Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

U to vrijeme sam se čak i družio s njim, moj izvrstan frend i dan danas mu je bio perkusionist skoro do nedavno.
Ah, je@i ga, sa kim sam se ja sve sudarao po klubovima u BG & ZG i igrao mali fudbal u Rovinju... :lol: Bilo nekad.
Link to comment
I, kažeš - "Novi fosili" klasičan DB projekat? :lol:
novi fosili nisu db, nego mainstream policija, tj. narodna milicija, sto je svakome jasno iz njihovog hita "plava kosulja".
Link to comment
A na šta misliš?
Pa svako na nesto lici. Mislim, nemas bas cesto priliku videti bend u kome sviraju na sitaru, dvojnicama i timpanima, a solo ide na guslama. To je zato sto svako ima neke uzore i svako lici na nesto. To nije kopiranje i tako je u svakoj oblasti ljudskog delovanja.90% bluza se svira na pet tonova, pa ne mora da ti lici SRV na Roben Forda. Samo se bave istom temom.E ovi nasi su se bavili samo delom teme koju su negde culi i pokusali da je prodaju nama kao sto nam sad Miskovic prodaje Swiss cokoladu bez da zna ista o Svajcarskoj. Nisu do kraja shvatili ni ono cime se bave, kao sto nisu imali mozak, muda i osecaj da ga barem preprodaju, kad vec nisu bili u mogucnosti da proizvedu.
Link to comment
Pa svako na nesto lici. Mislim, nemas bas cesto priliku videti bend u kome sviraju na sitaru, dvojnicama i timpanima, a solo ide na guslama. To je zato sto svako ima neke uzore i svako lici na nesto. To nije kopiranje i tako je u svakoj oblasti ljudskog delovanja.90% bluza se svira na pet tonova, pa ne mora da ti lici SRV na Roben Forda. Samo se bave istom temom.E ovi nasi su se bavili samo delom teme koju su negde culi i pokusali da je prodaju nama kao sto nam sad Miskovic prodaje Swiss cokoladu bez da zna ista o Svajcarskoj. Nisu do kraja shvatili ni ono cime se bave, kao sto nisu imali mozak, muda i osecaj da ga barem preprodaju, kad vec nisu bili u mogucnosti da proizvedu.
Čekaj bre, ajde budi konkretniji malo. Batali sada blues i Miškovića.
Nisu do kraja shvatili ni ono cime se bave
šta nisu do kraja shvatili? Čime su se, po tebi, bavili? I čime je trebalo da se bave? I u čemu je trebalo više da liči?
Link to comment
sto se svi navrzose na Stulica i Azru? Kudravi je sjajno spomenuo jos neke "velikane", gde bih posebno naglasio EKV. Tu je fetisizacija i mitomanija jos veca jer je Mladenovic zaginuo. A tek je to ocaj od muzike.
Nikad nisam bio fan EKV, ali ovo je cisto mlacenje prazne slame... kakav "ocaj od muzike", u kontekstu vremena i mesta kad je nastalo. Ovo je postalo ono po sistemu na siroce i zec ostri onu stvar. Matori su & dobrim delom pokojni, pa 'ajmo se pokenjat - lepo je, a nista ne kosta.A Dzoni je ovo i predvideo, pa je unapred za vas snimio ono "Poljubi me, ravno u dupe".
Link to comment

Ma, mislim, ceo topić je plod Gaučosovog fantazma o punk sceni u SFRJ osamdesetih koja, naravno nije nikad postojala. Zato su svi muzičari osamdesetih trebalo da batale od čega žive i da postanu vojnici u službi velikog rata do konačne pobede anarhije. Jebi ga, nije srpska majka htela da rodi Sida, pa to ti je.

