Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

1. Partibrejkersi su qratz krasni. Drn, drn, drn, drn, kao dizelas zimi kad nece da upali + onaj Canetov iritantni glasic. Gnusoba.
Možda, ali ja njihovu muziku posmatram isključivo kroz muziku. Dakle, 1. i 3. album su potpuna pržačina, i to jebeno dobra, a 2. malo kaska za njima. Ostatku se treba pokenjati po leđima, ali to ne umanjuje moje zadovoljstvo pri slušanju malopre navedenih. Zanemarimo ideološke razlike.
Link to comment
Možda, ali ja njihovu muziku posmatram isključivo kroz muziku. Dakle, 1. i 3. album su potpuna pržačina, i to jebeno dobra, a 2. malo kaska za njima. Ostatku se treba pokenjati po leđima, ali to ne umanjuje moje zadovoljstvo pri slušanju malopre navedenih. Zanemarimo ideološke razlike.
Kako da ti kazem, kompoziciju uzimas onako kako je napisana a kompozicije doticog izgovora za bend su napisane sa tekstom. Jebi ga. Ima bendova za koje sam citavog zivota zarko zeleo da nikad nisu imali pevaca i tekstopisca, ama su ga imali i to bi mu bilo to. Ne mogu stalno da slusam bendove cija muzika je podnosljiva po karaoke sistemu.Sto se "przacine" tice, ima jedno dugme pored kojeg pise "volume". Kad ga malo odvrnes na pojacalu i ustekas se u struju, "przacinu" moze da napravi i par klinaca koji sviraju na igrankama u Domu kulture u Kosovu Polju. Kad im dodas solidnu produkciju ne treba ti puno pa da kazes "uh, ala majstori voze". A majstori zapravo vrte manje akorda nego sto imaju clanova benda.
Link to comment

Auuuu... Kudravi, svaku si pogodio i svaku potpisujem! (jos samo bolid Koja fali)Sve mi tuga oko srca i prepona sto temu nisam video ranije i participir'o! Ako se jopet rasplamta, evo me da branim! Bravo!

