Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Evo još jednog. Mene. Ne "najvećim muzičkim genijem" ali sigurno najznačajnijom ličnošću na našoj sceniod prve polovine sedamdesetih do kraja osamdesetih, u kojem hoćeš pogledu, pa i u krađi i prekrađi.Bez njega ovi koje spominjete ne bi, takvi kakvi jesu bili, kakve smo ih doživeli ili nismo, ne bi ni postojaliIzvoli, maltretiraj :wink:
To niko razuman ne moze sporiti. Drustvo koje je bilo gluvo za tendencije koje su se pojavile u modernoj muzici tog doba, je mozda i moralo biti "krsteno" tim koktelom sela i grada. A Brega je to itekako razumeo... Ovo sto si rekao da bez njega ne bi bilo isto cu isto potpisati. Samo ja na to gledam kao na uzasan doprinos. Da nije stvorena ta baza ljudi koji kao slusaju rnr, a ustvari nikada nisu prestali intimno voleti Brenu, mozda bi svaka sledeca stvar bila iskrenija. Pa nije moralo biti tako masovno, ali bi bilo iskrenije. Mi smo sa takvim profilom publike docekali pojavu panka potpuno nespremni, pa se moglo desiti da npr. Partibrejkers budu nasa ideja bunta.Alternativa obavezno ovisi o mejnstrimu i kod nas nije bilo izuzetaka.
1. Nisam ja vadio Stulica ni iz kakvog drustva. Osim po tvojim, nedovoljno jasno definisanim kriterijumima, on u to drustvo nikada nije ni spadao, niti je takvo drustvo ikada postojalo. Onako kako si ti nagurao ova cetiri benda u "drustvo" mogao sam i ja da naguram bilo koja cetiri benda koja mi prva padnu na pamet. Devet puta si rekao jedno veliko nista. Mozda deseti put budes bolje srece.2. Moguce je. Ja nisam rekao da je za kvalitetan muzicki komad od 4-5 minuta neophodno dobro zagrejati notni papir, vec za kvalitetan opus. Zato sam i pomenuo S.T. Kolridza.3. Ovo sto si rekao za Stulica, da je napalio bilo koga da je prorok i da mu manjka ljubavnih pesama, pokazuje da zaista malo znas o dobu kada je ovaj bio popularan muzicar. Vecina njegovih pesama, za razliku od popularnog misljenja, jesu zapravo bile ljubavne pesme. Sad, nama kao tinejdzerima je u to vreme bio potreban neko ko ce barem nesto jebeno da kaze o bilo cemu sto se desava a da ne bude "hvala ti sto si verovala kada niko nije" ili "kise su padale zbog Eeeeeesmeeeeeeee", pa smo se kao lozili na Pavele, Poljske, Teherane, Spasi Boze Ojstrajhe i slicne zezalice.To je, naravno, mnogo, mnogo manje i nevinije od toga da "90% tinejdzerki misle da je bio prorok". Gde li si ti inace taj "podatak" iskopao samo da mi je znati? Da i ne govorim o tome da covek ne moze biti kriv za to cak i da to jeste tacno.
Kriterijum:- Slava dozivljena u slicnom periodu.- Pozicija negde izmedju mejnstrima i alternative. Na neki nacin kao alternativa koja je izuzetno popularna (poznat koncept i na zapadu, ne znam kako to da objasnim - npr. Nirvana, fanovi daleko ozbiljnije dozivljavaju njihove pesme od Madoninih, oni smatraju da su alternativni, a pune hale jednake velicine kao Madona).- Zanr koji se naslanja na pank i new wave, ali nikako se ne izjasnjavajuci zanrovski u potpunosti. Naravno, razlicit stil, ali svi pomenuti su imali tendenciju da dokace i neke socijalne i pomalo politicke teme na buntovan nacin.- Kultnost koju su stekli u kasnijim vremenima (mozda je ElOrg ovde izuzetak, naglasio sam odmah da im i nije mesto tu - ali mediji njih izuzetno vole i ne propustaju da ih smeste usred tog talasa, na kome su se po mom misljenju slepali)Ja nikada nisam rekao da Azri fali ljubavnih pesama, ne znam odakle ti to.Potpisujem da je sve pomenuto bilo napredak u odnosu na Eeeeeeesmu, ali ono sto ja tvrdim je da je to nedovoljno za kasniji status.Podatak o prorostvu nisam sticao naucnom metodom. Mozda je moj stav pogresan, ali cvsto verujem da je svako odgovoran za fanove koje ima. Mozda nije namerno, ali govori i o onome ko je sve to napravio.
