Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

od koga? imas li neki dokaz, ili opet pricas gluposti? tebi je normalno da nekog sredinom osamdesetih hapse zbog pesme, a u pustanju subjekta na slobodu vidis zaveru?
Nije normalno, ali tako je to išlo. Ni da ti nacrtam i obojim to ne bi skapirao. Capacity issue.Pušten je po naređenju iz BGa. Nije on nikada bio nikakav subverzivni element nego šraf na koga je odlučio da našilji patku načelnik Barskog SUPa, a onda je neko odozgo našiljio patku na njega. Isti čovek je bio smenjen 90e u prvoj čistki jer mu je majka Albanka, ali sad ulazimo u druge teme.U svakom slučaju, budi srećan, danas je dan kad si naučio nešto novo. Edited by eraserhead
Link to comment
Sad se setih da je Kudravi hejtovao 80-te i na topic-u kada se najbolje zivelo, sto me navodi na pomisao da su u pitanju traume iz mladosti - dosadni ujka ili stariji brat.
Ne bi da ispadnem neki drveni advokat Kudravom pogotovo što je pokazao da ima dovoljno dugačak jezik, ali meni je drago što je pokrenuta ova tema. Iako se ne slažem sa dosta toga iz te tirade, a pogotovo ne sa takvom generalizacijom, nije loše da neko kritički pogleda na kult 80-tih. Naročito što su od ta četiri benda za mene gnusobe u rangu van goga.
Verovatno zbog toga sto je citava sarajevska/boska muzicka scena ustvari pre-turbo shoder???
Bilo bi bolje da sarajevska scena nije ni postojala, kad je Novi prmitivizam najbolje odatle.edit: I jebala vas dnevna politika Edited by Biohemija
Link to comment
zbog ovog topika sam skinuo prvi album azre jer ga imam samo na kaseti i to jos od kraja osnovne skole, znaci '88-'89.sigurno jedan od najboljih domacih albuma.sta ce biti kada skinem filigranske plocnike i suncanu stranu ulice?dzoni je bio rokenrol.
Skini Ravno do dna (uzivo). Posle mozes, ako hoces i ova dva. Obrnutim redom. SSU je ok, FP je na granici a sve (studijsko) posle toga je - onako... :) Ipak, Dzoni je car. Za mnoge.
Link to comment
Nije normalno, ali tako je to išlo. Ni da ti nacrtam i obojim to ne bi skapirao. Capacity issue.Pušten je po naređenju iz BGa. Nije on nikada bio nikakav subverzivni element nego šraf na koga je odlučio da našilji patku načelnik Barskog SUPa, a onda je neko odozgo našiljio patku na njega. Isti čovek je bio smenjen 90e u prvoj čistki jer mu je majka Albanka, ali sad ulazimo u druge teme.U svakom slučaju, budi srećan, danas je dan kad si naučio nešto novo.
hvala sto si prilozio dokaz. to te razlikuje od kurira. Edited by Miralem
Link to comment
Kao što vidiš DB je ovde oduvek i hapsio i puštao bilo da je u pitanju sitno laprdalo poput Bore ili opasni kriminalci.
U slučaju ove gospode posredovao db?
Link to comment
Verovatno zbog toga sto je citava sarajevska/boska muzicka scena ustvari pre-turbo shoder???
Dotični su,u orginalu, Bišćani i svojevremeno su u HM bili sasvim pristojni (Zeletu je nuđeno da svira sa Whitesnake-om).
Link to comment
Dotični su,u orginalu, Bišćani i svojevremeno su u HM bili sasvim pristojni (Zeletu je nuđeno da svira sa Whitesnake-om).
Znam da nisu svi iz SA, zato sam i dodao ono neodredjeno "boska"... Kako god, Zele (je) zna(o) da svira, nemam ja s tim nikakav problem al' sam ih sve zajedno mrzeo onako k'o Nemce (i Madjare pride)... Pardon, kaze se "nisam ih voleo"... :) Ne mislim samo na 'Jedinu moju' nego sve dalje redom... Al' dobro, vreme dodje i ode. Sve to sad izlgeda (osim sarajevske scene) simpaticno.Tragicno je sto su tamo u jednom momentu (mozda jos uvek) vladali likovi kojima je Azrta (recimo) bila sve i svja pa su je pushtali od jutra do mraka. Isto kao sto je Vlada Dzet pushtao hard/hevi i ostale pseudo metale... Mrzeo sam ij (pardon "nisam voleo") a mrznju (nevoljenje) su zaradili onako kolateralno i Dorsi tako da sam ih po starije dane preslushao (onako temeljno) pa mi bilo zao sto sam greshio u ranoj mladosti... To vreme je, nazalost, proslo - nashe godine s tim isto... Malo tuzno je kad sretnete covek jedno 20ako godina mladjeg (preko sveta, ovde u Sidneju) koji onako setno (posle jedno x piva) kometarishe - "blago tebi, ti si gledao XZY uzivo". Slucaj je da su ovde XYZ "Azra" ali samo slucaj - isto vazi i za EKV i za PK (u nekom normalnom izdanju sa Bogovicem na vokalu a ne ovim pijanim trubadurom Bodalecom)... Mogao je da bude i Haustor i sta-ti-ja-znam ko... Lacni Franz, recimo... Vreme prolazi... Sto je dalje - vishe je maglovito & sa manje jeze a vishe sentimenta gledamo & sve manje vidimo ono sto nije valjalo a sve bolje/vishe ono sto jeste... "Pozdrav iz Zagreba" - Film, Haustor, etc... gostuju u Beogradu (koji je od njih napravio zvezde kakve su bili) a "Pozdrav iz Beograda" (Elorg, Idoli etc) gostuju u Zagrebu (snimaju striktno svi za ZG Jugoton) - i Zagreb od njih prvi pravi zvezde kakve su bili... Toga (vishe) nema...
