Jump to content
IGNORED

Mentalno zdravlje


Gospodin Slucaj

Recommended Posts

2 hours ago, Svemir Zeka said:

Kad bih mogla da se naplaćam stvari kojih ne mogu, to bi bile šetnje po kojekuda, da vidim ovo, ono, mene zgradurine i istorija lože i poneka priroda tipa Anda, Himalaja, a što se rekreacije tiče dovoljno mi je hodanje ili neko lajt penjanje. Na primer, ja kad čujem da je neko otišao u neku zemlju gde ima istorijsko nešto a nije obišao to, onda mi nadođe plačko kao vama za spaovima.

 

 

Ovo sam ja, sem kad baš ne mogu da se izvučem...

Edited by Jeremija
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

ja sam recimo, dok se nisam razboljela prosle zime, bila godinama prilicno fizicki aktivna.

 

ali kardiolog mi kaze da je sto se tice kardiovaskularnog zdravlja pola sata brzog hoda dnevno sasvim ok.

 

sad opet polako krecem sa hodanjem, vremenom ubacujem bajk i pilates (teretanu vise necu, ne znam da kazem zasto). poenta je da moze i drugacije - ne treba zapustati drzanje, vrat, kicmu, noge ruke i koji god dio tijela ali ne postoji jedan sistem rekreacije koji je ultimativan. i kretanje je vec ok.

 

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment
50 minutes ago, morgana said:

ja sam recimo, dok se nisam razboljela prosle zime, bila godinama prilicno fizicki aktivna.

 

ali kardiolog mi kaze da je sto se tice kardiovaskularnog zdravlja pola sata brzog hoda dnevno sasvim ok.

 

sad opet polako krecem sa hodanjem, vremenom ubacujem bajk i pilates (teretanu vise necu, ne znam da kazem zasto). poenta je da moze i drugacije - ne treba zapustati drzanje, vrat, kicmu, noge ruke i koji god dio tijela ali ne postoji jedan sistem rekreacije koji je ultimativan. i kretanje je vec ok.

 

Naravno. Neki ljudi vole jedno, neki nesto drugo. 

Upoznas sebe i onda se tako i ponasas, jedino to ima smisla na duze staze. Ako neko ne voli npr. teretanu, moze i da krene, ali ce brzo odustati.

Kod mene nema sredine. Moje aktivnosti su u dva ekstrema (tokom dana). Kad nesto radim onda je to na maksimumu, ali zato Sedi, opusti se :)

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
16 minutes ago, morgana said:

zavidim ti na tome :)

Zanimljivo. Evo ja zavidim umerenim ljudima, takva mi je majka. Ona zena ceo zivot dozira svoje aktivnosti. Sve postize. Nisam na nju :D

  • Haha 1
Link to comment

Meni u proseku bude to hodanje 10000 koraka dnevno i nije nikakvo cimanje, vec jedna prijatna rutina.

Plus pilates 2-3 puta nedeljno, teretanu ne volim. Cak i taj pilates radim online, mada ranije nisam.

Zapravo, ne volim sebe da silim i teram ni na sta. Mozda je to potrebno u pocetku dok steknes naviku koja posle predje u potrebu i stil zivota. Ali, nadjes aktivnosti koje ti prijaju i to je to.

Edited by Stela
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Sandradjer said:

Zanimljivo. Evo ja zavidim umerenim ljudima, takva mi je majka. Ona zena ceo zivot dozira svoje aktivnosti. Sve postize. Nisam na nju :D

Uh, ja ne bih mogla u ekstremima. Pa doziram i ja, stizem sve, nekad tako sto pola pomerim za sutra ili malo sutra :D

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...