Medjutim, koliko sam ja razumeo Gaucosa, on je vise imao u vidu neke vanmuzicke aspekte kad je pisao uvodni post.
Mozes ti to nazvati vanmuzickim, ali nije muzika samo ono sto se cuje na nosacu zvuka. Cela fama i sve sto se dovodi u vezu sa nekim bendom je deo njih.
Link to comment
Jer - ono što gomila ljudi sluša, ono što je mainstream - to mora i da je neiskreno, izveštačeno, smišljeno samo da se zgrnu pare. Muzički vredi samo ono što autor napiše za sebe, za širu rodbinu i krug prijatelja. Da Džoni nije sklepao svoj prvi album i da se o njegovim tekstovima i muzici priča kao o tekstovima i muzici jednog malo poznatog autora - druga priča bi se ovde pričala.
Kakvi!Dobar mainstream je neophodan za postojanje onih "koji pisu za rodbinu i prijatelje".
Link to comment
- Pozicija negde izmedju mejnstrima i alternative. Na neki nacin kao alternativa koja je izuzetno popularna (poznat koncept i na zapadu, ne znam kako to da objasnim - npr. Nirvana, fanovi daleko ozbiljnije dozivljavaju njihove pesme od Madoninih, oni smatraju da su alternativni, a pune hale jednake velicine kao Madona).
Jebi ga, odluci se. Malopre si napisao da Azra nikada nije stigla dalje od klupske svirke (i to je tacno) a sada navodis kao kriterijum da "pune hale jednake velicine kao...".Stvar sa Stulicem i njegovim fanovima ti je pocetkom osamdesetih stajala ovako - malo fanova ali vrlo zadrti. Vecina je i tada slusala nja-nja muziku, samo sto je i tadasnja nja-nja muzika imala neki sviracki legitimitet (to je posle zasrao Bajaga maksimalno). Jedini bend koji je imao slicnu grupu fanova kao Azra (ceta mala ali dobro naoruzana) je bio kragujevacki SMAK. Ni Azra ni SMAK nikada nisu imali toliko obozavaoca da bi izvrsili bilo kakav ozbiljniji uticaj na dalje muzicke trendove (osim sto je SMAK obelezio Kragujevac kao mesto odakle su se stalno pojavljivali wannabe gitarski heroji hard-roka). Uostalom, navedi makar jedan pristojno poznat bend koji je pravio "stulicevsku" muziku posle Stulica ili makar jednog ozbiljnijeg autora koji se pozivao na Stulica u svom "drustvenom angazmanu". Nema takvijeh primeraka.Azra je jednostavno potpuno nekonvencionalan bend koji je sluzio Stulicu da kaze ono sto ima. Iako su ova dva momka koji su svirali s njim bili sasvim dobri muzicari, to nikada nije otislo dalje od "autorskog" benda. Bez zelje da uporedjujem, to bi ti otprilike tehnicki izgledalo kao kad Dilan izadje na binu. Famu o Stulicevom vasionskom uticaju na kretanja u nasoj muzici kombinovano su napravili njegova autorska posebnost i neobicno jako obozavanje njegovih fanova i ti si legao na tu famu. Moglo se svasta nesto zameriti Azri, ali da je taj bend sjebao dolazece rok generacije ogranicavajuci ih svojim opusom i svojim kriterijumima, to im se svakako ne moze zameriti. Za takvu tvrdnju bi morao da ponudis tu destruktivnu liniju nastavljanja i nastavljaca na Azru, a nesto sumnjam da ce ti uspeti da bas toliko izmislis nesto cega nema.
