Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Znaj, ja te još uvijek volim, mene vazda možeš nazvati Javi mi, javi mi, ja ću čekati...
Ne brini, nisam ni ja na kraj srca, posle svih ovih godina... Kad moze Sasha Loshic da pishe pesmu za SLO pesmu za Evroviziju mogu i ja kojesta drugo...
Link to comment
1. stvoriti kontrolirane bandove u dva glavna središta BG i ZGB tipa Riblja čorba, Bajaga, Đole, Parni valjak, Novi fosili, Idoli, Haustor koji bi smanjili razvoj i utjecaj gore navedenih čiji je opus išao opasno sistemu na živce.
Daj, majke ti, objasni mi - kojom matematikom si svrstao Haustor u ovu grupu bendova (sa Novim Fosilima)? Zaista me zanima - računam da, pošto si iz Zagreba, znaš nešto što ja ne znam.
Link to comment

Purgeru, pod jedan, ja ne pisem suvisle postove...Tvoja teorija mozda ima neka pokrica u realnosti. Ipak mi se cini da ti precenjujes sposobnosti tadasnje drzave. Nikako ne zelim reci da takve stvari nikome nisu padale na pamet, ali mi se cini da oni jednostavno nisu bili sposobni da tu akciju izvedu na tako organizovanom novou. Razlog zasto Smak nije bio mega popularan je u tome sto je Smak imao Tocka, izvanrednog gitaristu i mislili su da je to dovoljno da se bude veliki bend. Oni na neki nacin jesu imali prilicnu tezinu, ali ne mozes neku ogromnu popularnost steci takvim pristupom.Inace, smatram da postoji jedna velika greska u tvom konceptu - ona koja tvrdi da smo bili u korak sa svetom. Opet ponavljam, samo je pomalo licilo. A licilo bi mnogo manje da si tada imao internet i satelitsku televiziju.

Link to comment
Daj, majke ti, objasni mi - kojom matematikom si svrstao Haustor u ovu grupu bendova (sa Novim Fosilima)? Zaista me zanima - računam da, pošto si iz Zagreba, znaš nešto što ja ne znam.
Ma iskreno možda Haustor i ne spada u tu grupu.Ali opet ja se ne sjećam ni jedne jedine Rundekove pjesme koju bih mogao nazvati iole angažiranom.S druge strane nisu ni svi bandovi koje sam ja imenovao "kontroliranim" baš bili glazbeno gledano čiste šljuke.Tu spada i Haustor ako hoćeš i riblja čorba ili Bajaga ali njihov angažman bi se mogao najkraće nazvati "ne talasaj nego uzni dio kolača".Zaboravio sam spomenuti i pandan Fosilima, Srebrnim krilima i tim pop hop u moj džep bandovima najveću hop cup zvijezdu Lepu Brenu koja je isto ušavši u šablonu imala jasno definiran zadatak poseljačivanja jednog urbanog pokreta koji je s njom definitivno doživio i kliničku smrt i otvorio prostor razno raznim Crvenim jabukama, harijima i sličnim otupljivačima koji su najčešče i dolazili iz naše središnje republike.Posljedice svega toga kaj spominje i Gauchos su uistinu katastrofalne i to je ono kaj i dan danas osjećamo.
Link to comment
Opet ponavljam, samo je pomalo licilo. A licilo bi mnogo manje da si tada imao internet i satelitsku televiziju.
Xa, xa, xa... Tacno tako... :) Uzmem ja da slusham Monotoniju (ili kako god da se zvao zvanicno 2gi album Pekinshke patke), bio u vojsci, nervozan... I kao - ajde - nije strashno. Kad mi posalje drugar nesto od bajatih Joy Division plus svezijih New Order... Conta skinuo bas liniju ono - samo tako. Dal' od ovih ili od koga god vec... Al' dobro, posle toga - dodjem kuci i odem na koncert. EKV plus bubnjar iz Lune/La Strade... Bucuci (sad bivshi muz Marine Perazic) - i sviraju ljudi lepo. Nisam morao da idem u London da slusham New Order (recimo). Bez da poredim (nema to veze jedno s drugim nego onako, penzionerski)... Naravno, da je bilo interneta i satelitske televizije ne bi bila '83a nego '93a. S tim sto bi bio i CNN (sa sve tvojom/mojom kucom na njemu)... Sto, i pored najbolje namere, ne mogu da tolerishem... cool.gif
Link to comment
Ali opet ja se ne sjećam ni jedne jedine Rundekove pjesme koju bih mogao nazvati iole angažiranom.
Znash kako - ja se tacno secam (sedeo kod kuce i gledao) kako je Rundek, sa sve svojom mimikom, pokazao srednjaka (krupni plan u kameru) usred pjesme "Moja prva ljubav" na 'uzivo' izvodjenju u jednom (cini mi se beogradskom) Nedeljnom popodnevu. Posle toga u istoj emisiji new wave grupe vishe nisu nastupale... Nego, kad smo vec kod angaziranosti - mozda ti je covek bio suvishe apstraktan, a?? Rundek mislim.
