Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

59 minutes ago, mire said:

ograniči se na 30-ak

pre četrdeset se vodilo računa

 

Sve je bilo bolje ranije. Pre jedno 15 godina išao vozom za Zagreb i tamo negde već u Hrvatskoj čujem iz drugog kupea "a jel znaš ti kad se kod nas najbolje živjelo?"

 

Spoiler

Kad je bila Austrougarska. :covid19:

 

  • Haha 4
Link to comment
20 hours ago, gone fishing said:

a šta bi ti da daš mikroskope teletabisima u oš :lolol: čast izuzecima, pa jbt na fakultetu ljudi koji su svi bili odlični učenici u srednjoj, pogreše i polome staklo na preparatu, šta bi se desilo u oš mogu da zamislim, a pošto svako mora da izoštri sliku u skladu sa sopstvenim vidom, vrteli bi se točkići do besvesti, džaba ti mikroskop bez preparata, koji bi kratko trajali, a tek da mučenici u oš prave preparate to bi bio šou program sa plakanjem, kada se na faksu dešavalo da devojke spale šiške na plameniku, prilikom zasejavanja hranjive podloge, šta bi bilo u oš

- za nadarene učenike postoji petnica, možda bi trebalo razmisliti o osnivanju još sličnih ustanova širom zemlje ali avaj taj prokleti novac :happy:

 

 

Lol, ti bi da štediš na ''teletabisima'', a da ti ti isti ''teletabisi'' iz svog džepa, preko poreza, finansiraju petnicu i slične ustanove. Polako ali sigurno, na globalnom nivou, teletabisi postaju svesni ovog tvog stava (koji nije samo tvoj, nego PMC standard), tako da budi srećan ako u budućnosti bude i petnice. Milei i motorka joj je budućnost.

 

 

Edited by Verterdegete
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Znam o kome se radi. Ne uzimam ozbiljno u razmatranje iako je prica pitka i privlacna.

Usudjujem se reci i opasna 

 

Nisam se previse upustala, sem da je pricao o tome trendu nagore kao mi na topiku. Sta mislis da je opasno, to ne razumem?

Link to comment

ranku rajovicu je drama prodajna strategija, zasto bi inace njegovi savjeti bili potrebni ako djeciji mozak nije pred propadanjem, a za vaspitavanje djeteta neophodne bar dvije godine defektoloskog.

pojacano ne volim takve likove.

Edited by morgana
  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, morgana said:

ranku rajovicu je drama prodajna strategija, zasto bi inace njegovi savjeti bili potrebni ako djeciji mozak nije pred propadanjem, a za vaspitavanje djeteta neophodne bar dvije godine defektoloskog.

pojacano ne volim takve likove.

 

A šta je on, šta prodaje?

Link to comment

prodaje svoje kurseve roditeljstva i pratecu literaturu, mislim i licence, sirom ex yu prostora i masno zaradjuje na tome

Edited by morgana
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

prodaje svoje kurseve roditeljstva i pratecu literaturu, mislim i licence, sirom ex yu prostora i masno zaradjuje na tome

 

Znači posle alternativnih lekara za rak, sad imamo i ovo.

Ko su mu kupci, roditelji troubled dece kpairam? I drugi koji bi na tome da zarade?

Link to comment
3 minutes ago, Mel said:

 

Znači posle alternativnih lekara za rak, sad imamo i ovo.

Ko su mu kupci, roditelji troubled dece kpairam? I drugi koji bi na tome da zarade?

 

ma ne, redovni roditelji. pola toga sto prica su elementarne stvari iz doba nasih djetinjstava, dakle go zdrav razum jer mora da zvoni sa iskustvom kupca, a ostatak je drama al jezikom popularne neuronauke, jer mora da se proda.

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, morgana said:

 

ma ne, redovni roditelji. pola toga sto prica su elementarne stvari iz doba nasih djetinjstava, dakle go zdrav razum jer mora da zvoni sa iskustvom kupca, a ostatak je drama al jezikom popularne neuronauke, jer mora da se proda.

 

 

Aha, ok, lakshe mi sad malo. Vec sam se nadrndala ako su "kupci" neki ljudi koji ochekuju neshto u smislu pomoci. Ovako ajde, kako god.

Link to comment
9 minutes ago, Mel said:

 

Aha, ok, lakshe mi sad malo. Vec sam se nadrndala ako su "kupci" neki ljudi koji ochekuju neshto u smislu pomoci. Ovako ajde, kako god.

 

ne, koliko znam.

 

problem je sto taj covjek laze o sopstvenoj biografiji jer nema dana radnog iskustva u neuronaukama mimo svoje firme i u zadnjih par g predavanja na sumnjivom fakultetu na ime iskustva upravo iz svoje firme. 

radi ovo sto radi vec 25 g, magistrirao prije 10 i nastavio sa privatlukom u tom ntc sistemu koji je izmislio, prije valjanja knjiga se bavio internom medicinom mada nije jasno kako jer ne navodi odgovarajuci nivo obrazovanja za taj period.

to po biografiji sa konkursa za radno mjesto profesora na privatnom fakultetu edukons pa je gugl ukacio, inace krije ko zmija noge.

