Jump to content
IGNORED

Mentalno zdravlje


Gospodin Slucaj

Recommended Posts

Kad bih mogla da se naplaćam stvari kojih ne mogu, to bi bile šetnje po kojekuda, da vidim ovo, ono, mene zgradurine i istorija lože i poneka priroda tipa Anda, Himalaja, a što se rekreacije tiče dovoljno mi je hodanje ili neko lajt penjanje. Na primer, ja kad čujem da je neko otišao u neku zemlju gde ima istorijsko nešto a nije obišao to, onda mi nadođe plačko kao vama za spaovima.

Link to comment

međutim, kada vodam decu ili idem sa suprugom, izobilazimo sve otkriveno i što je tek u planu da bude otkriveno

 

kada sam sam, poslom, uvek odbijem ljubazno ljubaznost domaćina

 

lažem, retko odbijem ljubazno

 

ne vidim svrhu da ja sam tu kao nešto gledam

  • Haha 1
Link to comment

Ja sam zadnjih 20 god. totalno navucen na terme, saune, rimska kupatila i sl. Svidelo mi se od pocetka ovde jedino sto je sve malo komplikovanije nakon klinaca. 

 

Jedino masaze nikako ne volim.

 

Sto se tice mentalnog zdravlja najvaznije je nekako prihvatiti observacije bliskih osoba. Ja sam probao ostaviti probleme na poslu tamo, ali bagsica vec skoro 2 god "trubi" da ja nisam isti covek. Meni je to u pocetku bilo smesno i vise sam mislio da je ona u stvari u nekoj fazi. Kasnije su to primetili i moji roditelji, pa onda bliski prijatelji. Jos kad se se sve uzme kod mene je to bilo prilicno benigno ali opet su ljudi primetili. Onda sam pokusao analizirati gde problem i uvideo da je posao bukvalno jedina stvar koja ne stima u mom zivotu. Na srecu to je bio manje vise  moguce brzo ispraviti. Ja od kada sam potpisao ponudu se osecam  jedno 50 kg laksi. Doduse da nije bilo te zajebancije imao bih i 2000 postova manje.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
10 minutes ago, Svemir Zeka said:

a što se rekreacije tiče dovoljno mi je hodanje ili neko lajt penjanje. 

 

Telo je kao auto, valja ga održavati, inače zariba. Što je lošije održava, to pre zariba... Probaj malo da povećaš rekreaciju i fizičku aktivnost i možda ti pomogne sa nekim zdravstvenim problemima tipa kičma i sl.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Mil@n said:

 

Telo je kao auto, valja ga održavati, inače zariba. Što je lošije održava, to pre zariba... Probaj malo da povećaš rekreaciju i fizičku aktivnost i možda ti pomogne sa nekim zdravstvenim problemima tipa kičma i sl.

 

što se tiče kičme, može da pomogne, a može i da odmogne

 

prvo dijagnoza pa onda sve ostalo

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Braća Strugacki said:

 

što se tiče kičme, može da pomogne, a može i da odmogne

 

prvo dijagnoza pa onda sve ostalo

 

Pa ako je neki konstantan problem, naravno da treba kod lekara. 

Dosta problema sa kičmom nastaje zbog nepokretnosti, manjka rekreacije i fizičke aktivnosti, sedenja za kompom i uopšte sedenja (koje je samo po sebi ogroman neprijatelj tela). 

Link to comment

meni mentalno zdravlje odrzava šuma.

 

volim tople bazene..saune me nerviraju,kad bi moglo samo telo da mi bude u sauni,ne podnosim da mi je glavi toplo..masaze volim..putovanja volim ali me iscrpljuju posle mi treba nekoliko dana da se saberem i pokupim..

 

 

zato lepo odem u sumu,provedem tamo nekoliko sati i gotovo :D 

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

Telo je kao auto, valja ga održavati, inače zariba. Što je lošije održava, to pre zariba... Probaj malo da povećaš rekreaciju i fizičku aktivnost i možda ti pomogne sa nekim zdravstvenim problemima tipa kičma i sl.

Telo je kao tanjir, neka su čista, neka prljava a neka polomljena.

Link to comment

Suma, priroda, hodanje...zvuci i prizori. To me bas opusta. Hodanje uopste, lutanje, po poznatim i nepoznatim gradovima. Bez jasnog cilja, upijam to gde sam trenutno.

 

Neke male, stare radnje, secam se jedne u Istanbulu koju je drzao neki stari Jermenin, mogla sam ispred nje da sedim satima. Putovanja po gradovima me zaista izmeste. Ne jednom sam putovala sa ljudima koji u sred npr. Firence pricaju o poslu, Peri, Miki, Ziki...uopste nisu tu gde su. Mene obuzme istorija, kultura, ljudi, jos ako je dobra hrana :D

 

Masazu obozavam, idealno jednom nedeljno, realno nesto redje :).

 

Ove saune i bazeni me nesto ne rade...posebno kada/ako tu ima mnogo ljudi, ne volim guzvu...volim slobodan prostor, da mi puca pogled, znaci more. Legnem i plutam i posmatram nebo, oblake. Onda gledam horizont, to mogu do u beskraj.

 

 

Edited by Stela
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
38 minutes ago, ToniAdams said:

Telo je kao tanjir, neka su čista, neka prljava a neka polomljena.

Inače ne volim da dajem komentare poput ovoga što ću napisati, ali pošto lančano kreće od mene, a i ovo je tema koju si potezao ranije, hoću. 

 

Moje telo je, kakvo god da jeste, odlično. Služilo me do sad ponekad kljakavo, ali s obzirom na to šta je sve prošlo, a prošlo je dosta toga, ono je u odličnom stanju. 

Kakav je tu tačno karton i koliko je debeo, ne piše nigde u forumskim pravilima da treba da se isporuči. Koji su moji stavovi prema zdravlju, znaju i forumaši koji me letimično znaju. Možda se neko naučio pameti od 2020. Ili tako nešto, ja sam se nadavala para i para unazad minimum dvadeset godina za sve moguće načine unapređenja zdravlja, kontrola bespotrebnih (i lekari su me terali kući) ili potrebnih. 

 

Što se odnosa prema rekreacijama tiče, ne volim teretane, ne volim samomaltretiranja bilo koje vrste koju ne podnosiš. Za koju nemaš snagu posle celodnevnog cimanja pešaka, pa odabereš nešto alternativno što voliš i što ti prija. 

 

Da li mi je telo prljavo? Ne....nikako. Da li je polomljeno? Nije ni to. Razgovarajući u tim terminima. Zbog neodlaska na magnetnu rezonancu (na koju me niko živi u Srbiji neće poslati zbog bilo čega što je moj problem)?

Žestoko si me pomešao s nekim. 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...