Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Izvini, ali mogu. :blush: O'sh i tebe?
E kaki su ovi hipici, ne moz` covek ni da se posvadja...Dobro, mozes i mene, al` da niko ne vidi. Necu da se posle prica okolo da imam emocije cool.gif
Link to comment
Ja nisam poredio nikoga sa Sekom Aleksic. Poredio sam stih sa necim sto bi i ona otpevala. Nemoj da cupam njene lirikse pa da poredimo.
Al' si se uvatio Seke, pa ne pustas. Jel bar izgleda dobro?Nego, cudno mi to akanje sa tekstovima, za nekog ko slusa ska il' jos gore rege muziku. Vene da iseces od kvalitetnog stiha.
I love you, I love you, I love you so,And I don't want you to know,I need you, I need you, I need you so,But I'll never let you go.My girl Lollipop, you make my heart go giddy up,You are as sweet as Ghandi, you are my sugar dandy,Eh, My girl Lollipop
Link to comment

Mp40 je pomenuo nove narastaje urbanog rokenrola. Moramo to malo proanalizirati...Mada prirodni zakoni kazu da kada se zemlja nadjubri, biljke prosperiraju, to izgleda nije slucaj sa muzikom. Naime, na nasem zemljistu je itekako bilo djubreta i djubrati (kako smo dokazali do sada), ali odatle izrastaju samo bangavi izdanci najbednijeg korova.B92 je u jednom trenutku pokusao da se pink kulturi suprotstavi pravljenjem fronta "urbanih" bendova. Oni su bili skupljeni samo po jednom principu - da su protiv Slobe i da su "kul". Kao i sve slicne druzine, izgledali su kao Samuilova vojska dok se vracala sa Kleidiona ( http://en.wikipedia.org/wiki/Tsar_Samuil_of_Bulgaria ).Bez obzira na to sto su bili uzasni, ova ekipica je postigla odredjeni uspeh, verovatno zato sto se u zemlji apsolutno nista nije desavalo, a zna se da je dosada djavolovo igraliste. Nakon sto im je funkcija prosla i kada smo osvanuli u zemlji mira i demokratije, maticna kuca je primetila da na isfosiranoj popularnosti moze da se zaradi. Onda je krenula popularizacija Kandi Kodzi i Darkvuda, a u alternativnom sektoru su ostali razne Neocekivane Sile, Eve Braun, Jarboli (koji su bili predvidjeni za prvu ligu, ali nisu mogli dalje od obrade Djordja Marjanovica), Veliki Preziri i slicni.Mrzitelji ranijih bendova slicne provinijencije, poput mene, su dosli u skoro nemogucu situaciju: kako mrzeti jos vise ili da li je moj prethodni stav bio u redu. Jer da je prethodna generacija bila ovoliko plitka, danasnja bi verovatno prdela u mikrofon, a publika bi vikala "Bravo!". Nista zdravorazumskog coveka ne moze iznervirati kao procelavi, mrsav tridesetogodisnjak koji cetiri minuta urla besmislenu frazu "Elektro pionir", a masa dozivljava delirijumske orgazme (ovaj put stvarno elektricne, za razliku od benda istog imena koji je struju koristio samo za pojacala).Sta reci o pateticnim himnama marihuani koje su zanimljive valjda jos samo trinaestogodisnjacima (kako je zajeban - duva na spotu), da li trositi reci na unesrecene pokusaje krosovera izmedju elektronske i gitarske muzike, ima li smisla pricati o slavi bendova koja se pravi tako sto ti izdavacka kuca ima televiziju...Moglo bi se o ovome do duboko u noc, ali jedino vazno sto moze da se kaze o stanju u danasnjoj muzici u Srba je da je konacno dokazana teza starije generacije: Da, bilo je bolje ranije... Nazalost.

