Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

A možda je on bio debelo problematičan i pre 30 godina, samo je trpilo sad svima dosta manje pa su žalbe na njega učestalije i neke se konačno reše makar i delimično pozitivno.

Edited by vememah
  • +1 3
Link to comment

Da li su deca naučila kod njega više ili manje nego kod drugih?

 

Ako je onaj sa 1 dobio 4 ili 5 na komisiji, onda bi neko sa 4 ili 5 na komisiji dobio 12 ili 14.

Link to comment

Pa može i moja baba da ih natera da nauče više nego kod drugih, napraviš im da 50% vremena kod kuće moraju da uče tvoj predmet da bi bili na sigurnom od popravnog i voila.

 

Daj još takvih i iz drugih predmeta, da klinci moraju kod kuće da uče 30 sati dnevno da bi imali gori prosek od onih kojima predaju normalni i samim tim manje šanse da upišu željeno pošto više poena vuku bodovi na prosek nego na urađeni prijemni, to je prava stvar.

Edited by vememah
  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, Braća Strugacki said:

Da li su deca naučila kod njega više ili manje nego kod drugih?

 

Ako je onaj sa 1 dobio 4 ili 5 na komisiji, onda bi neko sa 4 ili 5 na komisiji dobio 12 ili 14.

Eh, kao da ne znaš da se u školu ne ide zbog znanja, nego zbog ocene... :fantom:

Link to comment
4 hours ago, Venom said:

To nije cinjenica, nego tvoja interpretacija. Interpretacija moze da bude i da mu je jako bilo potrebno da bude od svih uvazavan i postovan i da nije mogao da podnese gubitak takvog statusa. Ali ne znam nista o tome i ne bih to predstavljao kao cinjenicu.

 

Cinjenica je ono sto je napisano na prosloj strani, da je imao ucenika kojem je konstantno davao jedinicu, da bi ovaj posle pred komisijom dobijao 4 ili 5. I to moze da se interpretira na razne nacine, npr. da je odgovarao pred komisijom prijatelja svojih roditelja. Mozda je direktor to sve izmislio, ili makar to da je doticni ucenik bio medju prvima na prijemnom za ETF. Ni o tome ne znam nista.

 

Pa i druga interpretacija je samo varijacija na temu, ali ostaje da je situacija sa velikom verovatnocom doprinela preranoj smrti (ok, nije cinjenica, ali 80-90% da je tako). 

 

Ovo sve ostalo je nepoznanica, u jednu ruku su anonimni roditelji i deca i direktor iz neke stranke u pravu, a u drugu...jedino mi je bilo zanimljivo da se i ovde forsira samo strana dece i roditelja, a da niko ne pomenu otvorenu podrsku 238 bivsih ucenika, da ponovim nije mala cifra.

 

Da se odjavim iz diskusije sa:

- ako je ovo najgori profesor u srpskom skolstvu od 1986. (na sta godine diskusije i suspenzija ukazuju, ima clanak u vecernjim jos iz 2008.), onda je skolstvo u super stanju.

 

Za sve to vreme je ,provincija' videla stvari za koje ovaj slucaj ne bi usao ni u top 100.

Edited by bebaguza
Link to comment
3 hours ago, Braća Strugacki said:

Kako može da se promeni?

Tako da profesori ne vredjaju i ne ponizavaju djake.

 

U vreme kad sam isla u osnovnu skolu, desavalo se da nastavnik udari djaka (sto je pominjano i u tvitovima koje je vememah kacio), sada toga u skolama nema, to se promenilo.

 

A na komentar da ima mnogo gorih primera - verujem da ima, ovde su se pobunili pa se za ovaj slucaj zna.

Link to comment
19 minutes ago, Dada said:

 

 

U vreme kad sam isla u osnovnu skolu, desavalo se da nastavnik udari djaka (sto je pominjano i u tvitovima koje je vememah kacio), sada toga u skolama nema, to se promenilo.

 

 

Sad je mnogo bolje, sad đaci udaraju nastavnike... :fantom:

  • +1 1
Link to comment

Ja sam pisala na temi šta sam znala od njegovog učenika; to što je na kraju mali rešio stvar tako što mu je prof. Joca rekao kod koga treba da ode na privatne časove je bio pokazatelj da tu nešto ne štima, koliko god deca bila razmažena i imali mamike i tatike za roditelje.

//Znam zaa još nekoliko primera gde profesori preporučuju svojim učenicima kod koga da idu na priv. časove, tri profesorke iz tri srednje škole tako zaradjuju za pristojan život. Ne znam doduše da li i one vređaju svoje učenike, moja prijateljica ne, za druge dve se nadam da su normalne u tom smislu.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...