Link to comment
hvala sto si prilozio dokaz. to te razlikuje od kurira.
Kao što rekoh. Capacity issue.Ma jok, Bora je veliki disdent kojeg je barski SUP svojevoljno pustio. :lol:
U slučaju ove gospode posredovao db?
Nije CIA, nije KGB, Terziću ništa ne nađoše... Tako da je ove Borine saborce pustio isti ko i njega samo što su ovi ispali malo opasniji.Što se teme tiče. Nama koji smo kroz srednju školu prošli devedesetih su tada bendovi koje je Gaucos pomenuo na startu dosta značili. U godinama kada je Cobain već bio s one strane, kada su Pepersi imali svoje loše momente, kada punka više nije bilo, kada smo bili osuđeni na Ritmove nereda i slične splačine saznanje da je nekada postojalo nešto "vrednije" je bilo važno. Sa ove distance to deluje smešno, ali tada je to bila značajna stvar. Edited by eraserhead
Link to comment
Kao što rekoh. Capacity issue.Ma jok, Bora je veliki disdent kojeg je barski SUP svojevoljno pustio. :lol: zbilja, nemam kapacitet da verujem u sva trtljanja koja neko prosipa. imas li ti ikakav dokaz za ovu tvrdnju (osim sto si je cuo od nekog kome ujak poznaje prijateljicu sekretarice nekog ko poznaje nekog ko je osamdesetih radio u supu), ili pricas gluposti i podmeces?
Link to comment
Kao što rekoh. Capacity issue.Ma jok, Bora je veliki disdent kojeg je barski SUP svojevoljno pustio. :lol:
zbilja, nemam kapacitet da verujem u sva trtljanja koja neko prosipa. imas li ti ikakav dokaz za ovu tvrdnju (osim sto si je cuo od nekog kome ujak poznaje prijateljicu sekretarice nekog ko poznaje nekog ko je osamdesetih radio u supu), ili pricas gluposti i podmeces?
Nemaš kapacitet to je jasno kao dan. Zato i moram da crtam 5 puta.Objašnjavam ti kako su tada stvari funkcionisale. Nisu se takve odluke donosile na nivou SUPa, posebno ne Barskog.Uhapšen je na inicijativu načelnika SUPa nakon celog događaja, a sutradan su stigle packe i pretnje iz Beograda. Bora je nedugo zatim pušten i izašao je uz psovke i pretnje upućene policiji i samom načelniku te su ga što pre poslali za Beograd.Par godina kasnije kada je došlo do čistke u CG on je među prvima odleteo iz razloga koji sam ti već naveo, ali ne znam da li je to imalo ikakve veze sa ovim događajem. Verovatno nije.Sve u svemu, Bora nije bio nakakav veliki disident već sitno laprdalo koje je nekad išlo ovako nekad onako. Jugoslovenski komunizam nije ni imao neke velike i brojne disidente, posebno ne među muzičarima, osim ako za disidentsvo ne smatraš "Crko maršal" incident. :rolleyes:
Vreme je da Kudravi izbaci novu turu hejta, inače ode topik u qrac, sa ovom pričom o Bori i DBu.
Ajde Kudravi nali još malo hejta za celu kafanu. Edited by eraserhead
Link to comment
Vreme je da Kudravi izbaci novu turu hejta, inače ode topik u qrac, sa ovom pričom o Bori i DBu.
Ma evo 1 kvalitetan zakljucak, pa da se razilazimo:Domaca muzika je sranje, publika je sranje jer ne prepoznaje kvalitet, mediji su sranje jer forsiraju anti-talente i lose kopije inostranih trendi bendova, izdavacke kuce su sranje jer idu linijom manjeg otopra i objavljuju samo ono sto se prodaje ... i generalno slusanje muzike je sranje :rolleyes:
Link to comment

evo malcice dolivanja lubrikanta na vatru:sto se svi navrzose na Stulica i Azru? Kudravi je sjajno spomenuo jos neke "velikane", gde bih posebno naglasio EKV. Tu je fetisizacija i mitomanija jos veca jer je Mladenovic zaginuo. A tek je to ocaj od muzike.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...