Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

14 hours ago, klimt said:

Zašto Švedska vraća knjige u škole umesto tableta i računara i šta možemo da naučimo od njih

https://www.nin.rs/drustvo/vesti/45908/zasto-svedska-vraca-knjige-u-skole-umesto-tableta-i-racunara-i-sta-mozemo-da-naucimo-od-njih

 

 

Moja mama u spijun verziji kad je bila kod mene par meseci u ino je setala okolo i gledala kroz prozore skola. Dve skole koje su iza coska jedna drugoj, nula mesanja i interakcije, u ovoj jednoj su tako mesana deca po njenoj proceni znatno siromasnijeg staleza ili kako je on zvala marokanska skola - tu smo gledali i tuce te dece blizu te skole itd. Oni su according to my mom imali ogroman ekran u ucionici.

Druga skola iza coska, kaze njima prilaze i cucore im, ti su vikendom obavezno se subotom okupljali da ih vozi autobus na school trip, ovi iz one druge skole nikad.

 

Kad god dajem detetu ekran da ga skinem sa svog sluchaja, ja moram da slusham ovu gore prichu i kako bogatashka deca nemaju ekran u svojoj shkoli.

Link to comment

Глупу Швеђани. Уместо да купе сваком ученику лиценцу за неки АИ ГТП. 

Link to comment

ovo iz nina o "pravilniku"

Quote

Isto tako, uređeno je i kako će škole da postupaju kada "roditelji više od polovine učenika iz istog odeljenja smatraju da određeni nastavnik nastavu i druge oblike obrazovno-vaspitnog rada, vrednovanje, praćenje, proveravanje i ocenjivanje učenika ne sprovodi u skladu propisima, kao i kada  stručni saradnik ne ostvaruje zadatke propisane Zakonom".

roditelji ko tumači zakona.

Link to comment

A sta ako nastavnik smatra da vise od polovine ucenika ili njihovih roditelja ne zadovoljava elementarne kriterijume pristojnosti i normalnosti ?

 

Edited by brusli
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Samo da vam prenesem jednu porukicu: budite ponosni na svoju internet drugaricu. Ne mogu ništa više, valjda ću moći jednom. 

  • +1 2
  • Wub 3
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
On 5. 3. 2024. at 15:27, brusli said:

A sta ako nastavnik smatra da vise od polovine ucenika ili njihovih roditelja ne zadovoljava elementarne kriterijume pristojnosti i normalnosti ?

 

daje otkaz, ima posla ko hoce da radi, i ide u narodno pozorishte da igra balet. idiotski ljudi idiotska zemlja.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

pomislio sam da se desilo u srbiji. klik mi je pojasno da su susjedi u pitanju a moglo bi i ovde

Quote

u učionicu je tokom časa upao jedan roditelj i šakom udario nastavnika u glavu. Razlog napada je, navodno, to što je profesor ćerki napadača oduzeo mobilni telefon. 

linak

Link to comment

potpisala sam upoznatost sa sadrzajem pravilnika o mobilmom telefonu proshle nedelje. da budem iskrena, nemam pojma shta pishe unutra :lolol:

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

potpisala sam upoznatost sa sadrzajem pravilnika o mobilmom telefonu proshle nedelje. da budem iskrena, nemam pojma shta pishe unutra :lolol:

 

 

Tako ja zamalo da potpishem ugovor pre neki dan... a onda vidim da garantujem da imam osiguranje na 500 000 evra shtete... a nemam ni na 5 000... Jednom rechju nikad ne potpisuj nishta :D

Link to comment
  • 3 weeks later...

ukratko, zena u chlanku kaze -  sirotinja. nesiromashni su svojoj deci obezbedili napredak (resursima, podsticanjem, ochekivanjima), sirotinji shkola ne moze da pomogne. drugim rechima nema veze sa shkolom, ima veze kucom. odnosno drzavom u konachnici. 

 

ima veze sa shkolom samo utoliko shto shkola nema argumente da nekom objasni da ce mu biti bolje u zivotu ako uchi. a da taj vec nije za uchenje.

Edited by gospa buba
  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...