Link to comment

originalnost uopšte nije primarna, govorimo o rok muzici ovde. kako Brega kaže: jebeš pjesmu koja... poenta je u tome koliko svoje životne energije si spreman da izručiš u jednu prostu muzičku formu i preko nje u slušaoca. ako si još i orginalan, utoliko bolje, ali nije neophodno.takođe, angažiranost nije primarna. pogotovo ne politička, a pogotovo ne eksplicitno politička. već generacije bendova (raznih žanrova) od '60ih na ovamo se zamlaćuje idejom da muzikom nešto može da se poremeti sistem. ne može.muzika pre svega može da zabavi slušaoca, tj. da mu razgali dušu i razgiba telo tako da ovaj može da pregura dan. ako pritom uspe da razgali i um slušaoca čineći da ovaj nešto spozna ili sebe prepozna u stihovima, još bolje, ali nije neophodno.mnogo se traži i očekuje od bendova i muzičara, mnogo i previše. a u suštini, to su prosti ljudi koji samo žele da podele emociju, zarade što više para, pokaraju što više riba i proputuju što više sveta. jebiga, za rušenje sistema moraće da se izuči gepekovanje, seča kablova i ometanje signala, hakeraj na sitno, puške i bombe. od nadrkanih stihova i rifova slaba vajda. mislim da je važno da shvatimo kojim sredstvima se postiže koji cilj.

