Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

On 8. 3. 2024. at 1:51, ljuttko said:

Da, znam ta dešavanja iz knjige , ima i kod njega ojha nelogičnosti, depeša stigla u Prerovo, kao da 914 samo čekaju poštari da trčeći isporuče po selima. nego sam pomislia, ajd razvucite na  bar 3 dana a ne od svitanja do sumraka , ionako se neće sresti :D

Pretvaram se u zlu tetku koja vreba da li neko od glumaca nosi zaboravljeni sat ili mobilni u kadru:laugh:ali šta da radim, djavo u sitnicama leži

Da me ne shvatis pogresno :), samo se nadovezujem: neverovatno je ali istinito da su se, cak i u Srbiji, telegrami isporucivali - telegrafska sluzba je bila vojno kljucna za sve tadasnje evropske drzave zbog - a da cega bi drugog - vojnih stvari, sto brze i efikasnije mobilizacije ponajpre...

Steg'o sam zeludac i takodje pogledao, sve si u pravu, muka ziva, sa sve Lausevicem koji je poprilicno neubedljivi Misic, ali se otvorio jos jedan kljucic za razumevanje :isuse: Cika Dobrice sa sve percepcijom njega kod mladih narastaja koji su seriju pravili: Cika Dobrica kao Vukasin Katic :D, umni opozicionar cija je svaka recenica 1 parola, ali blizak vlasti kada je Sudbina Majke Srbije u pitanju...

I - zaboravila si scenu u skopskoj kafani :D uoci odlaska djaka na front: ubodena atmosfera prosecnog beogradskog splava, jebemti kafanu...

 

 

Quote

ipak gledam, da vidim ko glumi Nadeždu Petrović i dr Mihajla Radića, meni je taj deo oko valjevske bolnice i u knjizi najinteresantniji jer do romana nisam o tome skoro ništa znala

I ja cu, moram kad je vec dotle doslo, ali - sami smo krivi: Petrovicku i Radica nije morao generacijama da otkriva Cika Dobrica, niko nam nije branio, ali smo valjda imali preca posla...

Link to comment
3 hours ago, namenski said:

 

I - zaboravila si scenu u skopskoj kafani :D uoci odlaska djaka na front: ubodena atmosfera prosecnog beogradskog splava, jebemti kafanu...

 

Verujem da se precenjuje/romantizuje atmosfera tih "staaarih" kafana :D

Edited by Milošica
Link to comment
3 hours ago, namenski said:

Da me ne shvatis pogresno :), samo se nadovezujem: neverovatno je ali istinito da su se, cak i u Srbiji, telegrami isporucivali - telegrafska sluzba je bila vojno kljucna za sve tadasnje evropske drzave zbog - a da cega bi drugog - vojnih stvari, sto brze i efikasnije mobilizacije ponajpre...

Steg'o sam zeludac i takodje pogledao, sve si u pravu, muka ziva, sa sve Lausevicem koji je poprilicno neubedljivi Misic, ali se otvorio jos jedan kljucic za razumevanje :isuse: Cika Dobrice sa sve percepcijom njega kod mladih narastaja koji su seriju pravili: Cika Dobrica kao Vukasin Katic :D, umni opozicionar cija je svaka recenica 1 parola, ali blizak vlasti kada je Sudbina Majke Srbije u pitanju...

I - zaboravila si scenu u skopskoj kafani :D uoci odlaska djaka na front: ubodena atmosfera prosecnog beogradskog splava, jebemti kafanu...

 

 

I ja cu, moram kad je vec dotle doslo, ali - sami smo krivi: Petrovicku i Radica nije morao generacijama da otkriva Cika Dobrica, niko nam nije branio, ali smo valjda imali preca posla...

