Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

ja imam w10 na 4 kompa, 2 legalne i 2 narodske verzije, sve šljaka bez greške, tj nisam naleteo na neki w10 related problem osim 1 glitcha na desktopu gde se nije htelo otvoriti "start" dugme što je rešeno nekim kratkim apdejtom posle 30 sekundi guglanja.

Link to comment

ma nije do vindousa nego do pojedinih proizvodjaca koji se ciganisu tako sto nece da izbace drajvere, vec te tako kao teraju da uzmes novu makinu.

odnosno, ne bi bilo do vindousa da pomenutu makinu nisam kupio sa legalnom sedmicom koja je sama od sebe nicim izazvana presla u desetku.

Edited by ToniAdams
Link to comment

ma nije do vindousa nego do pojedinih proizvodjaca koji se ciganisu tako sto nece da izbace drajvere, vec te tako kao teraju da uzmes novu makinu.

odnosno, ne bi bilo do vindousa da pomenutu makinu nisam kupio sa legalnom sedmicom koja je sama od sebe nicim izazvana presla u desetku.

Proizvođači su čudo :)

 

Nijei win10, ali moram da podelim...

 

Android stick koji sam imao nije mogao da gura KODI na jačim rezolucijama na velikom TV-u, i odlučim se ja lepo da uzmem Lenovo stick, koji bi trebao da radi out-of-box, sa win 8.1...

 

Radio je kurac, pola drajvera nije bilo tu, uključujući, naravno, i Wi-Fi... Pošto uređaj treba da radi out of box, nema ni drivera na sajtu proizvođača, koji će mi, jel' tako?

 

Sva sreća, Intel ima potpuno isti proizvod i drajveri pasuju 1-1 i ima drjavera na intelovom sajtu... Jeste da je bilo malo muka sa jednim kljakavim USB ulazom sve namestiti, ali je proradilo...

 

To je bilo prvi put u životu da sam želo da se vratim u radnju, čisto iz inata i da kažem: "uređaj vam ne radi out-of-box, jebite se, vratite pare"...

 

Jebao ih vrhunski kineski brend...

Link to comment

32bitni W7 vidi 4gb, osim Starter verzije koja vidi 2... 64bit vidi od 8 naviše (opet osim Startera).

 

W10 32bit (sve verzije) vidi max 4gb, Home 64bit vidi do 128gb, ostali do 2tb.

Link to comment

Ja stvarno ne znam šta neke ljude tera da pišu nebuloze.

 

Pa eto, ne volimo svi frankenštajnsku kreaciju mobilnog gui-ja i desktop os-a koja je i dalje teška beta. Niti da nas kao guske kljukaju mutiranim potomkom microsoft plus-a koji se ne može deinstalirati. "Ai" iz konzolne igre i spyware su samo šlag na torti. 

Link to comment

a kako sada da izbrisem win10 sa kompa? gde je? sada mi je c drajv 3/4 pun

 

Idi na search i kucaj disk cleanup, otvori aplikaciju.

 

Otovriće ti se odmah sa opcijom da pretraži c particiju i spremi je za čišćenje. sačekaj da završi taj početni korak. Kad završi, na dnu novog prozora otvori "clean up system files", opet će mu trebati neko vreme da pripremi sve. u novom prozoru čekiraj sve opcije slobodno, ili bar one koje su teške po nekoliko GB (trebalo bi da imaš takve slučajeve ako ti je HD prepun od pokušaja apdejta). Sledeće je OK, delete files i pusti ga da završi.

 

 

Opet, ako ti nije komp neki stari krš ostavi ga da se apdejtuje.na w10.

 

Link to comment

Pa eto, ne volimo svi frankenštajnsku kreaciju mobilnog gui-ja i desktop os-a koja je i dalje teška beta. Niti da nas kao guske kljukaju mutiranim potomkom microsoft plus-a koji se ne može deinstalirati. "Ai" iz konzolne igre i spyware su samo šlag na torti. 

 

Windows je OS na kojem rade stotine ljudi, koji u principu predstavljaju ono najbolje sto moze da se nadje u njihovoj profesiji. Radi na beskonacno mnogo masina, sa beskonacno mnogo razlicitih uredjaja i to radi dobro. Isto na ovaj ili ovaj nacin vazi i za Linux, MacOS, Android, iOS itd. itsl.  U pitanju je state of the art kad se govori o softveru.

Link to comment

Windows je OS na kojem rade stotine ljudi, koji u principu predstavljaju ono najbolje sto moze da se nadje u njihovoj profesiji. Radi na beskonacno mnogo masina, sa beskonacno mnogo razlicitih uredjaja i to radi dobro. Isto na ovaj ili ovaj nacin vazi i za Linux, MacOS, Android, iOS itd. itsl.  U pitanju je state of the art kad se govori o softveru.

 

Iste kritike se ponavljaju još od kako je izašao XP (a i pre toga), beta, šminka, ne valja ništa... posle nekoliko godina svi se kunu u taj što nije valjao, a ponavaljaju za sledeći i tako... :P

Link to comment

Pa eto, ne volimo svi frankenštajnsku kreaciju mobilnog gui-ja i desktop os-a koja je i dalje teška beta. Niti da nas kao guske kljukaju mutiranim potomkom microsoft plus-a koji se ne može deinstalirati. "Ai" iz konzolne igre i spyware su samo šlag na torti. 

 

I zbog svog mišljenja o "frankeštajnskoj kreaciji" koje nema nikakve uporište u realnosti, spremno savetuješ povratak na OS koji je i sam proizvođač pre nekoliko godina prestao da podržava, za koji ne izlaze novi apdejti...?

 

Nemam nameru  da diskutujem na temu da li je operativni sistem interfejs ili nešto više od toga, ali za ovu "tešku betu", stvarno ne znam šta da kažem, možda bi mogao ipak da ga probaš na nekom normalnom (normalnom u smislu da mu komponente nisu proizvedene krajem prethodne decenije) računaru i da se uveriš da odlično radi.

 

Sreća da WIndows XP i 7 nije pravio Microsoft, ko zna kakva bi to sranja od operativnih sistema bila.

Link to comment

Idi na search i kucaj disk cleanup, otvori aplikaciju.

 

Otovriće ti se odmah sa opcijom da pretraži c particiju i spremi je za čišćenje. sačekaj da završi taj početni korak. Kad završi, na dnu novog prozora otvori "clean up system files", opet će mu trebati neko vreme da pripremi sve. u novom prozoru čekiraj sve opcije slobodno, ili bar one koje su teške po nekoliko GB (trebalo bi da imaš takve slučajeve ako ti je HD prepun od pokušaja apdejta). Sledeće je OK, delete files i pusti ga da završi.

 

 

Opet, ako ti nije komp neki stari krš ostavi ga da se apdejtuje.na w10.

 

 

To ne radi na XP-u, njegov Disk Cleanup je neupoterbljiv. Jedino ukoliko ga nisu apdejtovali za XP, a sumnjam da jesu.

 

Jedino da uradi PrintScreen strukture diska C, pa da okači ovde, sigurno ima neki folder tipa $PWGFDSFG ili slično, kog treba obrisati.

Link to comment

Pokreni Wise cleaner pa wise registry cleaner pa ccleaner...posle toga bi trebalo da oslobodis bar 5-6GB prostora.

Imas i portable verzije,ako ti je lakse.

 

Poslato sa Asus tableta ili Lumia 830

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...