Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Kurac... ovaj... to ne znam. Jel moze mala pomoc?
Ne znam kako da objasnim preko Azre i El. Orgazma... To je ono sto nisi koristio puno ako si proveo dosta vremena slusajuci njih. Posle na sve to otkrijes i pravoslavlje i vise ti ni ne treba jer si stigao do Partibrejkersa. Uglavnom, taj kurac je vise bitan u sveckom rokenrolu gde ga neki umetnici koriste. Ovde vise vole da snime plocu koja se zove "Suvisna Sloboda", recimo...
Link to comment

Godišnja Popboksova lista domaćih pesama za 2007.31.12.2007.1. DISCIPLIN A KITSCHME: Neko mora to da spreči (nazalost nije i tako vec 150 godina...) / PGP RTS2. GORIBOR: Sjajne niti (Mislili ste da su Bjesovi dno dna? Try Goribor!!!) / Dancing Bear3. REPETITOR: Ja (cu ti nabiti gitaru u cmar i bas u grlo pa gde se sretnu...) / PGP RTS4. REBEL STAR: Luna (nemam informacija) / Label Star4. DISCIPLIN A KITSCHME: Bunt (Kojo, hvala ti. Bez tebe bi narodnjaci sigurno pobedili!) / PGP RTS5. IKA: Bubble (Nesrecnije od Bo, dosadnije od telefonskog imenika) / PGP RTS6. ENDORFIN: Deset hiljada izvinjenja (Ne vredi, mrzim vas. Mami se izvinjavajte) / PGP RTS6. SVI NA POD! ft. Danoesilian: I Love You (Nikad cuo, zvuci glupo) / autorsko izdanje7. PLASMA-ARC MACHINING: Johnny Goes To War (nemam informacija) / Slušaj Najglasnije7. MARČELO: Novi Vavilon (Prestani, neprijatno mi je. DS rap at its best! Za jaku Srbiju!) / Multimedia Records8. INTRUDER: Stay (away from me please!) / Ammonite8. TILL: Never Saw a Smile (Ovo je jos i najbolje na listi) / autorsko izdanje9. SAJSI: Vozi me (u sumu, zadavi i polij krecom) / autorsko izdanje10. THE MOTHERSHIP ORCHESTRA: All Things (Ne znam sta je...) / Good Taste Records

Link to comment
Tvoja sramota...
Nije svaki kurac sramota, samo mali! Ko Dzonijev recimo...A ni to nije sramota, sramota je ukrasti!!! Edited by Mp40
Link to comment

Rebel Star je bezveze, Repetitor je najbolji od svih sa liste, Till je OK, ostalo sve je bezveze...Edit: Da, nisam slusao: PLASMA-ARC MACHININGEdit II: Joj znam koji su ovi Plasma... pa ja sam njih jos i uzivo gledao... al' sam bio pijan ko i sad, a mislim da ni tad nisam dugo izdrzao da ih gledam.. joj, onako, uglavnom bezveze...

Edited by Atreid
Link to comment

Hvala Harperu za onaj post o Azri. Ko starijem burazeru. :D I, hvala Kudravom za otvaranje ovog topika, kojim me je podstakao da juče, posle sto godina, provrtim malo pesme sa albuma "S vetrom uz lice" i "Ljubav", a da se danas malo podsetim "Filigranskih pločnika" i "Sunčane strane ulice".Upravo slušam jednu finu stvar - "Daleko od istine". Dobar, i za ovaj topik interesantan tekst, zaista.

Link to comment
Pa, ako je po tome ko je prvi u to vreme imao frke sa vlastima, onda je Bora Djordjevic bio najludji. Koliko znam jedino njega je privodilo na sud u Baru zbog par stihova sa Mrtve prirode.
mala ispravka- nije zbog mrtve prirode, vec zbog "knjizevne veceri" u baru, gde je citao svoje stihove. cini mi se da je "o boze, daj mi crni mercedes" sablaznilo drugove organe.
Link to comment
mala ispravka- nije zbog mrtve prirode, vec zbog "knjizevne veceri" u baru, gde je citao svoje stihove. cini mi se da je "o boze, daj mi crni mercedes" sablaznilo drugove organe.
I onda je stigla direktiva da se drug Bora pusti.
Link to comment

Sad se setih da je Kudravi hejtovao 80-te i na topic-u kada se najbolje zivelo, sto me navodi na pomisao da su u pitanju traume iz mladosti - dosadni ujka ili stariji brat.Edit: Napisao sam post pre no sto sam procitao post Kudravog o Trstu i odgovor Harpera.

Edited by Budja
Link to comment
Mnogo godina kasnije stigla je direktiva da se gospoda Spasojević i Luković puste
Kao što vidiš DB je ovde oduvek i hapsio i puštao bilo da je u pitanju sitno laprdalo poput Bore ili opasni kriminalci. Edited by eraserhead
Link to comment
Dobro je da niko ne dira Zeletove Jagode pa ne moram smarati poštara da mu nosi bombu na kućnu adresu.
Verovatno zbog toga sto je citava sarajevska/boska muzicka scena ustvari pre-turbo shoder???
Link to comment
I onda je stigla direktiva da se drug Bora pusti.
od koga? imas li neki dokaz, ili opet pricas gluposti? tebi je normalno da nekog sredinom osamdesetih hapse zbog pesme, a u pustanju subjekta na slobodu vidis zaveru?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...