Znam za depeše i efikasnost, zapravo mi je mnogo štošta iz prvog rata i onih pre njega bilo  fascinantno oko obaveštavanja jer živimo u drugačijem svetu instant informacija. Pitala sam kako je iko u dubokoj zabiti Tare npr znao da počinje rat i da treba da ode, deda koji je tada imao 12 g  objasnio, truba s brda na brdo, kada čuju svako se pakuje. Prababa je o pradedinoj smrti na Gučevu dobila vest mesečak dana od pogibije, kad znaš da su tamo izginuli ko snoplje pitaš se kako je iko vidio računa al jeste . Posle rata je njegov kum došao i rekao prababi da je u povlačenju video krst pored plitke rake sa njegovim imenom, da su virile noge u čizmama ( otišao je u rat u čizmama ) a da je on bio i opancima i skinuo je kumu čizme u kojima je preživeo rat  i došao da kaže i moli oprost.  e sad bilo je i onih koji su bili gluvi na taj zov trube, pored nekih bogataških i sinova političara , u mom kraju su ih zvali hajduci i nema ih u romanima :) o tome drugi put

Scene iz kafane su prejadne, pevaljka nešto kao Ceca u Koštani peva Zajdi zajdi koja u to vreme sa tim tekstom nije ni postojala:D kurave sa beogradskim akcentom u sred Skoplja  koje mame pijane  jedva oficirčiće i još sijaset detalja koji se nastavljaju na kafanu  u Srbiji. Jao si ga mene, da zakukaš a i da se prekrstiš :gospode:

ja sam Nadeždu Petrović slikarku baš rano upoznala jer nam je muzej u Čačku bio dostupan a ja zaražena slikarstvom ali nisam mnogo znala o ratnoj godini . I jednako rano Rastka Petrovića, čitala sam a da koješta nisam razumela, imala sam sreću da me književnosti uče oni koji su ga voleli, ove sam stihove ko zna kad naučila a tek posle  i celu  njegovu epopeju  životnu. 

Na spomen trideset hiljada mojih vršnjaka koji pomreše u Albaniji
Svu noć leđa sam grejao
Prislonjen uz tuđe pleći,
Celu noć, sneg na smetove je vejao,
Po stopama mojim, po sreći.
Nit mišljah koji je prijatelj taj koji kraj mene spava

Da često teža od sudbe na grudima mi njegova glava...
 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ja se samo nadam da će se i serija završiti kao i roman 

Spoiler

Ukcravanjem vojnika na brod i unošenjem onog mačeta koje im se privalilo. Bože, koliko sam strepeo nad sudbinom tog mačeta na poslednjih nekoliko stranica i koje je olakšanje bilo kad se lepo završilo po njega :blush:

 

Link to comment

Meni i dalje nije jasna ideja sa "rotiranjem" glumaca gde imaš glumce koji su živi, jer ti glume sada, a koji su u prethodnoj seriji glumili druge likove.

Plus razmak između serijala je mali nije 10+ godina.

Plus hronološki si prvo snimio ovo "pred drugi svetski rat" onda ovo "pred i za vreme prvog svetskog rata".

Ista porodica se provlači kao okosnica a ti radiš to...

  • +1 1
Link to comment

Meni je veći problem što su za praktično jedinu značajnu žensku ulogu odabrali glumicu koja po godinama ni približno ne odgovara liku.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jesam ali iako je bilo pre 3-4 nedelje sa uzasnim naporom se jedva prisecam... 

Tik iznad proseka za domacu produkciju ali mnjah generalno 

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Sludge Factory said:

Jel gledao neko V Effekt i kakvi su utisci?

 

Ja gledao prvu i i batalio cini mi se na vreme...

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Halvard said:

Vreme smrti definitivno završeno ili se snima još epizoda? 

Na IMDb-u piše da ima 30 epizoda, dakle vrv će snimati još ovoliko. 

  • Hvala 1
Link to comment

Jel gleda neko Tunel? Ja malopre odgledao prvu epizodu. Produkcija je klan Ristovski, malo je nategnuta gluma za sada, ali nije negledljivo.

Link to comment
On 31. 3. 2024. at 23:29, Halvard said:

Vreme smrti definitivno završeno ili se snima još epizoda? 

 

Snimljeno je 30 epizoda, a emitovano prvih 15. U oktobru će ostatak.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...