Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Kudravi je pička.
XI koji ti se domaci bendovi svidjaju?
He he he he he. dobri ste...Inace, ovo je upravo stvar koja bi od vasih pulena napravila dobre bendove - da su imali muda da cesce kazu "Taj i taj je picka" :) Edited by Kudravi Gaucos
Link to comment
I koji ti se domaci bendovi svidjaju?
Inace, ovo je upravo stvar koja bi od vasih pulena napravila dobre bendove - da su imali muda da cesce kazu "Taj i taj je picka" :)
Aaa...dzukacki sindikat znaci. Pa sto ne kazes odmah, nego moramo da te molimo. :)
Link to comment
Aaa...dzukacki sindikat znaci. Pa sto ne kazes odmah, nego moramo da te molimo. :)
E, bas oni! Kupili su jedno rashodovano jaje Bore Corbe a drugo, ranjeno, vuku sa tribina FK rad... Mudonje nevidjene! Svima sve u brk.
Link to comment

kudarvi ubo si ovo za ekv svaka cast...tekstovi su im svi u fazonu vraaaa ja sam sam...vraaaa gde si ti...vraaaa bunt...vraaaa ludo i brzo...svi se drogirali i skoro svi umrli...nisu mogli da izdrze u ovom surovom svetu...a jebiga sta cu im ja...orgazam nikad nisam slusao...gileta sam se uvek plasio...ruzan je ko sam djavo...cane kao mladji i nije bio tolki buntovnik kao sto je sad to uzo da radi pod stare dane...smarac bio smarac ostao...azra mi je skroz ok...imali su hitove... jedino sto je dzoni isto nesto u fazonu da nije sa ove planete i na kraju je zavrsio kao moler ili taksista...meni je omiljena ona volela me nije nijedna i gracija isto tako...sad od muzike slusam hladno pivo, trulu koaliciju i naravno miroslava...Ljubio sam usne sa kojih med kapljei sanjive oci gde se ceznja krijeslusao sam brezu dok jablanu sapceproci ce nam zivot, zar ti zao nijePolomicu case od kristalapocupacu bokore od lalaotkinucu jos dve zice, jos dve struneostavicu violinu neka truneKad vec nema snage, mocida mi vrati dane, nocikad sam jah'o vranca, atasto djerdana trg'o s vratapocepao jelek tesanludovao mahnit i besanProveo sam noci ljubeci bez mereali pustom srcu nikad dosta nijeono bi ko nekad jos ljubavi htelone mari za bore sto prekrise celoPolomicu case od kristalapocupacu bokore od lalaotkinucu jos dve zice, jos dve struneostavicu violinu neka trune

Link to comment

Nakon shimprovog posta mislim da je nemoguce sporiti se sa mnom. Samo lud covek bi se zaleteo na nas u duetu...@Pixie - sindikat je skup simpaticnih momaka koji imaju samo jedan problem - budale su. Ne varim hop hop i slicna caskanja uz kafu...

Link to comment

Nisam ja? Jesi li ti neki zemo kada si cuo za Masin gan?Za one koji ne znaju frontmen tog veleumnog benda, Lenko, je kasnije postao frontmen Mindjusara i sada se ponekad moze viditi na pinku kako svira uz Jandrino jato. Danas ponekad svira po kninskim kaficima u Belom gradu gdje ekipa sa stola u cosku narucuje " gajbu pive" . Postoji kninska legenda da su brejkersi ustvari ukrali rifove Masin gana poslje neke zajednicke svirke u Sibeniku, valjda.Otprilike to se desilo svuda. Likovi koji naprave nesto dobro brzo to upropaste jurnjavom za parama. U stvari, to je pobuna bez pobune. Foliranje najstrasnije. Pankeri koji sviraju na 2000 evra vrednoj opremi koju im je kupio tata. Ha! Salt Lake City Punk na srpski nacin.EKV je razlicit. Oni nikad nisu bili buntovnicki bend. Oni su furali kao nekakav intelektualni RnR fazon. Bez obzira na to sto je to u stvari kontradiktorno sustini RnRa koji je prije svega muzika za obican svijet. I u tome je njihov problem.A problem danasnjih likova jeste sto bi svi oni voljeli da budu EKV. Opet to je bio dobar bend. Neobican, muzicki odlican, dosljedan sam sebi. Njihovi albumi su uvijek imali relativno isti kvalitet. Ljudima se mogu svidjati ili ne. Licna stvar. Meni se na primjer mnogo vise svidjaju danas nego prije 15 godina. Nekako su mi posteniji od danasnjih foliranata.

