Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

:huh:  Ne znam na osnovu cega i kojih podataka zasnivas svoja misljenja, ali gomila ljudi koji su studirali sa mnom, na raznim smerovima na MATFu su postali nastavnici po skolama. Niko ih nije puskom terao, koliko se secam, a neki su bas ciljano otisli na smer za profesore. Vise drugarica koje su bile na smeru za racunarstvo i smeru za numeriku su makar u pocetku godinu-dve predavale u skolama, i pola njih i dalje to isto radi. Na mom poslednjem ispitu na faksu je bilo i dosta ljudi koji su, ne znam tacno kako u smislu zakona, vec poceli da rade u skolama, isto su imali taj ili jos jedan pride u istom roku kao poslednji.

 

Najbolja drugarica mi je završila matematički, a njeno celo društvo je opet sa matematike. Niko nije otišao da predaje, ona je recimo još pre par godina još prebacila 1200 evra u BGu, škola je oko 300 do 350 evra mada naravno većina matematičara ima i privatne časove. Kolege joj rade razne stvare, najviše u ITu, neki po institutima, fakultetima, neki su malo radili u Srbiji pa emigrirali...

Naravno da će neko otići da predaje i u školi, ima to svojih prednosti, ali prosto ako uzmeš u obzir koliko njih ode da radi nešto profitabilnije naravno da ne postoji višak nastavnika matematike. Nije to geografija.

Link to comment

Možda uskoro ukinu i matematiku, jer nema dovoljno nastavnika? :)

 

Teško da će je ukinuti, više će biti ono kako mi je drugarica pričala da u Brazilu izgleda, dobiješ lepo za nastavnika engleskog nekog ko ne zna engleski, nego uzme knjigu pa udri, pa se ona posle u životu dobro iscimala da taj engleski na nekom nivou nauči, a baš pogrešan izgovor nikad nije uspela da popravi.

Link to comment

Teško da će je ukinuti, više će biti ono kako mi je drugarica pričala da u Brazilu izgleda, dobiješ lepo za nastavnika engleskog nekog ko ne zna engleski, nego uzme knjigu pa udri, pa se ona posle u životu dobro iscimala da taj engleski na nekom nivou nauči, a baš pogrešan izgovor nikad nije uspela da popravi.

Pa OK, samo ovamo nemas ekvivalent pogresnog izgovora. Ovoga o cemu je venom pricao, da ce se desavati da se predmet nekome ogadi, verujem da ce biti i to jeste nevolja.

Link to comment

Pa OK, samo ovamo nemas ekvivalent pogresnog izgovora. Ovoga o cemu je venom pricao, da ce se desavati da se predmet nekome ogadi, verujem da ce biti i to jeste nevolja.

 

Pričam o matematici. Što se informatike tiče, već imamo nastavnike po srednjoj koji nisu baš neki kvalitet u poređenju sa drugim nastavnicima, ako neko hoće da se bavi proširenjem broja časova predmeta, treba da počne sa edukacijom dodatnog nastavnog kadra. Mislim to je stvarno toliki no brainer, tako da ne bih dalje o ovome.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Svet Kompjutera ima serijal tekstova o mogućnostima i primeni Maline, kao i jedan tekst u avgustovskom broju o programiranju za najmlađe. 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

It's funny because it's true.

 

 

Edit:

A nisu ni takli teme kao što su Karma, Mocha, Chai, Supertest... Oh, wait...

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...