Link to comment
Kriterijum:- Slava dozivljena u slicnom periodu.- Pozicija negde izmedju mejnstrima i alternative. Na neki nacin kao alternativa koja je izuzetno popularna (poznat koncept i na zapadu, ne znam kako to da objasnim - npr. Nirvana, fanovi daleko ozbiljnije dozivljavaju njihove pesme od Madoninih, oni smatraju da su alternativni, a pune hale jednake velicine kao Madona).- Zanr koji se naslanja na pank i new wave, ali nikako se ne izjasnjavajuci zanrovski u potpunosti. Naravno, razlicit stil, ali svi pomenuti su imali tendenciju da dokace i neke socijalne i pomalo politicke teme na buntovan nacin.- Kultnost koju su stekli u kasnijim vremenima (mozda je ElOrg ovde izuzetak, naglasio sam odmah da im i nije mesto tu - ali mediji njih izuzetno vole i ne propustaju da ih smeste usred tog talasa, na kome su se po mom misljenju slepali).
E, lepo da si dao ove kriterijume. Sada ćeš lepo shvatiti da ne znaš o čemu govoriš.- Filigranski pločnici, poslednji album iz zlatnog Džonijevog perioda je izdat 82 godine. Prvi album Partibrejkersa 1984. Znači dve godine pre toga Džoni je izdao: Azru, Sunčanu stranu ulice(dupli), Ravno do dna(trostruki) i Filigranske pločnike. EKV, odnosno Katarina druga je izdala svoj prvi album takođe dosta kasnije, ne mogu da nađem podatak, zato što ni jedne od ovih grupa, osim Azre nema na allmusicu. :wink: Po vremenu nastanka sa Azrom jedino može da se poredi Orgazam. Ipak sličnosti se tu završavaju.- Azra je mainstream, nije nikakva "pozicija između mainstreama i alternative". Đoni je svakako najveća naša rocknroll zvezda, naravno da ne računam Bregu, Brenu i ostale narodnjake. Ni malo ne preterujem - trebalo bi da ti je poznata činjenica da je npr. još, čini mi se 81. godine Azra rasprodala sedam večeri uzastopce baštu SKC-a, što nikome ni pre ni posle toga nije uspelo. Ne mogu sada da tražim podatke o tiražima, ali svakako da su Azrini nesrazmerno veći u odnosu na ostale. Treba još imati u vidu da je notorni megaloman Đoni izdavao dvostruke i trostruke albume, pa ih je opet više prodavao od ostalih. - Osim u produkciji prvog albuma, teško da Azra ima ikakve veze sa punkom i new waweom, osim što je izdala prvi album 1980. godine. Već drugi - Sunčana strana ulice - nema nikakve veze s bilo čime ovde na sceni. Inače, ni Orgazam (osim ako ne računaš uvlakačku "Igra rocknroll cela Jugoslavija), ni Brejkersi nisu imali ništa političko u tekstovima, a EKV skoro ništa, tako da se teško mogu i porediti sa Azrom, koja je imala čitav niz eksplicitnih političkih tekstova.- šlepovao se, u glavnom, beogradski deo novog talasa, koji je morao da izađe na scenu sa zajedničkim "Paket aranžman" albumom da bi bio primećen. Ne znam da li ikako može da se pripiše šlepovanje čoveku koji je za cirka tri godine izdao osam ploča i ubrzo posle toga na vrhuncu slave zapalio u Holandiju.Vidi malo, revidiraj svoja znanja.
Link to comment
Moglo se svasta nesto zameriti Azri, ali da je taj bend sjebao dolazece rok generacije ogranicavajuci ih svojim opusom i svojim kriterijumima, to im se svakako ne moze zameriti.