Link to comment
Al' si se uvatio Seke, pa ne pustas. Jel bar izgleda dobro?
Licno preferiram zene sa manje od 90 kilograma.
Nego, cudno mi to akanje sa tekstovima, za nekog ko slusa ska il' jos gore rege muziku. Vene da iseces od kvalitetnog stiha.
Poenta je sto u gorepomenutim stihovima niko i nije pokusao naci nista pametno. To je kao tralala i zamisljeno, nosi odredjenu dozu parodije i sluzi da se djuska uz nju. Ako je potrebno, mogu ostaviti i neke zaista briljantne tekstove iz tog opusa. Ne mozes optuzivati nekoga za stvari na koje ni ne pretenduje.
Link to comment
Licno preferiram zene sa manje od 90 kilograma.
Ako se steshe, znaci bice nesto :lol: ???
Poenta je sto u gorepomenutim stihovima niko i nije pokusao naci nista pametno. To je kao tralala i zamisljeno, nosi odredjenu dozu parodije i sluzi da se djuska uz nju. Ako je potrebno, mogu ostaviti i neke zaista briljantne tekstove iz tog opusa. Ne mozes optuzivati nekoga za stvari na koje ni ne pretenduje.
Ne poznajem rad i delo Seke, ali ne verujem da ima vece pretenzije od ovih koje ti zastupas. Cak stavise.
Link to comment
Ako se steshe, znaci bice nesto :lol: ???Ne poznajem rad i delo Seke, ali ne verujem da ima vece pretenzije od ovih koje ti zastupas. Cak stavise.
Nije mi jasno sta si zeleo reci drugom recenicom.
Link to comment
Nije mi jasno sta si zeleo reci drugom recenicom.
Ma to je samo Lancia opet pretenciozno intelektualan. :D A ozbiljno: cini mi se da je hteo da kaze da po toj tvojoj logici muzika Seke A. je sasvim ok. Jer nije pretenciozna, tj. ne pretenduje da bude vise od onog sto jeste. Sta god to (za tebe, intimno) znacilo. Hm, ne bih znala sta vise da ti kazem ako su to tvoji kriterijumi kvaliteta...
Link to comment

zbog ovog topika sam skinuo prvi album azre jer ga imam samo na kaseti i to jos od kraja osnovne skole, znaci '88-'89.sigurno jedan od najboljih domacih albuma.sta ce biti kada skinem filigranske plocnike i suncanu stranu ulice?dzoni je bio rokenrol.

Link to comment
zbog ovog topika sam skinuo prvi album azre jer ga imam samo na kaseti i to jos od kraja osnovne skole, znaci '88-'89.sigurno jedan od najboljih domacih albuma.sta ce biti kada skinem filigranske plocnike i suncanu stranu ulice?dzoni je bio rokenrol.
Konačno neko da kaže. I ne znam uopšte zašto je argentinska loknica stavio Azru među ove bendove daleko manje popularnosti i značaja. Biće da je imao 3 godine kada je Đoni harao i ima veoma maglovitu predstavu o tome kako je to izgledalo.
Link to comment
sta ce biti kada skinem filigranske plocnike i suncanu stranu ulice?
Skinućeš 3 od 5-6 najboljih domaćih albuma. Uključujući i najbolji dupli.
dzoni je bio rokenrol.
Da. Stavljanje Džonija u isti koš sa Giletom i Canetom, težak je promašaj autora topika, kao i njihovo hejtovanje po istom osnovu. željno čekam seciranje pojedinih štulićevih tekstova i njihovo poređenje sa Sekom Aleksić i Plavim Orkestrom. U obzir dolaze svi oni zaključno sa "Krivim srastanjem".
Link to comment
Nista zdravorazumskog coveka ne moze iznervirati kao procelavi, mrsav tridesetogodisnjak koji cetiri minuta urla besmislenu frazu "Elektro pionir", a masa dozivljava delirijumske orgazme (ovaj put stvarno elektricne, za razliku od benda istog imena koji je struju koristio samo za pojacala).Sta reci o pateticnim himnama marihuani koje su zanimljive valjda jos samo trinaestogodisnjacima (kako je zajeban - duva na spotu), da li trositi reci na unesrecene pokusaje krosovera izmedju elektronske i gitarske muzike, ima li smisla pricati o slavi bendova koja se pravi tako sto ti izdavacka kuca ima televiziju...Moglo bi se o ovome do duboko u noc, ali jedino vazno sto moze da se kaze o stanju u danasnjoj muzici u Srba je da je konacno dokazana teza starije generacije: Da, bilo je bolje ranije... Nazalost.
lepo je videti kako sam sebi neke stvari si razjasnio cool.gif a, video sam te danas u parku i čuo kako se raspravljaš sa spomenicima kulture, ustremljuješ se na kamene statue: "ej spomeniče, tu si ošljario... a ti, statuo, tu si bio logički nedosledan..." simpatičan prizor.što se tiče tvog osvrta na scenu 90ih, mogu da se složim na 1, ali prozivanje Vuče, Olivera, Zoje, Orgija, braće Kovač itd. jednako je zaludno, jer kad ih pobliže osmotriš vidiš kolko su već posrani i sjebani. Učinilo mi se da i sam si muzičar, ako je tako jedini ispravan i smislen potez je da napraviš nešto svoje. To je pravi izazov, neuporedivo veći od kritičkog oštrenja na jednom internet forumu.
Link to comment

