Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

@Svarog

debelo kasnim, ali za buducnost:

uvek na otvorena vrata nastavnika. em mu dodjes na noge da porazgovarate ko ljudi (mnogo su ljudski neposredni i topli nasi prosvetari), em moze da ti prospe tuznu pricu svog nastavnickog zivota, em je vazan jer se saglasis da dete nije dovoljno ozbiljno shvatilo predmet, em se "dogovorite o daljim koracima"...

pa za dve nedelje odes opet... sve dok se kriva ne zaravni.

ukratko: ispostujes ga.

gadno? da. pa sta?

 

jednom, otvorena vrata su otkrila da nast. biologije radi po udzbeniku koji nije usvojen na aktivu nastavnika biologije, nego po kletom kletovom. prilicno nadrkana nastavnica bila. posle mog pitanja: mogu li da vas citiram, nadjosmo se na daljem ucenju iz tajnog udzbenika i posle sve 5.

zena bila preglasana na aktivu, a otkud bi ja to znala da nisam otisla na otvorena vrata? :rolleyes:

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

vezano za ono na doomu o nasilju u školama. vraćamo se onomad žena i ja iz sela, pričamo o događajima i pomenemo koliko su profani u autu poste časova. dve anegdote iz "petar drapšin" škole, njene poslednje.

- profanka izađe iz učionice i iz škole posle časa sve noseći dnevnik. prošeta ga do knez mihajlove i vrati se u školu da ga ostavi.

- profanka izlazi iz učionice i iz škole posle časa sve noseći  kesu sa pismenim zadacima da ih kod kuće pregleda. i, frljne kesu u kontejner. skonta i pokuša da je dohvati. u to naiđe persona koja kopa po kontejnerima i reče: koleginice, saću ja da to izvadim. sa onom motkom.

 

i, moja gospođa se vraća iz mašinske na NBG, ulazi u bus i ne poništava "pantljičaru". nailazi kontrolor, mladac i počinje tiradu iako mu ona pruža LK. to videše đaci, klipani mašinci, okružili kontrolora, gurali ga i izgurali iz busa. sledećeg dana proneo se glas u školi kako se profanka švercuje.

 

setismo se i njene prve službe, VII gimnazija na karaburmi (nema je više). odveo je ja na stadion da gledamo OFK protiv nekog. sledećeg dana priča đacima kako je bila na utakmici i gleda mrkelu. dečko se postideo.

 

i, reče da je ipak bilo lepše raditi sa đacima nego sedeti u nekoj kancelariji sa ljudima s kojima moraš.

  • +1 2
Link to comment

Ako sam dobro razumela, on sledeće godine ispunjava uslov za penziju.

Da li su ovo prve optužbe na njegov rad? Ne mislim na ono " pričali mi njegovi đaci i sl." i kakav je postupak bio sproveden.

Link to comment
1 hour ago, makondo said:

Ako sam dobro razumela, on sledeće godine ispunjava uslov za penziju.

Da li su ovo prve optužbe na njegov rad? Ne mislim na ono " pričali mi njegovi đaci i sl." i kakav je postupak bio sproveden.

Znam samo da se pojavljivalo po novinama, koliko se secam bile su neke peticije protiv njega. Da li je vodjen disciplinski postupak ne znam. 

Nekako je sve cudno. Uopste mi se ne svidjaju ni ovi koji ga brane, a ni ovi koji ga napadaju.

Preko nekih njegovih ucenika sam u par navrata videla njegove zadatke za pismene provere. 

Zadaci su bili ok. Po mojoj proceni previse zadataka za jednu proveru od 90 minuta 

Edited by Sandradjer
  • Hvala 1
Link to comment

 

On 12.12.2022. at 21:19, Sandradjer said:

Nekako je sve cudno. Uopste mi se ne svidjaju ni ovi koji ga brane, a ni ovi koji ga napadaju.

 

Ni meni, mada ovako sa strane liči na Whiplash nastavu...

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam pre mnogo mnogo godina, osim ako sam prolupala sa secanjima, pokusala da pomognem jednom decku koji je bio 2. ili 3. razred te gimnazije da dobije bolju ocenu iz matematike. Bio je sin komsija maminog kolege sa posla, takva neka kombinacija, pristojno izgledajuce dete sa dobrim radnim navikama kome je, kako su mi rekli, samo trebalo da se malo pomogne da razume ono sta ne razume. Inace je bio veoma dobar djak, ne bas sve petice ali vecinom, npr. iz fizike je imao pet. On mi je rekao da je taj profesor umeo da vrsi neku vrstu mentalnog pritiska tokom kontrolnih i pismenih zadataka, tipa da stane iznad njega dok ovaj resava, ne mrda se nekoliko minuta i povremeno mu kaze "nista ti neces uraditi, ovo je mnogo tesko za tebe" a mislim da mu je cak nekoliko puta rekao i da je glup. Ne secam se svih detalja. Kako se to sve zavrsilo - profesor mu je sugerisao kod koga da ode na privatne casove.

 

Inace, iz ovog priloga, kada neko (nisam uhvatila ko) kaze da profesor stoji okrenut ledjima i pise samo formule bez objasnjavanja - tja, ista moja profesorka analize sa fakulteta. Stajala bi zena i bez uzimanja vazduha pisala kobasice dva casa i to je bilo to, njeno predavanje. Meni je to iskreno bilo jezivo, ali valjda sam imala neke pogresne ideale o fakultetskim profesorima.

  • Hvala 3
Link to comment
27 minutes ago, I*m with the pilots said:

Inace, iz ovog priloga, kada neko (nisam uhvatila ko) kaze da profesor stoji okrenut ledjima i pise samo formule bez objasnjavanja - tja, ista moja profesorka analize sa fakulteta. Stajala bi zena i bez uzimanja vazduha pisala kobasice dva casa i to je bilo to, njeno predavanje. Meni je to iskreno bilo jezivo, ali valjda sam imala neke pogresne ideale o fakultetskim profesorima.

Organska hemija isto, PMF. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...