Nije mogao da ih ograniči svojim opusom, sve i da je bio najveći domaći bend ikada (a jeste :) ), jer je Džonijev opus toliko širok i raznovrstan da je to nemoguće upoređivati sa nekim drugom autorom. A sve to u cirka 3-4 godine. I stavljati ga u istu rečenicu sa Canetom. Cccc.Nemam šta da dodam na postove kobnog zelaye. Katarina je izašla možda 1983., prvi album Brejkersa 1985. - dakle još kasnije.Jedino što se delimično slažem sa Mp40. Jeste bio i još uvek je autentični, nekonvecionalni egocentrik, do krajnjih granica. I nije se ustezao da svima koji to zaslužuju kaže da su pičke. :wink: Edited by Ivo Petović
Link to comment
Jebi ga, odluci se. Malopre si napisao da Azra nikada nije stigla dalje od klupske svirke (i to je tacno) a sada navodis kao kriterijum da "pune hale jednake velicine kao...".Stvar sa Stulicem i njegovim fanovima ti je pocetkom osamdesetih stajala ovako - malo fanova ali vrlo zadrti. Vecina je i tada slusala nja-nja muziku, samo sto je i tadasnja nja-nja muzika imala neki sviracki legitimitet (to je posle zasrao Bajaga maksimalno). Jedini bend koji je imao slicnu grupu fanova kao Azra (ceta mala ali dobro naoruzana) je bio kragujevacki SMAK. Ni Azra ni SMAK nikada nisu imali toliko obozavaoca da bi izvrsili bilo kakav ozbiljniji uticaj na dalje muzicke trendove (osim sto je SMAK obelezio Kragujevac kao mesto odakle su se stalno pojavljivali wannabe gitarski heroji hard-roka). Uostalom, navedi makar jedan pristojno poznat bend koji je pravio "stulicevsku" muziku posle Stulica ili makar jednog ozbiljnijeg autora koji se pozivao na Stulica u svom "drustvenom angazmanu". Nema takvijeh primeraka.Azra je jednostavno potpuno nekonvencionalan bend koji je sluzio Stulicu da kaze ono sto ima. Iako su ova dva momka koji su svirali s njim bili sasvim dobri muzicari, to nikada nije otislo dalje od "autorskog" benda. Bez zelje da uporedjujem, to bi ti otprilike tehnicki izgledalo kao kad Dilan izadje na binu. Famu o Stulicevom vasionskom uticaju na kretanja u nasoj muzici kombinovano su napravili njegova autorska posebnost i neobicno jako obozavanje njegovih fanova i ti si legao na tu famu. Moglo se svasta nesto zameriti Azri, ali da je taj bend sjebao dolazece rok generacije ogranicavajuci ih svojim opusom i svojim kriterijumima, to im se svakako ne moze zameriti. Za takvu tvrdnju bi morao da ponudis tu destruktivnu liniju nastavljanja i nastavljaca na Azru, a nesto sumnjam da ce ti uspeti da bas toliko izmislis nesto cega nema.
Ali ti si skroz u pravu!Nemoguce je ici Dzonijevom stazom, on jeste bio veoma lican u stvarima koje je radio. Inace, oni jesu odrzali svirku u zagrebackom domu sportova, pa cak je i snimili, tako da otpada onaj deo o samo klupskom bendu. Sve sto sam ja zeleo reci tim povodom je da neki preteruju kada opisuju njihovu popularnost, a neki je umanjuju (kao ti npr.).To sto niko nije pokusao da imitira Stulica je zato sto bi naisao na salve smeha kad bi pokusao. Taj trik je mogao proci samo jednom. Za razliku od EKV trika, koji kako vidimo moze da se reciklira beskonacan broj puta. To ne umanjuje suptilniji uticaj koji je Azra imala na kasnije pokusaje sviranja u nas. Naime, stekao se utisak da je autorski muzicki izraz koji se ne podvrgava normama zanra moguce izvesti samo na taj jedan nacin (pogresan). Ja itekako zameram Stulicu na njegovom politickom angazmanu, jer je bio isfoliran. Nervira me kada neko pominje hrabrost u temama i vec sam zahtevao da se postave vise ti stihovi koji doticnom daju legitimitet ozbiljnog buntovnika (samo nemoj reci da on nije ni ciljao na to - itekako jeste). Dalje, zameram Stulicu na obradi ljubavnih tema sa kojima je umeo biti na izuzetno niskom nivou. (Marina koju on zeli da kara, riba koja mu je fafala...) i to ni uz najbolju volju ne mogu da nazovem pevanjem o ljubavi. Ako krenes sa strane da je on bio zajeban i jednostavno pevao o seksu (ah, kako buntovno) pokazacu ti tri benda koja su u isto vreme imala eksplicitnije pesme. Sve u svemu, ono sto cu ja zameriti Stulicu je da je njegov opus skup pesama o temama koje jednostavno nisu bitne, ali je imao harizmu da natera odredjen krug ljudi da pomisle kako je to vazno.I sada smo prisiljeni do kraja svemira da slusamo o vaznosti Dzonijevog angazmana.
