Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

2 hours ago, Shan Jan said:

Jel moraju nastavnici da budu deo tih vajber grupa?

Nisu sve vajber grupe lose ... Mi imamo vajber grupu i od 1-4 i sad u 5+ i funkcionise sjajno ... manje vise je za obavestenja oko izmene u rasporedu, termin roditeljskog, raspusta i slanje slika sa rekreativne. 
 

Link to comment
3 hours ago, Lezilebovich said:

Nisu sve vajber grupe lose ... Mi imamo vajber grupu i od 1-4 i sad u 5+ i funkcionise sjajno ... manje vise je za obavestenja oko izmene u rasporedu, termin roditeljskog, raspusta i slanje slika sa rekreativne. 
 

To je sjajan sastav odeljenja. U danasnje vreme retkost 

Link to comment
  • 2 months later...

Stupio na snagu novi pravilnik o ocenjivanju u sred skolske godine. Nema veze. Uslo i u zakon. Skola po meri roditelja :cool:

 

Uređeno je i postupanje škola u slučaju da roditelji više od polovine učenika iz istog odeljenja smatraju da određeni nastavnik nastavu i druge oblike obrazovno-vaspitnog rada, vrednovanje, praćenje, proveravanje i ocenjivanje učenika ne sprovodi u skladu propisima, kao i kada stručni saradnik ne ostvaruje zadatke propisane Zakonom.

  • Tužno 1
Link to comment
9 minutes ago, Sandradjer said:

Stupio na snagu novi pravilnik o ocenjivanju u sred skolske godine. Nema veze. Uslo i u zakon. Skola po meri roditelja :cool:

 

Uređeno je i postupanje škola u slučaju da roditelji više od polovine učenika iz istog odeljenja smatraju da određeni nastavnik nastavu i druge oblike obrazovno-vaspitnog rada, vrednovanje, praćenje, proveravanje i ocenjivanje učenika ne sprovodi u skladu propisima, kao i kada stručni saradnik ne ostvaruje zadatke propisane Zakonom.

Sta je ovo, skupi se pola roditelja i .... sjebu nastavnika ?

samo nam je jos to trebalo, da se roditelji o tome pitaju :isuse: 

 

Sad kad krene lobiranje po vajber grupi ako neki nastavnil ne prepoznaje izuzetnost nasih pametnica 

 

Edited by Lezilebovich
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
24 minutes ago, Lezilebovich said:

Sta je ovo, skupi se pola roditelja i .... sjebu nastavnika ?

samo nam je jos to trebalo, da se roditelji o tome pitaju :isuse: 

 

Sad kad krene lobiranje po vajber grupi ako neki nastavnil ne prepoznaje izuzetnost nasih pametnica 

 

Posteno. Ko zna bolje od roditelja :D. Ako kazu da zna za 5, zna dete za 5.

 

Kazu da je Ministarstvo zatrpano zalbama roditelja pa su uveli ovo da se rasterete :D

Edited by Sandradjer
  • Haha 2
Link to comment

ma apsolutno svega čega se dokopaju, sjebu načisto.

sport, kultura, zdravstvo, prosveta, nauka, ekologija, ekonomija, privreda, urbanizam............................................budućnost

Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

 

 

Kazu da je Ministarstvo zatrpano zalbama roditelja pa su uveli ovo da se rasterete :D

Pa da mi učimo svi sami svoju decu , jebeš ond škole, nego kao da smo u feudalizmu, neka se prenosi znanje sa kolena na koleno...  :fantom:

 

Ne kažem da nema svakakvih nastavnika, ali ovo nije način, ovo je kurcobolja level 1000 za sopstveni posao...

Link to comment
28 minutes ago, radisa said:

Pa da mi učimo svi sami svoju decu , jebeš ond škole, nego kao da smo u feudalizmu, neka se prenosi znanje sa kolena na koleno...  :fantom:

 

Ne kažem da nema svakakvih nastavnika, ali ovo nije način, ovo je kurcobolja level 1000 za sopstveni posao...

Jurnjava za peticama je jedan vrlo popularan sport. 

Roditelji kukaju i na takmicenja iz matematike, imaju zamerke :)

Opletose nas prosle godine zestoko, kazu Drustvo matematicara Srbije ne zna sta je za koji razred 

Edited by Sandradjer
  • Haha 2
Link to comment
Just now, Sandradjer said:

Jurnjava za peticama je jedan vrlo popularan sport. 

Roditelji kukaju i na takmicenja iz matematike, imaju zamerke :)

Ma znam sve...

 

I ja pizdim na neke gluposti, pa pričam sa razrednom, pa mi ona kaže da i ona pizdi zato što u matematičkoj gimnaziji deca više uče istoriju nego fiziku, jer ludak traži za kontrolni 100-ak datuma da se znaju, ali ne mislim  da je način da se skupi rulja pa ide da jebe mater budali...

Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Ma znam sve...

 

I ja pizdim na neke gluposti, pa pričam sa razrednom, pa mi ona kaže da i ona pizdi zato što u matematičkoj gimnaziji deca više uče istoriju nego fiziku, jer ludak traži za kontrolni 100-ak datuma da se znaju, ali ne mislim  da je način da se skupi rulja pa ide da jebe mater budali...

Sto uce to ako bi radije ucili fiziku? Zbog visoke ocene ili?

Edited by Sandradjer
Link to comment
20 minutes ago, Lancia said:

A sto ne bi ocenjivali tako i druge profesije?¿

Pa to je ipak teze.

Ovo je prosto ko pasulj, svako je isao u skolu i zna 

Link to comment
4 minutes ago, Sandradjer said:

Sto uce to ako bi radije ucili fiziku? Zbog visoke ocene ili?

Pa to je dosta zajeban psihološki problem...

 

Imati 5 iz istorije je jednostavnije nego imati 4 iz fizike, i onda zbog ukupnog proseka svi zapnu da uče istoriju, iako im to u suštini neće biti jako važno u nastavku školovanja, a fizika hoće... I onda kontaju bolje 5 istorija i 3 fizika, nego 3 istorija, možda i 4, ali i možda 4 fizika, a možda i ne... A surovi su međusobno i one koji nisu dobri đaci gledajući ukupan prosek zajebavaju i to je sve jedno vrzino kolo...

 

Ja razumem da nastavnik drži do svog predmeta, ali, realno, ono malo što znam o metodologiji učenja istorije, sovjetski model sa bubanjem činjenica odavno je napušten i deca u nornmalnim zemljama uče kroz eseje istoriju, da bi pamtili događaje i uzročno poslednične veze, a ne napamet datume i vladare...

 

Mislim, danas je imala pitanje na kontrolnom, "za vreme kog Vizantijskog vladara su se doselili Sloveni na Balkan, od kad do kad je taj vladar vladao, ko mu je bi naslednik i kad je on valdao i koliko je imao godina kad je preuzeo presto"... Totalno besmisleno, pogotovo što svi znamo da se Sloveni nisu doselili na balkan za vreme jednog valdara, nego je to trajalo, brat-bratu jedno 2-3 veka... I sad jebi ga, spremi se ti za kontrolni gde u 10 pitanja imaš 10 ovavih besmislica... Naravno da možeš, logčki je neizazvovno, ali treba vremena, a sigurica je kad naučiš... Za fizku treba da uradiš gomilu zataka i opet može da omaneš, ovo je svakako lakše ali traži verme...

 

 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...