Link to comment
Purgeru, pod jedan, ja ne pisem suvisle postove...Tvoja teorija mozda ima neka pokrica u realnosti. Ipak mi se cini da ti precenjujes sposobnosti tadasnje drzave. Nikako ne zelim reci da takve stvari nikome nisu padale na pamet, ali mi se cini da oni jednostavno nisu bili sposobni da tu akciju izvedu na tako organizovanom novou. Razlog zasto Smak nije bio mega popularan je u tome sto je Smak imao Tocka, izvanrednog gitaristu i mislili su da je to dovoljno da se bude veliki bend. Oni na neki nacin jesu imali prilicnu tezinu, ali ne mozes neku ogromnu popularnost steci takvim pristupom.Inace, smatram da postoji jedna velika greska u tvom konceptu - ona koja tvrdi da smo bili u korak sa svetom. Opet ponavljam, samo je pomalo licilo. A licilo bi mnogo manje da si tada imao internet i satelitsku televiziju.
Ja mislim da si ti premlad da bi uopće mogao percipirati stupanj organiziranosti tadašnje države naročito u tom segmentu društva.Koliko se ja sjećam u Smaku je svirao i blagopokojni Laza Ristovski na klavijaturama a vokal Aranđelović je navodno imao raspon glasa 4 oktave tako da bi se za Smak glazbeno moglo reći da su bili super grupa.Na stranu Točak koji je bio genij na gitari i dalje mislim da SMAK nije prošao zbog bojazni sistema da bi jedna grupa iz J.Srbije još i šumadijskim obradama bila opasna i krivo shvaćena.Ljudi jeste li vi svijesni sjećam se toga jako dobro da Crna dama album Smaka ispredsvog vremena se nije nakon 1 izdavanja više mogao kupiti u ZGB.Zašto ??????A istovremeno Dugme i Mišo recimo prodaju 700 000 i non stop su na TV i radiju.Crna dama zlatna ploča a nema je za kupiti ???Teorija zavjere neko mi spočitava.Ja sam zadnji kojeg možeš na to uloviti ali to nema veze sa teorijom zavjere.To ima veze samo sa kontrolom sistema.Znate li kad je Bijelo dugme išlo na radne akcije ?I zašto ?Afera droga u bubnjevima ?Jel se sjećate toga ?Kakav je rezultat bio toga ?Pa dajte ljudi uključite 2+21980-tih oni pjevaju na albanskom u jeku problema na Kosovu ???!!Ko je naručio tu pjesmu?Ili obradu Tamo daleko i Lijepa naša ???Ili petokraka i kačketi na albumu sa Tifom ??Dajte nemojte bit djeca. Edited by PURGER
Link to comment
Ma iskreno možda Haustor i ne spada u tu grupu.Ali opet ja se ne sjećam ni jedne jedine Rundekove pjesme koju bih mogao nazvati iole angažiranom.S druge strane nisu ni svi bandovi koje sam ja imenovao "kontroliranim" baš bili glazbeno gledano čiste šljuke.Tu spada i Haustor ako hoćeš i riblja čorba ili Bajaga ali njihov angažman bi se mogao najkraće nazvati "ne talasaj nego uzni dio kolača".
A, znači to je. Pomislio sam za trenutak da si lično prisustvovao nekom Rundekovom ili Saherovom korišćenju službene legitimacije u Zagrebu. :D Nisi ti to baš lepo razvrstao po tom kriterijumu stepena angažiranosti. A i cela postavka ti je malo preambiciozna.I, kažeš - "Novi fosili" klasičan DB projekat? :lol:
Link to comment
Opet ponavljam, samo je pomalo licilo
A ja bih rekao da je mnogo veći problem u tome što se htelo da liči, a ne da se bude autentičan.Ima poznat tekst o tome, objavljen svojevremeno u Džuboksu (negde 81/82) od misterioznog autora N. D. Burlakova. Tekst je ponovo, na insistiranje B. Vukojevića objavljen u časopisu Ritam 1991 godine, broj 4/5 serija 1 (sa Džimi Pejdžom na naslovnoj strani), strana 20 -21. Komentar B. Vukojevića na strani 22. Može se pronaći na sajtu www.popboks.com , uđe se u ritam arhivu i tamo nađe pomenuti broj. Na žalost arhiva je u flashu, pa ne znam kako da pejstujem ovde. Zanimljivo je pročitati, ne morate da se slažete
Link to comment
Znash kako - ja se tacno secam (sedeo kod kuce i gledao) kako je Rundek, sa sve svojom mimikom, pokazao srednjaka (krupni plan u kameru) usred pjesme "Moja prva ljubav" na 'uzivo' izvodjenju u jednom (cini mi se beogradskom) Nedeljnom popodnevu. Posle toga u istoj emisiji new wave grupe vishe nisu nastupale... Nego, kad smo vec kod angaziranosti - mozda ti je covek bio suvishe apstraktan, a?? Rundek mislim.
Ma nije mi bio nimalo apstraktan.U to vrijeme sam se čak i družio s njim, moj izvrstan frend i dan danas mu je bio perkusionist skoro do nedavno.Ema mi je čak izvrsna pjesma ali ono kaj mi se kod njega nikad nije sviđalo je kad se čovjek napije onda skužiš da je jebena seljačina.Tak da mislim da on čak nije bio ni sposoban napisati išta angažiranije u to vrijeme.Danas se taj čovjek igra međimurskim narodnim pjesmama i potkrada kao i Bregović cigane.
Link to comment
A ja bih rekao da je mnogo veći problem u tome što se htelo da liči, a ne da se bude autentičan.
Kada kazem "lici", ne mislim da se skida ne sto sto je neko vec radio, pa da pokusavas da licis. Oni su i bili popularni samo zato sto je neko mislio da lice na nesto drugo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...