Link to comment
E, lepo da si dao ove kriterijume. Sada ćeš lepo shvatiti da ne znaš o čemu govoriš.- Filigranski pločnici, poslednji album iz zlatnog Džonijevog perioda je izdat 82 godine. Prvi album Partibrejkersa 1984. Znači dve godine pre toga Džoni je izdao: Azru, Sunčanu stranu ulice(dupli), Ravno do dna(trostruki) i Filigranske pločnike. EKV, odnosno Katarina druga je izdala svoj prvi album takođe dosta kasnije, ne mogu da nađem podatak, zato što ni jedne od ovih grupa, osim Azre nema na allmusicu. :wink: Po vremenu nastanka sa Azrom jedino može da se poredi Orgazam. Ipak sličnosti se tu završavaju.- Azra je mainstream, nije nikakva "pozicija između mainstreama i alternative". Đoni je svakako najveća naša rocknroll zvezda, naravno da ne računam Bregu, Brenu i ostale narodnjake. Ni malo ne preterujem - trebalo bi da ti je poznata činjenica da je npr. još, čini mi se 81. godine Azra rasprodala sedam večeri uzastopce baštu SKC-a, što nikome ni pre ni posle toga nije uspelo. Ne mogu sada da tražim podatke o tiražima, ali svakako da su Azrini nesrazmerno veći u odnosu na ostale. Treba još imati u vidu da je notorni megaloman Đoni izdavao dvostruke i trostruke albume, pa ih je opet više prodavao od ostalih. - Osim u produkciji prvog albuma, teško da Azra ima ikakve veze sa punkom i new waweom, osim što je izdala prvi album 1980. godine. Već drugi - Sunčana strana ulice - nema nikakve veze s bilo čime ovde na sceni. Inače, ni Orgazam (osim ako ne računaš uvlakačku "Igra rocknroll cela Jugoslavija), ni Brejkersi nisu imali ništa političko u tekstovima, a EKV skoro ništa, tako da se teško mogu i porediti sa Azrom, koja je imala čitav niz eksplicitnih političkih tekstova.- šlepovao se, u glavnom, beogradski deo novog talasa, koji je morao da izađe na scenu sa zajedničkim "Paket aranžman" albumom da bi bio primećen. Ne znam da li ikako može da se pripiše šlepovanje čoveku koji je za cirka tri godine izdao osam ploča i ubrzo posle toga na vrhuncu slave zapalio u Holandiju.Vidi malo, revidiraj svoja znanja.
- Slava dozivljena u slicnom periodu.- Azra nije mejnstrim. Ona je mejnstrim samo u glavi svojih fanova. Ti si rekao otprilike "Azra je mejnstrim, ako iskljucimo pravi mejnstrim".- Punk nije produkcija. Punk je ideja. Svako ko osamdesetih pokusava da kaze nesto politicki itekako je pank. Ili bar na tragovima panka, kao sto sam ja i rekao.- rekao sam da se ELOgr slepovao. Opet ponavljam - procitaj prvo, a onda se ne slazi. Ne mozes me napasti po osnovu necega sto ja nisam ni rekao.
Link to comment
Nije mogao da ih ograniči svojim opusom, sve i da je bio najveći domaći bend ikada (a jeste :) ), jer je Džonijev opus toliko širok i raznovrstan da je to nemoguće upoređivati sa nekim drugom autorom. A sve to u cirka 3-4 godine. I stavljati ga u istu rečenicu sa Canetom. Cccc.Nemam šta da dodam na postove kobnog zelaye. Jedino što se delimično slažem sa Mp40. Jeste bio i još uvek je autentični, nekonvecionalni egocentrik, do krajnjih granica.
