Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Evo sad gledam kog mene, drajver za HD kontroler je SI a ne MS, za grafički je nvidia, sve je sam uradio putem apdejta. Izgleda da sada skupljaju drajvere od proizvođača hardvera umesto da ih sami pišu. Naravno, uvek bi trebalo prvo instalirati drajvere proizvođača hardvera ukolko ih čovek ima. Muka je što ljudi pobacaju te CD-ove i kad treba da se reinstalira OS onda jedino ostaje da Windows sam prepozna hardver, a W10 se tu sasvim lepo snalazi.

Link to comment

Još od Viste i sedmice su se pojedini drajveri instalirali ili apdejtovali putem Windows update sistema, ali to nije uvek ferceralo za sve divajsove niti sve proizvođače. Nekad i ima drajver vendora, ali je MS-ov novijeg datuma ili verzije pa update zaključi da je to najbolji raspoloživ drajver. Za aktuelno stanje na konkretnom kompu treba ipak zaviriti u Device Manager.

Link to comment

Još od Viste i sedmice su se pojedini drajveri instalirali ili apdejtovali putem Windows update sistema, ali to nije uvek ferceralo za sve divajsove niti sve proizvođače. Nekad i ima drajver vendora, ali je MS-ov novijeg datuma ili verzije pa update zaključi da je to najbolji raspoloživ drajver. Za aktuelno stanje na konkretnom kompu treba ipak zaviriti u Device Manager.

 

Šta znam, na identičnom (mom) kompjuteru je W7 stavljao generički MS drajver za nvidia kartu, a W10 stavlja nvidiin drajver, plus instalira neke glupave nvidiine aplikacije. U zbiru mi isti kompjuter brže radi pod W10, a da se ne drkam sa instalacionim CD-ovima, nego W7 dok sam se drkao.

 

Opet, ovo moje je više komentar kako je MS uspeo da upristoji apdejt sistem, naravno da procedura treba da bude kako si napisao.

Link to comment

Pa CD-ove iskreno nismo ubacili u poslednjih 6-7 godina sigurno - skidali smo drajvere sa sajta i poterali ih direktno da se instaliraju. I to mi ispada i danas najbolji put, jer izaberem custom instalaciju i preskočim sve one nvidijine "experience", kao i amd-ove raptor/gaming-evolved programe i druge dodatke. Meni je bilo obratno - W10 mi je recimo uprskao grafičku preko update sistema, a sedmici se to nikad nije desilo.

Link to comment

Što se tiče "kalemljenja mobilonog gui-a", da si rekao za osmicu pa i da razumem, ne znam šta je u desetki "nakalemljen mobilni gui".

Jebi ga, takav je trend, ljudi sve manje koriste računare a sve više govna sa tač skrinovima, proizvodi se ipak prave da budu po meri većeg broja kupaca a ne po tvojoj i mojoj.

 

Ovo za Office 2016 ne znam kakve veze ima sa operativnim sistemom, i ne znam kakav te to import zeza i do čega je, rado bih pokušao da ti pomognem ali nemam licenciranu verziju Office 2016.

 

To što ti brljaju dve vrste programa koje koristiš je tužno, isto kao što je i što kliper programi ne rade na 64-bitnim operativnim sistemima bez budženja, but who cares?

 

Ako softver ne radi a treba ti, napiši novi ili angažuj nekog da ti napiše, verovatno ima smisla ako se od tog softvera živi, uostalom, nemoguće je da si jedini na svetu kome treba neki program.

Ili koristi Windows XP, ali ne moraš da takav stav propovedaš ljudima kojima ne trebaju ta dva softvera.

 

:)

 

Ma znam, moj rant je bio oštriji nego što sam nameravao jer koliko god želeo da pređem na novi win zbog poboljšanja ispod haube odbija me okruženje u kome trošim više vremena da bih obavio istu stvar i gde me os vuče za rukav kao da je u pitanju neki od real networks satrapa. Imao sam sličan rant pre nekoliko godina kada su se pojavili tableti jer mi je svrsishodnost te klase uređaja i dalje misterija. 

 

Ne zagovaram ja ništa, devojka je tražila pomoć kako da se reši napasti. :)

 

Probao sam narodnu verziju 2016 pod virtuelnom mašinom. Na win 7 radi kako treba, na win 10 ne radi.  Pa jedna od te dve vrste programa drži brat bratu 75% tržišta (e sad, to što je njihova 2015 verzija bušna kao i novi os je druga priča) i klijenti često traže posedovanje iste. I kod trejderskih platformi nemaš neki izbor, koristiš ono što broker nudi. Ranije je važilo pravilo da se ništa ne instalira dok ms ne izda bar servisni paket 1. Igre (tj. igra jer postoji samo jedna dx12 igra) nisu dovoljan razlog da pređem na win 10 

Link to comment

Imao sam sličan rant pre nekoliko godina kada su se pojavili tableti jer mi je svrsishodnost te klase uređaja i dalje misterija. 

 

 

Da cale i keva listaju novine, facebook, internet i koriste viber, jer im objektivno ozbiljnija masina nije potrebna :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

imam na dva laptopa pod win 10 problem sa miševima, radi neko vreme, pa se isključi

 

onda lepo izvadim, pa vratim i sve ok

 

ne bi mi to bio problem da nije nekog mmorpg-a koji igram, ne gine mi se, gubi se mnogo expa

 

probao sam da reinstaliram drajvere, kaže sve je up to date

 

bem li ga, nemam ideje

Link to comment

To ti je nešto u fazonu "allow Windows to turn off the device to save power", vidi npr. ovo:

 

 

In the Power Options dialog from Control Panel, go to the Advanced setting and there's an option for USB settings. Open it up and disable "USB selective suspend setting" and see how it goes.

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Microsoft je napustio Project Astoria, projekat koji je kompaniji trebao da donese mogućnost korišćenja Android aplikacija na Windowsu 10, ali se ispostavilo da je pronađeni drugi način da se postigne ovakav cilj. Nedavna nadogradnja načinjena u najnovijem Windows 10 preview build-u omogućila je korisnicima računara da traže od Android developera da donesu aplikacije u Windows Store pritiskom na jedan taster. Windows 10 sada omogućava korisnicima da sinhronizuju obaveštenja sa Android telefona na računar, tako da kada god dobijete obaveštenje na vašem Android telefonu, ono će se pojaviti i na računaru kako bi vam ponudilo lakšu kontrolu dok radite.

Ovo je moguće uz pomoć ličnog asistenta Cortana koji je takođe dostupan na Androidu, pa je potrebno da ga omogućite i na računaru i na telefonu sa istim Microsoft nalogom. Klik na taj taster odvešće korisnika na WinStore Request UserVoice kanal, gde svako može da postavi zahtev za aplikaciju koja ne postoji na Windowsu. Microsoft se nada da će na ovaj način Android developeri bolje primetiti priliku za kodiranje na Windowsu i UserVoice forum je lak metod za tako nešto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...