Link to comment
Nisam ja? Jesi li ti neki zemo kada si cuo za Masin gan?Za one koji ne znaju frontmen tog veleumnog benda, Lenko, je kasnije postao frontmen Mindjusara i sada se ponekad moze viditi na pinku kako svira uz Jandrino jato. Danas ponekad svira po kninskim kaficima u Belom gradu gdje ekipa sa stola u cosku narucuje " gajbu pive" . Postoji kninska legenda da su brejkersi ustvari ukrali rifove Masin gana poslje neke zajednicke svirke u Sibeniku, valjda.
Mindjusari... Kakav bend. Krajiski rnr iz not ded. Ti ljudi su najozbiljnije imali dilemu izmedju panka i Jasara. Nikada se nisu odlucili...
Otprilike to se desilo svuda. Likovi koji naprave nesto dobro brzo to upropaste jurnjavom za parama. U stvari, to je pobuna bez pobune. Foliranje najstrasnije. Pankeri koji sviraju na 2000 evra vrednoj opremi koju im je kupio tata. Ha! Salt Lake City Punk na srpski nacin.
Bar da su se oparili, pa da im covek samo pljune pod prozor. Ni toliko nisu znali. Jedini iz kompletne price koji su videli nekakav ozbiljan novac su stakori iz Idola. Doduse, mislim da ni slina poput Caneta ne bi radila ono od svog zivotnog dela. Postoji poseban krug u paklu za clanove Idola...
EKV je razlicit. Oni nikad nisu bili buntovnicki bend. Oni su furali kao nekakav intelektualni RnR fazon. Bez obzira na to sto je to u stvari kontradiktorno sustini RnRa koji je prije svega muzika za obican svijet. I u tome je njihov problem.A problem danasnjih likova jeste sto bi svi oni voljeli da budu EKV. Opet to je bio dobar bend. Neobican, muzicki odlican, dosljedan sam sebi. Njihovi albumi su uvijek imali relativno isti kvalitet. Ljudima se mogu svidjati ili ne. Licna stvar. Meni se na primjer mnogo vise svidjaju danas nego prije 15 godina. Nekako su mi posteniji od danasnjih foliranata.
Ako za kriterijum stavis danasnje folirante, ja odo` da istetoviram Mladenovicev lik na ramenu. U odnosu na neki Van Gog, svi pomenuti su apsolut duha, ideje i znanja. Shvatam tvoj stav i prilicno imam razumevanja za to sto pricas. Jedino bih podvukao da intelektualizam koji su oni glumili nema realne osnove.
Link to comment
Mindjusari... Kakav bend. Krajiski rnr iz not ded. Ti ljudi su najozbiljnije imali dilemu izmedju panka i Jasara. Nikada se nisu odlucili...
Pokazo im je Bora Corba pravi smer i odveo ih za ruku...
Link to comment
Nisam ja? Jesi li ti neki zemo kada si cuo za Masin gan?
ma ka'ki.ko zna kojim putevima je ta kaseta stigla do mog starijeg vrhbratea.nikad nisam bio u domacim tokovima,a od panka slusham samo jazzpank :wub: soil& pimp sessions :Hail: da sve ovo ne bi bio troll:idoli su zzene :lol:
Link to comment
Jedino bih podvukao da intelektualizam koji su oni glumili nema realne osnove.
Osnovu bi im dalo... :unsure: sta? Neka diploma, doktorat? Ili misljenje kakvog intelektualnog gorostasa, koji ih je neku stranu ranije izjednacio sa Sekom Aleksic? Odakle uopste asocijacija na intelektualizam? Meni se ona, na pr. kad su oni u pitanju, nikada nije javila. :huh: U kojem momentu su ga glumili? Daleko je to od intelektualizma, moj Gaucho. :) Ako si se na TO fokusirao, onda nije ni cudo sto ih mrzis. (A to ti je bas bez veze). Covek (Milan) je tek redjao slike, asocijacije... sto je imalo neku pesnicku formu. Nekad je to ispadalo dobro i prenosilo je emociju (do onih koji se nisu opasali trostrukim zidom odbrambenih mehanizama)... A nekad je bilo usiljeno i nategnuto... i cak glupo. Ja ih ipak ne bih totalno sravnila sa zemljom, sprzila i posolila teren... I prestala da se druzim sa svima u cijoj kuci nadjem neki njihov nosac zvuka... Ipak.A sad- Digresija, tj. trol:Uuuu... pa decko K.G. napravi karijeru juzno (na minijaturnom topiku)! :Hail: Uh, Chivo... a ti se primila skoro k'o plata... Sta kvaris coveku posao? :blond moment: Vidis da ulepsava tamo vinske dane i biva inspiracijom anarhistickih disajplza... (Kakva crna odbrana love & undrstanding-a, *ebo im pas mater, lepo kaze pesma: Love is a losing game...)*Nikad od mene psovacica. :( I odo' da slusam nesto njanjavo...
