Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

 

 

Microsoft je napustio Project Astoria, projekat koji je kompaniji trebao da donese mogućnost korišćenja Android aplikacija na Windowsu 10, ali se ispostavilo da je pronađeni drugi način da se postigne ovakav cilj. Nedavna nadogradnja načinjena u najnovijem Windows 10 preview build-u omogućila je korisnicima računara da traže od Android developera da donesu aplikacije u Windows Store pritiskom na jedan taster. Windows 10 sada omogućava korisnicima da sinhronizuju obaveštenja sa Android telefona na računar, tako da kada god dobijete obaveštenje na vašem Android telefonu, ono će se pojaviti i na računaru kako bi vam ponudilo lakšu kontrolu dok radite.

Ovo je moguće uz pomoć ličnog asistenta Cortana koji je takođe dostupan na Androidu, pa je potrebno da ga omogućite i na računaru i na telefonu sa istim Microsoft nalogom. Klik na taj taster odvešće korisnika na WinStore Request UserVoice kanal, gde svako može da postavi zahtev za aplikaciju koja ne postoji na Windowsu. Microsoft se nada da će na ovaj način Android developeri bolje primetiti priliku za kodiranje na Windowsu i UserVoice forum je lak metod za tako nešto.

 

 

Zašto bi neko iole normalan koristio debilne Android aplikacije na W10? Ko ih voli ima Android, ne kapiram ovo.

Link to comment

OK, ja iz katastrofalno prevedenog članka nisam shvatio da se govori o mobilnim uređajima.

 

Nedavna nadogradnja načinjena u najnovijem Windows 10 preview build-u omogućila je korisnicima računara da traže od Android developera da donesu aplikacije u Windows Store pritiskom na jedan taster.

 

 

Šta god da ova nakazna rečenica značila.

Link to comment

To samo pojedini proizvođači ponude komp uglavnom biznis linije sa recimo desetkom i onda downgrade opcijom na sedmicu ili osmicu (mada se i to skroz proredilo). Ali to je oem i ne odnosi se na solo retail licencu.

Link to comment

A zašto bi se vraćao sa dobrog OS-a na onaj epohalni promašaj?

 

Ne znam zasto si tako iskljuciv. Prvo sto obican korisnik tesko da primecuje tolike razlike (tu ubrajam i sebe), drugo sto je stvar prilicno subjektivna. U mom slucaju je Windows 10 prilican promasaj, ne samo na Desktopu, nego i na telefonu. Vecina prednosti koje ima meni nije preterano bitna, a u isto vreme je buggy as shit. Prvo je npr. drljao po hardu beskonacno do neupotrebljivosti, sto se resilo tako sto sam iskljucio "notify me about windows promotions" ili tako neko podesavanje (a to nije sve), drugo sto neke elementarne stvari ne rade. Pre neki dan me probudio alarm u 6 ujutro zato sto sam ga pre nedelju dana korigovao na 6 i onda vratio na 6:30. Onda sam obrisao sve alarme i naredni dan je fantomski alarm opet zvonio. OK bug, ali nije jedini. Windows 8.1 je i na telefonu i na desktop masini bio smooth sailing od prvog dana. A Windows 10 se na desktopu instalirao protiv moje volje.

 

Tako da, dobro i epohalni promasaj su prilicno subjektivne ocene.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...