:lol: Rekoh ja - ceta mala ali dobro naoruzana.Iako nisam fan, slazem se oberucke da stavljanje Stulica sa Canetom u istu recenicu nije narocito pametno. Dzoni je, kakav je takav je, imao licnost i to ce ga uvek odvajati od drugih nasih "proizvodjaca" muzike. On je dosao najblize "autorskoj" muzici od svih muzicara koje smo ikada imali. Interesantno je, a to malo ljudi zna, da ga je Vlatko Stefanovski u jednom razgovoru izdvojio kao najboljeg akusticara u YU kojeg je ikada slusao kako drlja po gitari. Secam se ovoga odlicno zato sto je u to vreme za mene to bila sokantna izjava. Uvek sam mislio da Stulicu gitara sluzi da sebi obezbedi muzicku pratnju dok se dere sa bine a ispalo je da je bio odlican muzicar-instrumentalista. To sto je taj svoj kvalitet (ako Vlatko zna o cemu govori, a valjda zna) retko, gotovo nikada, pokazivao na plocama mozda bolje od svega govori o tome sta je njemu kao autoru bilo vazno u muzici.
Link to comment
Nije mogao da ih ograniči svojim opusom, sve i da je bio najveći domaći bend ikada (a jeste :) ), jer je Džonijev opus toliko širok i raznovrstan da je to nemoguće upoređivati sa nekim drugom autorom. A sve to u cirka 3-4 godine. I stavljati ga u istu rečenicu sa Canetom. Cccc.Nemam šta da dodam na postove kobnog zelaye. Katarina je izašla možda 1983., prvi album Brejkersa 1985. - dakle još kasnije.Jedino što se delimično slažem sa Mp40. Jeste bio i još uvek je autentični, nekonvecionalni egocentrik, do krajnjih granica. I nije se ustezao da svima koji to zaslužuju kaže da su pičke. :wink:
Kako to mislis - Dzonijev opus je toliko sirok i raznovrstan??? Ona cetiri akorda i uvek isti iritirajuci glas su bogami uvek isti. Jedino ako mislis na teme kojima se bavio u tekstovima. Tu jeste isao siroko: od "Kurvinih sinova" kojima je jebao mater nekome (nikome da se zaista uvredi), "fafala si mi" gde ispada tako macho sto je napusio neku ljudro, pa do "lijepih djevojaka koje prolaze kroz grad" gde se jednostavno zali da nece niko da se krese s njim. Siroko... Edited by Kudravi Gaucos
Link to comment

Ne ide ovo...U pravu si, Kudravi - Fa fa fa je njegova reprezentativna ljubavna pesma. Pominješ je već peti put, mora da je tako. Uzgred, koje su teme po tebi bitne? Nije bitna ljubav, nije bitan seks, nije bitna politika, nije bitan život...Pa, šta je bitno? Pretresanje koje teme bi zadovoljilo tvoje ekstremno visoke standarde?A sada definitivno odustajem.

Link to comment
Malo je trulo što osim pljuvanja (dobro, nedelja popodne, nogometni dan...) ne nudiš nešto za poređenje. Ovo sa "..pokazivanjem tri benda.." je ipak sa osnovnog kursa patkometrije. Azra trebas gledati ipak u vremenu kada je postojala, ne mislim da ti solim pamet pričajući ti da si balavac (nisi), nego je prosto tako. Džoni je svirao i davno za pojas zadenuo, suditi danas po njemu po tome kome se sviđa a kome ne nije pametno. Bilo i prošlo. Od svih tih generacija iz 80-ih najbolje mi je stario Rundek (priznajem da sam sa Haustorom nekritičan, prva singlica mi je bila Moja prva ljubav/Pogled u BB), uradio je posle rata dve odlične ploče. Nele je odlučio da uzima pare po Breginom recopisu, istina je da ima porodicu ali ipak..
Link to comment
Ne ide ovo...U pravu si, Kudravi - Fa fa fa je njegova reprezentativna ljubavna pesma. Pominješ je već peti put, mora da je tako. Uzgred, koje su teme po tebi bitne? Nije bitna ljubav, nije bitan seks, nije bitna politika, nije bitan život...Pa, šta je bitno? Pretresanje koje teme bi zadovoljilo tvoje ekstremno visoke standarde?A sada definitivno odustajem.