Link to comment
Osnovu bi im dalo... :unsure: sta? Neka diploma, doktorat? Ili misljenje kakvog intelektualnog gorostasa, koji ih je neku stranu ranije izjednacio sa Sekom Aleksic? Odakle uopste asocijacija na intelektualizam? Meni se ona, na pr. kad su oni u pitanju, nikada nije javila. :huh: U kojem momentu su ga glumili? Daleko je to od intelektualizma, moj Gaucho. :) Ako si se na TO fokusirao, onda nije ni cudo sto ih mrzis. (A to ti je bas bez veze). Covek (Milan) je tek redjao slike, asocijacije... sto je imalo neku pesnicku formu. Nekad je to ispadalo dobro i prenosilo je emociju (do onih koji se nisu opasali trostrukim zidom odbrambenih mehanizama)... A nekad je bilo usiljeno i nategnuto... i cak glupo. Ja ih ipak ne bih totalno sravnila sa zemljom, sprzila i posolila teren... I prestala da se druzim sa svima u cijoj kuci nadjem neki njihov nosac zvuka... Ipak.
Ja nisam poredio nikoga sa Sekom Aleksic. Poredio sam stih sa necim sto bi i ona otpevala. Nemoj da cupam njene lirikse pa da poredimo.Nisam intelektualni gorostas i nisam to tvrdio. Osnovu bi im dalo kada im intelektualizam ne bi bio potkovan znanjem koje dobije prosecan tinejdzer koji procita deset knjiga indirektno vezanih za filozofiju, pa pomisli da zna nesto o necemu. Vidis da smo se slozili da je to daleko od intelektualizma.Slike, asocijacije i slicne stvari mogu biti autentican izraz, ako ih redjas smisleno i sa zeljom da nesto kazes njima. Ovako je to samo naklapanje i laprdanje. To je kao da kazes da je Zika Obretkovic umetnik jer su mu misli nepovezane. Mozda i jeste, ali dozvoli da mu se ja sprdam kad ga vidim na ulici.Ne smatram sebe ogradjenim sa tri zida od emocija, kako neki drugi mogu da ih prenesu? Evo, ranije me neko optuzio da prezirem ljubav kao takvu, zato sto sam iskazao prezir prema refrenu "Ljubav, o ljubav". Te dve stvari nisu iste.
A sad- Digresija, tj. trol:Uuuu... pa decko K.G. napravi karijeru juzno (na minijaturnom topiku)! :Hail: Uh, Chivo... a ti se primila skoro k'o plata... Sta kvaris coveku posao? :blond moment: Vidis da ulepsava tamo vinske dane i biva inspiracijom anarhistickih disajplza...
Dobro, sa ovakvim temama mozes jednako lako otici na minijature kao i na bisere. To je vise do ukusa kvotera (kvoter - onaj koji kvotuje, ne cetvrt grama heroina). :)
(Kakva crna odbrana love & undrstanding-a, *ebo im pas mater, lepo kaze pesma: Love is a losing game...)*Nikad od mene psovacica. :( I odo' da slusam nesto njanjavo...
Ne moras biti psovacica, ali ne mozes ni svakoga pomaziti po glavi samo zato sto postoji. Ja sam sav za love & understanding, naravno nakon sto na odredjene elemente bacimo nuklearne bombe. To je neophodno, sto je pokazao i lep odnos Japana i Amerike posle drugog svetskog rata :)
Sad jos Gaucos da eksplicitno prizna ovako nesto, pa da zatvaramo temu. :lolol:
Kad moderatori ne bi citali PMove, ja bih svakome ko ucestvuje u raspravi ovo priznao. Sramota me ovako javno ;)
sluša đoku, ko i ovaj mp40, zato ga i ne pljuju <_<
Za pljuvanje "djoke" bih otvorio poseban topik. Mozda i podforum. Bljuvasevic je moja velika mrzilacka inspiracija.Na zalost, mislim da moderatori muzike ne bi blagonaklono gledali na otvaranje milion tema "mrzim ovog - mrzim onog", a ovaj mi se nikako ne uklapa u pomenute. Ni zanrom, ni razlozima za mrznju.Jednog dana, forume, jednog dana...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...