Kudravi, 'ladno si se israo k'o niko tvoj. Uzeo cetiri benda koji imaju veze jedan s drugim koliko i Palestrina s atonalnom muzikom i naterao ih u istu vrecu, a rogovi strce li strce na sve strane.1. Partibrejkersi su qratz krasni. Drn, drn, drn, drn, kao dizelas zimi kad nece da upali + onaj Canetov iritantni glasic. Gnusoba.2. ELO - nista bolji. Kvazi rokenrol zarobljen u telu trbusne plesacice.3. EKV - sasvim dobar bend. Prosao kao odavno rahmetli S. T. Kolridz u neshvatanju da za kvalitetan opus pored talenta treba dobro zagrejati notni papir4. Dzonimir B. Stulic = prica za sebe. Kad bi video da si ga ugurao u mainstream ugazio bi te kurblom od taksija koji je vozio po Holandiji. Ubila ga hiperprodukcija jerbo je cekao sto godina da se smiluju i daju mu da napravi album. Posto je imao tekstova na tone u tri godine izbacio tri albuma (+ jedan koncertni iz Kulusica) i zatim ga utulio = ispuhao se kao balon. Sreca te je za labudju pesmu ispovrteo "Plocnike" koji su, po meni, najbolji vinil koji se "kod nas" pojavio.3 i 4 treba posmatrati i u svetlu konkurencije koja je harala (kako adekvatan izraz) nasom muzikom. Dugme, Valjak, Idoli, Corba i ostali kenjatori su, i u to vreme, vise definisali domacu muziku nego bilo ko od ovih koje si pomenuo. I danas trpimo posledice tog "definisanja", a trpecemo ih jos ko zna koliko. Skakati po lesu MM-a dok je zivog i zdravog Gorana Bregovica prilicno je neumesno.

Link to comment

Možda je stvar u tome da sam ja uvek kod bendova tražio prvo muziku, pa onda tekstove. Pa ako bude nešto tekstualno vredno, to se zadesi kao plus.A verovatnije će biti to da sam sa svojih 15-16 godina (tj. u kritičnoj dobi) otkrio NoMeansNo, mali posrani bend iz najdublje kanadske provincije, skromnih ambicija (u smislu da samo žele da prave svoju muziku i tekstove, bez opštih manijakalnih pretenzija). Igrom slučaja se desilo da je taj bend poživeo najviše od svih mojih mladalačkih idola, praveći i dalje istu muziku, pišući i dalje iste životne tekstove, nikad ne razmišljajući o major label angažmanu (u skladu sa svojim shvatanjima), pa opet zadržavajući svoj status i kvalitet izvedbe.Ništa od pravoslavlja, ništa od pretencioznih tekstova, ništa od kvazibuntovništva, ludila i dueta sa Dejanom Cukićem, ništa od nagrada i priznanja, ništa od masovnog sledbeništva, samo muzika i tekstovi od kojih se useravaš u 1 gaće :wub:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...