Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Uzgred, nije to bilo ništa neobično za to vreme. Važilo je pravilo - ko jednom izađe na tezgu u kafanu, taj se više ne vraća u bend.

 

Samo da kupim gitaru

Da skupim lovu za more

Gume za folciku

 

Onda bi tu počele da se pojavljuju nekad neprimetne koleginice sa sasvim primetnim stomacima, pa je trebalo za stanarinu, pelene i sedam dana u Bečićima, peglu na paru i nov televizor, sve dok opasni momci ne završe u raljama realnosti a rokenrol ode u pičku materinu.

  • +1 1
Link to comment

Eh
Poznajem jednog momka (uh ustvari davno besmo momci, sad vec bezi kosa s glave a i to sto ostalo nahvatalo inja i to usred leta) rasni dzez pijanista bez mane i straha, ogromna kolekcija ploca, sa strane iz zajebancije pomalo petljao s rokenrolom da podrzi i pomegne drugare... I onda 90-te, kriza, nemastina, pa mu ponudilo tezgu u Svajcarskoj da bude u lokalnom bendu neke "nase" kafane gde ce pratiti narodnjacke zvezde i zvezdice kad im gostuju. Nema s kim iz tog perioda nije svirao, i tako par godina. Nafatirao se para, sazidao kucu, prizenio se - ali mu se u medjuvremenu muzika i sviranje totalno zgadilo. Rasprodao je sve instrumente i opremu (ploce nije, to i dalje skuplja), zapoceo nekakav biznis potpuno nepovezan sa bilo cime sto je ranije radio...

Link to comment
39 minutes ago, aram said:

U, da, Hani, nju sam skroz zaboravio :D

Slatko devojče bilo u početku, dok je snimala neki elektro-pop.

Meni neki ljudi iz Sarajevske koji je znaju iz komsiluka kazu da je uvek bila ok lik...

Ali onda je dosla ona psihoticna Milica Pasic i to je to

Link to comment

Pa jeste bila ok, ali morala je baš da se trudi da se uklopi u društvo u SKC-u ili na Akademiji. Kad je otišla u folk i njoj je laknulo, a i okolini :lolol:

  • Haha 1
Link to comment
On 2. 7. 2023. at 8:20, MocaVukotic said:

Sto, sta fali, sve je to muzika. Kasam bio mali znao sam sve pesme napamet, i turio ljubisa pivo da se ladi i dragisa drakula i kako volem te stanojka, mlogo lepa si devojka (a prateci idu ulalala) 

Nisam rekao da nešto fali, samo nisam znao taj detalj. Poznajem čoveka koji ga poznaje mnogo dobro i znam dosta detalja iz njegovog života, ali za rokere nikada čuo. Željko je zakupljivao vojne frekvencije, i rečeno mi je da je dosta zaradio naplaćuju i studio procentima od prodaje, ne fiksno.

A to ko će i sa kim da svira, je njihov problem. Kao i Alek sa Cecom. Zaradio kintu, ali i dalje svira šta voli. Respekt.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
  • 4 months later...

Jeste smešno i to mi je bila prva rekacija.

Na drugo čitanje, stegla mi se knedla u grlu zbog te relacije Foča - Goražde.

 

Vest o saobraćajnoj nesreći doneo nam je jedan Mostarac, koji je iste te večeri, poput mene i par drugih junoša morao da se javi na odsluženje vojnog roka u VP tu i tu. Smešteni smo u jednu spavaonicu na prvom spratu, tačno iznad reflektorima osvetljenje betonske piste. Ležao sam u krevetu na kockama bez posteljine. Za spavanje je još bilo rano i to svetlo je smetalo, kao i svetla i odjek grada. San mi te noći ni kasnije nije dolazio, čak i nakon što je grad utihnuo.  

Link to comment
4 minutes ago, Ras said:

Jeste smešno i to mi je bila prva rekacija.

Na drugo čitanje, stegla mi se knedla u grlu zbog te relacije Foča - Goražde.

 

 

Nisam siguran, ali ako mislis da je rivalstvo bilo etnicko, nisam bas siguran. Oba grada su bila dosta mesana u to vreme. Nekako zelim da verujem da je to bio vise hejt cacansko-uzickog tipa. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Kampokei said:

 

Nisam siguran, ali ako mislis da je rivalstvo bilo etnicko, nisam bas siguran. Oba grada su bila dosta mesana u to vreme. Nekako zelim da verujem da je to bio vise hejt cacansko-uzickog tipa. 

Svakako sam imao na umu stradanje Goražda koje je bilo u okruženju za vreme rata u Bosni. Nije mi namera bila da upirem prstom baš na njihove komšije iz Foče, a verujem da o tim relacijama znaš više od mene. 

Link to comment
On 28. 11. 2023. at 11:07, Ras said:

Vest o saobraćajnoj nesreći doneo nam je jedan Mostarac, koji je iste te večeri, poput mene i par drugih junoša morao da se javi na odsluženje vojnog roka u VP tu i tu. Smešteni smo u jednu spavaonicu na prvom spratu, tačno iznad reflektorima osvetljenje betonske piste. Ležao sam u krevetu na kockama bez posteljine. Za spavanje je još bilo rano i to svetlo je smetalo, kao i svetla i odjek grada. San mi te noći ni kasnije nije dolazio, čak i nakon što je grad utihnuo.  

 

Ja sam se skinuo deset dana pre toga.

 

Koliko god da nisam voleo (niti volim) CJabuku, zapamtio sam datum - 18.septembar

Na isti datum kad je Hendriks otišao, na isti datum kad je i moj otac doživeo moždani.

 

Septembar je najlepši mesec u godini, ali 18.  mi je uvek crveni alarm u glavi

  • +1 1
Link to comment
On 28. 11. 2023. at 11:07, Ras said:

da se javi na odsluženje vojnog roka u VP tu i tu.

čak i nakon što je grad utihnuo.  

 

odmah se vidi JNA obuka. zna se sta se prica a sta ne.

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...