Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Os reci da time mogu da opravim ovaj windows i ispravim serijski broj u legalan? Ne moram da reinstaliram komplet i formatiram C?

 

Ne, pričamo o alatki za pripremu instalacije sa usb stika.

Link to comment

Samo da se javim sa legalnog windowza, formatirao sam C sa USBa i instalirao from scrach (samo 15 minuta vremena :) )

 

Hvala na pomoci dobri ljudi!

Edited by Caligula
Link to comment
  • 4 weeks later...

Inače ja sam ovde pitao pre nekoliko meseci, pa da sam sebi odgovorim...

 

Uradio sam upgrade sa Win7 na Win10 na mašini staroj više od 6 godina (acer laptop kupljen novembra 2009.) - 4 GB RAMa, 256 MB HD, Intel Celeron M procesor (jedno jezgro). Odlagao sam upgrade jer sam mislio da mašina neće to izdržati, ali je Win7 postao potpuno neupotrebljiv - svchost.exe (izgleda da je bio neki windows update proces) okupira 90% CPUa i kompjuter bukvalno ne može da se koristi. Šta god da sam pokušavao to nisam mogao da rešim, pa reko, ajde upgrade, šta mogu da izgubim...treba samo reći da je upgrade bio daleko od ,,seamless" (išao sam na opciju da sačuvam sve podatke i programe, samo da unapredim OS - naravno pre toga sam pobrisao i deinstalirao sve što sam zaključio da je nepotrebno, čistio registry, skanirao za viruse, adware, malware the whole deal). Onaj automatski nije iz taskbara nije hteo, jedva sam uspeo da ga poteram preko media creation tool-a, a i to se zaglavljivalo dok nisam provalio čeprkajući po internetu da baš u tom trenutku kada se zaglavi ja moram da otvorim resource monitor i ubijem - paradoksa li - windows update proces! No, na kraju je odradio sve.

 

I - Win10 se ponaša normalno, sasvim OK, mnogo bolje radi nego 7ica neposredno pre upgrade-a, bar sam OS ne zauzima bez ikakvog razloga ceo CPU...mislim, nije da mašina leti, jebiga stara je, zaostale su specifikacije i ima ,,zamor materijala" ali je skroz upotrebljiva, ja sam više nego zadovoljan.

Link to comment

ја сам на кевин лаптоп сличних спецификација, додуше 3гб рама, али 2009. годиште acer (emachine), наместио дуал бут са десетком и elementary os-ом, десетка иако употребљива је ипак приметно спорија у односу на линукс, тј. за оно за шта она користи комп, а то је firefox  

Link to comment

Obriše se sam posle mesec dana. Ali da, meni je popustilo strpljenje pa sam ipak ručno

 

Edit - a nije baš ni beskoristan ako nekom ipak zatreba povratak na sedmicu

Edited by Ruxin
Link to comment

To nisam znao. Nije loše, mada ljude kojima se iznenada prepunio HD ne mogu da savetujem da sačekaju mesec dana.

 

Trebalo je da naprave nekakav uninstall, ili slično.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja zadovoljan skroz! Radi mi k'o mač'ja guza, k'o mač'ja guza...

 

 Pa radi, više manje tako, OK je skroz, naravno će uvek biti genija, kojima je XP  bio, i uvek će biti sto put bolji, uz argumetaciju tako, bolji je i to je.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...