokušavala da otkrije „pravu pozadinu“, otkriće samo jedan veliki qwraz od ovce. Vađevina produkcionog menadžmenta da će serija biti mešavina faktografije i fikcije možda bi i pila vodu da osnovano ne podozrevam da će faktografija biti fiktivna, a da će fikcija biti lažno predstavljena kao faktografija, što je ionako stari srpski zanat. Odakle Danica da počne ako u kastingu - njenom jedinom izvoru informacija - nema uloge Glavonje Tijanića, Koštuničinog Gebelsa, niti uloge Koštuničine Nadežde Krupskaje Zorice Radović, koja je u Institutu za već neki qwrz, u saradnji s Laszlom Sekelyem, formirala paralelnu Udbu u koju su ona i Sekely, čije ime vojvođanski Mađari pišu srpskom ortografijom - namamili službinog oriđinala Gavru, obećali mu poziciju direktora BIA, skinuli ga sa aviona za Beč „jer ga je hitno pozvao predsednik“, Gavra pojurio sa aerodroma kod „predsednika“, predsednik ga nije primio, Gavra razočaran izašao iz predsedništva i - cap - popio metak na stepeništu. Sutradan je Tijanić na čelu Sturmabteilunga podguznih rent-a-novinara lansirao dubaru da su Gavru ubili Đinđić i Beba i onda nastavio sa uvaljivanjem najsmrdljivijih dubara sve dok Đinđić nije streljan. Da su scenaristi bar uturili ulogu Koštuničine Marije Zaharove, piktoreskne Ljilje Nedeljković, može biti da bi mlada Danica Mandić iskamčila neku informaciju. Ali jbg. Ljilje Nedeljković, čuvarice mnogih mračnih tajni, ni od korova, tako da će mlada Danica morati da se zadovolji qwrzem od ovce, figurativno naravno, honni soit qui mal y pense. Da se podsetimo. RTS je vest da je Đinđić ubijen objavio sa pet sati zakašnjenja. Sada će sa zakašnjenjem od 21 godine objaviti da ga je ubila neočekivana sila koja se pojavljuje niotkuda i rešava stvar. Lepo sam ja govorio: srušiti do temelja, uzorati teren, posuti živom sodom, sačekati tri godine, pa onda Jovo nanovo.

 

basara u qriru, znam, znam svetislav ovo, ono

al je svaka na mestu

  • +1 4
Link to comment
47 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

basara u qriru, znam, znam svetislav ovo, ono

al je svaka na mestu

Prvo sam pomislio, Biki Keler, dok nisam video da psie u muskom rodu, onda rekoh, Svetislav, muska Biljana..sto rece koelga Frenk, on nema pravo nikoga da proziva, SNS licimur pijani..

Edited by Misko
  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Misko said:

Prvo sam pomislio, Biki Keler, dok nisam video da psie u muskom rodu, onda rekoh, Svetislav, muska Biljana..sto rece koelga Frenk, on nema pravo nikoga da proziva, SNS licimur pijani..

dobrotm

Link to comment

sličan rant je imala i srbljanović na fejsu kad se pojavio prvi trejler, ali je izbrisala, očekujem slične reakcije od svih bebinih saradnika

Link to comment
10 minutes ago, svashtabezneshto said:

sličan rant je imala i srbljanović na fejsu kad se pojavio prvi trejler, ali je izbrisala, očekujem slične reakcije od svih bebinih saradnika

sve su to ista "postena   gospoda i dame"...

  • +1 1
Link to comment

na stranu basara i srbljanovic ali ako u podeli uloga zaista nema koštunice, tijanica i ostale gamadi koji su direktno radili djindjicu o glavi onda ova serija ima relativizatorsku nameru..ne možeš ti praviti seriju o atentatu i sablji a da ne kreneš od tijaniceve najave atentata rečenicom "ako djindjic prezivi srbija nece"

  • +1 6
  • -1 1
Link to comment
13 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

pa vidiš, ne može

Ne sećam se da je imao to gađenje prema "ekipici" kad je prigrlio mesto ambasadora na Kipru da se tamo leši od alkohola i "ne smeta"...

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...