Link to comment
mnogo se traži i očekuje od bendova i muzičara, mnogo i previše. a u suštini, to su prosti ljudi koji samo žele da podele emociju, zarade što više para, pokaraju što više riba i proputuju što više sveta. jebiga, za rušenje sistema moraće da se izuči gepekovanje, seča kablova i ometanje signala, hakeraj na sitno, puške i bombe. od nadrkanih stihova i rifova slaba vajda. mislim da je važno da shvatimo kojim sredstvima se postiže koji cilj.
Vrlo tacno.
Link to comment
originalnost uopšte nije primarna, govorimo o rok muzici ovde. kako Brega kaže: jebeš pjesmu koja... poenta je u tome koliko svoje životne energije si spreman da izručiš u jednu prostu muzičku formu i preko nje u slušaoca. ako si još i orginalan, utoliko bolje, ali nije neophodno.takođe, angažiranost nije primarna. pogotovo ne politička, a pogotovo ne eksplicitno politička. već generacije bendova (raznih žanrova) od '60ih na ovamo se zamlaćuje idejom da muzikom nešto može da se poremeti sistem. ne može.muzika pre svega može da zabavi slušaoca, tj. da mu razgali dušu i razgiba telo tako da ovaj može da pregura dan. ako pritom uspe da razgali i um slušaoca čineći da ovaj nešto spozna ili sebe prepozna u stihovima, još bolje, ali nije neophodno.mnogo se traži i očekuje od bendova i muzičara, mnogo i previše. a u suštini, to su prosti ljudi koji samo žele da podele emociju, zarade što više para, pokaraju što više riba i proputuju što više sveta. jebiga, za rušenje sistema moraće da se izuči gepekovanje, seča kablova i ometanje signala, hakeraj na sitno, puške i bombe. od nadrkanih stihova i rifova slaba vajda. mislim da je važno da shvatimo kojim sredstvima se postiže koji cilj.
Konačno inteligentan post. Ja bih još dodao - autentičnost - znači istinitost emocije i neponovljivost. A upravo se ovde pljuju takvi bandovi.
Link to comment
Čekaj bre, ajde budi konkretniji malo. Batali sada blues i Miškovića. šta nisu do kraja shvatili? Čime su se, po tebi, bavili? I čime je trebalo da se bave? I u čemu je trebalo više da liči?
Da li zelis reci da oni nisu nastali na talasu muzike koja se pojavljuje koju godinu pre i poznata je pod imenom pank (za one njanjavije je smisljen izraz new wave)? Ako to ne sporis, onda ces se sloziti da su pomenuti obilato koristili motive koji su isli uz ovu muziku. Ja tvrdim da nisu shvatili nista od tog nasledja koje su sami (bez da sam ih ja terao puskom) uzeli.
Nikad nisam bio fan EKV, ali ovo je cisto mlacenje prazne slame... kakav "ocaj od muzike", u kontekstu vremena i mesta kad je nastalo. Ovo je postalo ono po sistemu na siroce i zec ostri onu stvar. Matori su & dobrim delom pokojni, pa 'ajmo se pokenjat - lepo je, a nista ne kosta.A Dzoni je ovo i predvideo, pa je unapred za vas snimio ono "Poljubi me, ravno u dupe".
Vazi Indy, nema da se ruzno prica o mrtvima. I Hitler je umro, znas?Ja ove pojave gledam kao deo istorije i pricam kako je ta istorija uticala na ono sto imamo danas. Ako imas bilo sta da kazes na temu, molim te da se pridruzis. Ali ako mislis da nekoga zabole sto su doticni mrtvi, obratio si se na pogresnu adresu. To je drugi najodvratniji argument na svetu u prilog temi "zasto ne govoriti ruzno o ljudima". Prvi je "stariji su".
Ma, mislim, ceo topić je plod Gaučosovog fantazma o punk sceni u SFRJ osamdesetih koja, naravno nije nikad postojala. Zato su svi muzičari osamdesetih trebalo da batale od čega žive i da postanu vojnici u službi velikog rata do konačne pobede anarhije. Jebi ga, nije srpska majka htela da rodi Sida, pa to ti je.
Vidis kako si shvatio...Ono sto sam ja rekao je da je engleskinja rodila Sida i nije meni zao zbog toga. Meni je zao sto je Srpkinja rodila kretena koji gleda u Sida, pa bi da bude kao Sid, pa ne bi da bude kao Sid, pa bi da ljudi misle da je zajeban kao Sid, pa bi da se lepo ozeni i ima decu i bude postovan clan srednje klase sa kucicom i psom u dvoristu. You can`t have it both ways.A najzalije mi je sto su Srpkinje rodile par miliona malisana koji misle da je taj kreten iznad Sida jer je sofisticiraniji.
originalnost uopšte nije primarna, govorimo o rok muzici ovde. kako Brega kaže: jebeš pjesmu koja... poenta je u tome koliko svoje životne energije si spreman da izručiš u jednu prostu muzičku formu i preko nje u slušaoca. ako si još i orginalan, utoliko bolje, ali nije neophodno.takođe, angažiranost nije primarna. pogotovo ne politička, a pogotovo ne eksplicitno politička. već generacije bendova (raznih žanrova) od '60ih na ovamo se zamlaćuje idejom da muzikom nešto može da se poremeti sistem. ne može.muzika pre svega može da zabavi slušaoca, tj. da mu razgali dušu i razgiba telo tako da ovaj može da pregura dan. ako pritom uspe da razgali i um slušaoca čineći da ovaj nešto spozna ili sebe prepozna u stihovima, još bolje, ali nije neophodno.
Ne moras da se bavis temama kojima ne zelis, ali ne pretenduj onda da se njima bavis, sunce mu jebem!
Link to comment
Ja bih još dodao - autentičnost - znači istinitost emocije i neponovljivost. A upravo se ovde pljuju takvi bandovi.
tako je kobni, autentičnost ne podrazumeva nužno i originalnost. neko može da uradi čak i cover poznate pesme ali da je tako snažno proživi i unese "istinitost emocije" da ti kao slušalac se naježiš i uzbudiš, budeš napunjen životnom energijom. uzmimo EKV obradu Istina mašina od Tajma. ili Johnny B. Goode u obradi Brejkersa. ili Mito bekrijo u Džonijevoj verziji.
Link to comment
Vazi Indy, nema da se ruzno prica o mrtvima. I Hitler je umro, znas?Ja ove pojave gledam kao deo istorije i pricam kako je ta istorija uticala na ono sto imamo danas. Ako imas bilo sta da kazes na temu, molim te da se pridruzis. Ali ako mislis da nekoga zabole sto su doticni mrtvi, obratio si se na pogresnu adresu. To je drugi najodvratniji argument na svetu u prilog temi "zasto ne govoriti ruzno o ljudima". Prvi je "stariji su".
Nemoj da izvrces moje reci. Ti i tvoji istomisljenici ste ljubitelji sporta sutiranja onih koji su pali. Neces taj karakusljivi sport iskupiti time sto su i nacisti pali.Nema ovde o cemu da se prica, tvoje izrigavanje na ono sto ti inace nista ne znaci nema savrseno nikakvog znacaja.
Link to comment
Ne moras da se bavis temama kojima ne zelis, ali ne pretenduj onda da se njima bavis, sunce mu jebem!
žao mi je, dragi Kudravi, ali sa 26 godina ti sleduje ozbiljno preispitivanje tvog bavljenja muzikom, možda i potpuno odustajanje od istog. guraj taj faks, ako nisi završio, ako jesi gledaj kakvu šljaku nađi neku nesretnicu da pravite brak i decu, jer sa ovakvim odnosom prema muzici daleko stići nećeš. ovo ti govorim prijateljski, jer si mi simpatičan, a prijatelj ne bi trebalo da pothranjuje iluzije već govori istinu koliko god da je bolna :wink:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...