Link to comment
Kako da ti kazem, kompoziciju uzimas onako kako je napisana a kompozicije doticog izgovora za bend su napisane sa tekstom. Jebi ga. Ima bendova za koje sam citavog zivota zarko zeleo da nikad nisu imali pevaca i tekstopisca, ama su ga imali i to bi mu bilo to. Ne mogu stalno da slusam bendove cija muzika je podnosljiva po karaoke sistemu.Sto se "przacine" tice, ima jedno dugme pored kojeg pise "volume". Kad ga malo odvrnes na pojacalu i ustekas se u struju, "przacinu" moze da napravi i par klinaca koji sviraju na igrankama u Domu kulture u Kosovu Polju. Kad im dodas solidnu produkciju ne treba ti puno pa da kazes "uh, ala majstori voze". A majstori zapravo vrte manje akorda nego sto imaju clanova benda.
Ne znam šta da ti kažem. Ja pržačinu ne povezujem sa jačinom zvuka, nego sa onim što imaš u ruci i mozgu.
Link to comment
Ne znam šta da ti kažem. Ja pržačinu ne povezujem sa jačinom zvuka, nego sa onim što imaš u ruci i mozgu.
Ono sto pokusavam da kazem je da uz mnogo buke svasta moze da se ucini kao dobra svirka. Ja nisam fan Partibrejkersa (mislim da je bilo i vise nego ocigledno :lol: ) i nisam ih slusao ne znam kako pazljivo, ali ono sto sam slusao je muzicki prilicno skromno.
Link to comment
Ono sto pokusavam da kazem je da uz mnogo buke svasta moze da se ucini kao dobra svirka. Ja nisam fan Partibrejkersa (mislim da je bilo i vise nego ocigledno :lol: ) i nisam ih slusao ne znam kako pazljivo, ali ono sto sam slusao je muzicki prilicno skromno.
Jbg, muzički skromno je prilično široka kategorija za procenu, kao i njen opozit. Da ne pričamo o tome da je potpuno zavisna od ukusa.
Link to comment
Jbg, muzički skromno je prilično široka kategorija za procenu, kao i njen opozit. Da ne pričamo o tome da je potpuno zavisna od ukusa.
Pa, nije bas. Kad je Horovic drzao onaj svoj cuveni koncert u Moskvi, nakon bruka godina otkad je utekao odatle, na repertoar je stavio, izmedju ostalog, i Sumanova Sanjarenja. E sad, to ti je nesto sto malo ambiciozniji polaznici visih razreda nize muzicke skole umeju da odsviraju sasvim solidno. Svi su se krstili (osim muslimana) zbog toga sto je "vlasnik najbrzih deset pijanistickih prstiju" i jedan od najvecih pijanista koji je ikada seo za klavir uzeo tu laganicu da svira iako je taj, veruj mi na rec, mogao da odsvira sve sto bi mu palo na pamet, ukljucujuci i transkripciju za klavir Goranzovih postova. Dok je nije odsvirao. A onda je palo padanje u nesvest kad su ljudi culi kako ta malecka, lagana kompozicija moze da zvuci. Iako sam slusao Sanjarenja zilion puta i nikad ih nisam narocito voleo (da ne upotrebim neku grublju rec ovako kasno), to izvodjenje kad cujem uvek se raspekmezim. Hocu reci da kompozicija moze komotno da ima "manjak nota" i "manjak zahteva" ali muzicka inteligencija kompozitora i raskosna interpretacija izvodjaca se cuje i to nema veze s tim ko kakav muzicki ukus ima.Obicno se za bendove koji guraju tu pricu kao Brejkersi kazu da imaju "tvrd" zvuk, ili da "gruvaju". To mu otprilike ne bi znacilo nista, osim da je bend dobro usviran i da ima cvrstu i disciplinovanu ritam sekciju. Sto se toga tice, sumnjam da bi, recimo, Atomci, koji su gajili taj zvuk, dozvolili da im ovi iz Brejkersa nose kofere za instrumente.
Link to comment
Pa, nije bas. Kad je Horovic drzao onaj svoj cuveni koncert u Moskvi, nakon bruka godina otkad je utekao odatle, na repertoar je stavio, izmedju ostalog, i Sumanova Sanjarenja. E sad, to ti je nesto sto malo ambiciozniji polaznici visih razreda nize muzicke skole umeju da odsviraju sasvim solidno. Svi su se krstili (osim muslimana) zbog toga sto je "vlasnik najbrzih deset pijanistickih prstiju" i jedan od najvecih pijanista koji je ikada seo za klavir uzeo tu laganicu da svira iako je taj, veruj mi na rec, mogao da odsvira sve sto bi mu palo na pamet, ukljucujuci i transkripciju za klavir Goranzovih postova. Dok je nije odsvirao. A onda je palo padanje u nesvest kad su ljudi culi kako ta malecka, lagana kompozicija moze da zvuci. Iako sam slusao Sanjarenja zilion puta i nikad ih nisam narocito voleo (da ne upotrebim neku grublju rec ovako kasno), to izvodjenje kad cujem uvek se raspekmezim. Hocu reci da kompozicija moze komotno da ima "manjak nota" i "manjak zahteva" ali muzicka inteligencija kompozitora i raskosna interpretacija izvodjaca se cuje i to nema veze s tim ko kakav muzicki ukus ima.Obicno se za bendove koji guraju tu pricu kao Brejkersi kazu da imaju "tvrd" zvuk, ili da "gruvaju". To mu otprilike ne bi znacilo nista, osim da je bend dobro usviran i da ima cvrstu i disciplinovanu ritam sekciju. Sto se toga tice, sumnjam da bi, recimo, Atomci, koji su gajili taj zvuk, dozvolili da im ovi iz Brejkersa nose kofere za instrumente.
Ok.
Link to comment

nisam nikad slusala domaci rok a ono malo sto sam volela su ekv i oktobar...medjutim od svih pesama tih rokerskih pesmu riblje corbe 'pogledaj dom svoj andjele' smatram naj rok nasom pesmom. i muzika i tekst i poruka.

Link to comment
:lol: Sta je, gledao si Anakondu sinoc?
Pa ne, ne bih da ispadnem totalni Gaučos. Usput, pomenuo si Atomsko Sklonište, tako da vaistinu nemam više argumenata.
Link to comment
Obicno se za bendove koji guraju tu pricu kao Brejkersi kazu da imaju "tvrd" zvuk, ili da "gruvaju". To mu otprilike ne bi znacilo nista, osim da je bend dobro usviran i da ima cvrstu i disciplinovanu ritam sekciju.
harper, jesi li razmišljao nekad šta znači "rokenrol" u užem muzičkom smislu? šta je "rock" a šta "roll", a šta oba zajedno?
Link to comment

Jeste li sacekali da legnem, pa svi na tastaturu, a?