Cekaj bre, nemoj da bezis.Nema za mene dobrih i losih tema, nego dobro i lose obradjenih tema. Ne znam sto pizdite kad se pomenu lose strane mesije. Sta, da se pravimo da te pesme ne postoje? Mozda ima i boljih, hajde onda potegni bolje i klepi menjima po glavi. Ja cak znam da ih ima i boljih (i nekih koje su zaista dobre), ali uglavnom su to samo naklapanja i popunjavanja albuma. Ne mozes meni imputirati da mislim kako "Nije bitna ljubav, nije bitan seks, nije bitna politika, nije bitan život..." ako kazem da su toliko bitni da nije lepo baviti se njima na tako glup nacin. Naravno da bih ja voleo da je neko iz tih najpopularnijih nekada zaista napisao pesmu koja se bavi politikom na nacin na koji se "God save the queen" bavila u Ujedinjenom kraljevstvu, ali to se jednostavno nije desilo! Trebalo je muda - nije ih bilo. Cak nije falilo pameti nego muda!!! Neoprostivo!Takodje bih bio srecan da su se moji sunarodnici zaljubljivali uz neki pandan Smithsa (kad smo kod toga, jel vidis kako moze biti cudean glas a da ne zvuci seljacki), ali nisu - bilo je dovoljno u naslovu pomenuti zensko ime, pa svi koji poznaju damu takvog imena imaju svog favorita.OK, moze da se peva o sexu, ali onda moras izvuci to nekako na duhovit nacin, ne mozes samo reci "Al` sam je natakario". Evo primer Judge Dread, koji je ceo zivotni opus posvetio hvalospevima svom penisu i tonama zena koje je zavalio, ali na autoparodicana nacin. Lik od 150 kila koji to peva moze da ti izmami osmeh u sekundi. Dzoni ne moze.I tako dalje...
Link to comment
Malo je trulo što osim pljuvanja (dobro, nedelja popodne, nogometni dan...) ne nudiš nešto za poređenje. Ovo sa "..pokazivanjem tri benda.." je ipak sa osnovnog kursa patkometrije. Azra trebas gledati ipak u vremenu kada je postojala, ne mislim da ti solim pamet pričajući ti da si balavac (nisi), nego je prosto tako. Džoni je svirao i davno za pojas zadenuo, suditi danas po njemu po tome kome se sviđa a kome ne nije pametno. Bilo i prošlo.
danas je potrebno pljuvati po nasledju i mitovima koji su nam ostali, a nisu utemeljeni u realnosti.Sto bi rekao uros - suocavanje s prosloscu :) Edited by Kudravi Gaucos
Link to comment

Pička sam, znam, ali nisam mogao da odolim.

Nema za mene dobrih i losih tema, nego dobro i lose obradjenih tema. Ne mozes meni imputirati da mislim kako "Nije bitna ljubav, nije bitan seks, nije bitna politika, nije bitan život..." ako kazem da su toliko bitni da nije lepo baviti se njima na tako glup nacin.
Sve u svemu, ono sto cu ja zameriti Stulicu je da je njegov opus skup pesama o temama koje jednostavno nisu bitne, ali je imao harizmu da natera odredjen krug ljudi da pomisle kako je to vazno.
Izgleda da ni ti više ne čitaš ono što napišeš. Ili si se malko pogubio, obzirom na kontradiktornosti napisanih stvari.I da, ja se jesam zaljubljivao uz "Ako znaš bilo što" ili uz "Plavog goluba", iako u naslovima pesama nisu pomenuta nikakva imena i oduševljavao i još uvek oduševljavam lirikom npr. "Flasha" i zahvalan sam Džoniju na angažovanosti na npr. "Tko to tamo pjeva". Nikad se neću suočiti sa prošlošću. šta da radim.
Link to comment
Ovo sto si rekao da bez njega ne bi bilo isto cu isto potpisati. Samo ja na to gledam kao na uzasan doprinos. Da nije stvorena ta baza ljudi koji kao slusaju rnr, a ustvari nikada nisu prestali intimno voleti Brenu, mozda bi svaka sledeca stvar bila iskrenija. Pa nije moralo biti tako masovno, ali bi bilo iskrenije. Mi smo sa takvim profilom publike docekali pojavu panka potpuno nespremni, pa se moglo desiti da npr. Partibrejkers budu nasa ideja bunta.
Pa šta je trebao? Da stoji na vratima i propušta odabrane?....Pre će biti da to, već nije bio njegov posao.Pružio nam je šansu....odabrali smo po svom nahođenju...Recimo Orgazam i Partibrejkerse između ostalih...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...