 

zoran milivojevic za predskolski uzrast. jednako omiljen medijima.

Edited by morgana
  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, morgana said:

 

ne, koliko znam.

 

problem je sto taj covjek laze o sopstvenoj biografiji jer nema dana radnog iskustva u neuronaukama mimo svoje firme i u zadnjih par g predavanja na sumnjivom fakultetu na ime iskustva upravo iz svoje firme. 

radi ovo sto radi vec 25 g, magistrirao prije 10 i nastavio sa privatlukom u tom ntc sistemu koji je izmislio, prije valjanja knjiga se bavio internom medicinom mada nije jasno kako jer ne navodi odgovarajuci nivo obrazovanja za taj period.

to po biografiji sa konkursa za radno mjesto profesora na privatnom fakultetu edukons pa je gugl ukacio, inace krije ko zmija noge.

 

zoran milivojevic za predskolski uzrast. jednako omiljen medijima.

 

Snake oil na sve strane. Pizdim od takvih likova, srecom moji roditelji nisu chuli za njega (jos  uvek).

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, brusli said:

Veci problem od "visokog" obrazovanja su upravo te 3-godisnje skole, koje danas niko ne upisuje, ne mogu jedno odeljenje da naprave.

Dolazi do drasticneog pada tehnicke kulture, dok fakultetlija ima kakvih takvih, majstora i poljoprivrednika nema (nece biti) nikakvih.

Ona karikatura od Pjera, je danas pogresna, jer majstor treba da voda malog fakultetliju, znam gomilu takvih primera, otac vrhunski majstor, sin zavrsio fakultet i ne zna grejac da promeni.

 

Ovo je jako zanimljivo. I zaista je istina. Zanatlija ima zaista malo u Srbiji i onih koji je ostalo su dobro plaćeni. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Verterdegete said:

 

 

Lol, ti bi da štediš na ''teletabisima'', a da ti ti isti ''teletabisi'' iz svog džepa, preko poreza, finansiraju petnicu i slične ustanove. Polako ali sigurno, na globalnom nivou, teletabisi postaju svesni ovog tvog stava (koji nije samo tvoj, nego PMC standard), tako da budi srećan ako u budućnosti bude i petnice. Milei i motorka joj je budućnost.

 

 

Ok šta je tvoj predlog, od koga uzeti, da bi se za 3200 OŠ po srbistanu kupilo po 25 mikroskopa + preparati

Misliš li da svi biološki fakulteti u zemlji imaju kapaciteta da pripreme sav materijal za nastavu biologije u OŠ

- imho to nije realno, učenici bi morali sami da prave deo toga, da ostave otisak prsta ili dlaku na hranjivi agar, da sledeće nedelje vide kolonije koji su izrasle, da ih identifikuju pod mikroskopom, super zabavno, ali avaj i opasno zbog načina kojim se obezbeđuje da druge bakterije ne dospeju u podlogu

A kada bi prva devojčica osmudila sama sebe, njena mamika bi dotrčala u školu i iskopala oko nastavnici biologije :D

Naravno uvek postoji opcija da se dignu akcize na gorivo i time obezbedi nastava iz mikrobiologije u OŠ :happy:

Edited by gone fishing
Link to comment
12 minutes ago, gone fishing said:

Ok šta je tvoj predlog, od koga uzeti, da bi se za 3200 OŠ po srbistanu kupilo po 25 mikroskopa + preparati

Misliš li da svi biološki fakulteti u zemlji imaju kapaciteta da pripreme sav materijal za nastavu biologije u OŠ

- imho to nije realno, učenici bi morali sami da prave deo toga, da ostave otisak prsta ili dlaku na hranjivi agar, da sledeće nedelje vide kolonije koji su izrasle, da ih identifikuju pod mikroskopom, super zabavno, ali avaj i opasno zbog načina kojim se obezbeđuje da druge bakterije ne dospeju u podlogu

A kada bi prva devojčica osmudila sama sebe, njena mamika bi dotrčala u školu i iskopala oko nastavnici biologije :D

Naravno uvek postoji opcija da se dignu akcize na gorivo i time obezbedi nastava iz mikrobiologije u OŠ :happy:

Ili da se ne gradi nacionalni stadion i ne organizuje lažni EXPO... :fantom:

  • +1 4
Link to comment

To je stvar prestiža, to pokazuje kako smo uspešna savremena zemlja :happy: to je poput bnv, spomenik koji je av sebi napravio za života

Bojim se da bi pojačano izdvajanje za školstvo značilo kresanje fondova za zdravstvo i socijalnu politiku

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...