Možda zato što narodnjački vokal i opsesivna lirika u kombinaciji sa dženerik rifovima pružaju nešto samo u ranoj adolescentskoj dobi?
Upravo. Vidite da se sa svakim mogu dogovoriti oko jednog od bendova, dok vecina ne vidi problem u sva cetiri.
lepo je videti kako sam sebi neke stvari si razjasnio cool.gif a, video sam te danas u parku i čuo kako se raspravljaš sa spomenicima kulture, ustremljuješ se na kamene statue: "ej spomeniče, tu si ošljario... a ti, statuo, tu si bio logički nedosledan..." simpatičan prizor.što se tiče tvog osvrta na scenu 90ih, mogu da se složim na 1, ali prozivanje Vuče, Olivera, Zoje, Orgija, braće Kovač itd. jednako je zaludno, jer kad ih pobliže osmotriš vidiš kolko su već posrani i sjebani. Učinilo mi se da i sam si muzičar, ako je tako jedini ispravan i smislen potez je da napraviš nešto svoje. To je pravi izazov, neuporedivo veći od kritičkog oštrenja na jednom internet forumu.
Vidim ja mnoge da su sjebani, ali mi ih nije zao. Ko pravi onakvu muziku, izgubio je pravo na sazaljenje.Ja mozda i pravim nesto svoje, a to ne mora imati veze sa stvarima napisanim ovde.
Kudravi, 'ladno si se israo k'o niko tvoj. Uzeo cetiri benda koji imaju veze jedan s drugim koliko i Palestrina s atonalnom muzikom i naterao ih u istu vrecu, a rogovi strce li strce na sve strane.1. Partibrejkersi su qratz krasni. Drn, drn, drn, drn, kao dizelas zimi kad nece da upali + onaj Canetov iritantni glasic. Gnusoba.2. ELO - nista bolji. Kvazi rokenrol zarobljen u telu trbusne plesacice.3. EKV - sasvim dobar bend. Prosao kao odavno rahmetli S. T. Kolridz u neshvatanju da za kvalitetan opus pored talenta treba dobro zagrejati notni papir4. Dzonimir B. Stulic = prica za sebe. Kad bi video da si ga ugurao u mainstream ugazio bi te kurblom od taksija koji je vozio po Holandiji. Ubila ga hiperprodukcija jerbo je cekao sto godina da se smiluju i daju mu da napravi album. Posto je imao tekstova na tone u tri godine izbacio tri albuma (+ jedan koncertni iz Kulusica) i zatim ga utulio = ispuhao se kao balon. Sreca te je za labudju pesmu ispovrteo "Plocnike" koji su, po meni, najbolji vinil koji se "kod nas" pojavio.3 i 4 treba posmatrati i u svetlu konkurencije koja je harala (kako adekvatan izraz) nasom muzikom. Dugme, Valjak, Idoli, Corba i ostali kenjatori su, i u to vreme, vise definisali domacu muziku nego bilo ko od ovih koje si pomenuo. I danas trpimo posledice tog "definisanja", a trpecemo ih jos ko zna koliko. Skakati po lesu MM-a dok je zivog i zdravog Gorana Bregovica prilicno je neumesno.
Vec sam devet puta rekao zasto su ti brendovi zajedno. Kao sto bi ti iz drustva izvadio Dzonija, tako bi ostali Caneta ili Milana. Inace, kako je moguce reci "sasvim dobar bend", a odmah zatim "pored talenta treba i raditi". Pa valjda su onda potencijalno dobar bend?Dzoni je zasluzio svoje mainstream mesto time sto je napalio 90% tinejdzerki ove zemlje da misle kako je bio prorok. Nije namerno? E pa izvinjavam se Cukicevom prijatelju, nisam ni ja namerno.Skakati po Bregovicu je nepotrebno. Do sada sam upoznao samo jednog coveka koji mi je otvoreno rekao da smatra doticnog nasim najvecim muzickim genijem. Toliko sam ga maltretirao da sada muca. Ako mislis da ima potrebe - uvek mozemo i po njima.
Auuuu... Kudravi, svaku si pogodio i svaku potpisujem! (jos samo bolid Koja fali)Sve mi tuga oko srca i prepona sto temu nisam video ranije i participir'o! Ako se jopet rasplamta, evo me da branim! Bravo!
Mozda da preuzmes nocnu smenu.
nisam nikad slusala domaci rok a ono malo sto sam volela su ekv i oktobar...medjutim od svih pesama tih rokerskih pesmu riblje corbe 'pogledaj dom svoj andjele' smatram naj rok nasom pesmom. i muzika i tekst i poruka.
Mislim da si na pravom mestu. Ovo je topik upravo za tvoje istomisljenike. Edited by Kudravi Gaucos
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...