Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

I XP i 7 i 8.1 je uglavnom radio bez greske. Nesto od hardvera nije radilo (wifi) -- na sedmici sam nesto izmuljao, na osmici vise nije radilo, ali generali problemi jok. OK, osmica je imala tu ideju sa istim aplikacijama za sve uredjaje, sto je uglavnom radilo ocajno (skype recimo), ali ionako sam sve vreme bio u klasicnom desktopu. Desetka se hajpuje, ali sama cinjenica da se cesto instalira protiv volje korisnika je alarmantna.

Link to comment

po mom misljenju, nit je 8.1 bio poslednje djubre, nit je 10ka nekakav veliki korak nabolje, kakav je recimo bila sedmica.

 

Meni je i Vista bila sasvim ok.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Koji je konsenzus na kraju oko desetke? Kako se pokazala onima koji je koriste nešto duže? 

 

Sedmica (sa kioska) mi nudi apgdrejd još do kraja meseca, šta ću tačno da dobijem time? Nerealno mi je da mi se nudi legalna desetka? 

Link to comment

proveri dal lapot podrzava, il ako imas desktop, dal komponente imaju drajvere.

ako je sve pokriveno, nema razloga da ne predjes.

ne znam doduse kakva je situacija sa ovim sa kijoska.

Link to comment

2016. godina je, operativni sistemi bi trebalo da rade kako treba, kao čaša™.

 

Posle 25 godina razvoja, miliona linija koda, desetina hiljada sati rada, međusobne saradnje između potoršača, firmi i proizvođača hardvera i procesora (WINTEL prećutni savez), konkurencije u vidu Android, Macos, BSD i Linux operativnih sistema, izlete u potrošačku belu tehniku, telefone, hardver...

 

Ako je Linux kernel jedan monumentalni, epski projekat, šta tek onda reći za Windows?

 

Меđutim, mislim da se igra neka perfidna igra, kao i ranije : planirano zastarevanje, pogotovo štampača u SOHO okruženju. Stari uređaj ima stare drajvere i stari OS, dok god tako može i tako vam odgovara, gurajte.

 

Svi novi uređaji traže Win10 i ne pišu se drajveri za starije OS-ove, što odgovara i proizvođačima hardvera(ne moraju da se bakću, testiraju i proveravaju drajvere za stare OS-ove) i Mikrosoftu(prodaje/uvaljuje novi OS i prestaje da ažurira/održava stari).

 

U tom momentu, nema druge nego prelazak na Win10.

 

Ili pisanje sopstvenih drajvera za Linux, ili čekanje da se neko nakani da ih napiše. Ali ko je toliki mazohista?

Link to comment

Hvala obojici, desktop mašina, iz 2010, 4 giga rama, quad core, sedmica skoro pa leti na istom. Na netbuku ne diram, tamo se i sedmica guši ponekad.

 

Mene zanima najviše ovo u vezi sa kioskom.

Link to comment

Trokirao mi komp danas, nekih 2-3 meseca nakon sto sam presao sa 7ice na 10ku. Nece da se podigne sistem, pred sam login screen se ili restartuje ili izbacuje neke plave ekrane (ne blue-screen-of-death, nego lepi nebo plavi ekrancic) sa nekim porukama o gresci, kernel i te munje. 

 

Pokusavao sve one fix alate sto stoje na instalacionom disku, naravno ne vrede nicemu. Pokusao sam i onu refresh/reset opciju sto nudi Win10, ni to nece da odradi, kaze nije u stanju.

 

Sad cu da pokusam da instaliram fresh 7icu ponovo, jos uvek nisam siguran da li je hardverski ili softverski problem, ako prodje ostajem na 7. Inace nisam video neko veliko (ako ikakvo) poboljsanje na 10ki, mada ruku na srce dosta mi je star komp.

Link to comment

Ja sam sa desetkom imala problema isključivo zbog pogrešnih antivirus programa u početku. Isprobavala sam ih više, a najgore je bilo s Avast premier, isto mi se znalo dogoditi da dobijem samo tamni ekran. Bit Defender - isto problemi, kao i Hitman Pro kojeg sam redovito koristila na Win 7.

Otkad sam se prebacila na Eset, sve radi glatko.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...