Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

 

 

Vrsacka gimnazija. Generalno ta skola je imala bolji procenat, ali se meni bas zalomilo.

 

.

Heh..meni je lik koga smo zvali Steker od '96 do '99 predavao informatiku..sve vreme forsirajuci pascal..jebo ga on

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

Moj kum koji poslednjih deset godina seje paradajz i tikvice rešio da ga to smara, te svršio neki kurs pri levi9 i položio. Iz poljoprivrede u programiranje.

Link to comment

Moj kum koji poslednjih deset godina seje paradajz i tikvice rešio da ga to smara, te svršio neki kurs pri levi9 i položio. Iz poljoprivrede u programiranje.

Joj, da te sad Noskich pročita, kose bi čupao što čovek napušta selo radi neog bezveznog posla u gradu... :(

Link to comment

Heh..meni je lik koga smo zvali Steker od '96 do '99 predavao informatiku..sve vreme forsirajuci pascal..jebo ga on

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

 

Pa i mi smo radili taj jedan pascal zadatak non stop. Mislim nije problem u pascalu, treba uhvatiti logiku nekog jezika, pascal je verovatno sasvim ok izbor za to, ali jbt kako koji kontrolni, on samo malo permutira brojeve / imena i radi opet isto.

 

Ali znači ipak je bila informatika u vršačkoj?

Link to comment

Ja sam u gimnaziji imao informatiku samo u prvoj godini, sezona 90/91...

 

Tužno je što smo nas par znali daleko više od sobe koja je trebala to da nam predaje, a ostali su bili zainteresovani za informatiku na nivou kokoške, pa je premet bio čista sprdnja...

Link to comment

Pa i mi smo radili taj jedan pascal zadatak non stop. Mislim nije problem u pascalu, treba uhvatiti logiku nekog jezika, pascal je verovatno sasvim ok izbor za to, ali jbt kako koji kontrolni, on samo malo permutira brojeve / imena i radi opet isto.

 

Ali znači ipak je bila informatika u vršačkoj?

Bila..

Ovo je program u pascalu na tabli..prepisite i naucite napamet..to ce biti na kontrolnom

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

Ja sam u gimnaziji imao informatiku samo u prvoj godini, sezona 90/91...

 

Tužno je što smo nas par znali daleko više od sobe koja je trebala to da nam predaje, a ostali su bili zainteresovani za informatiku na nivou kokoške, pa je premet bio čista sprdnja...

 

Mislim da je bio sprdnja kod mnogih. Ok, bolje sprdnja godinu-dve, nego ništa, ali nije bolje podići to na 4 godine dekretom. Ono što može da se uradi je proširenje edukacije nastavnika koje bi praktično čekali poslovi. Ali kao što rekoh, reći da to može da predaje svako, samo otvori knjigu i cepaj, je baš potcenjivački i prema informatici i prema drugim predmetima.

Ispada da su ludi oni koji su u Srbiji i svim evropskim zemljama uveli zahteve za fakultetskim obrazovanjem da bi neko bio nastavnik, čak i postfakultetskim za više škole i fakultete.

Link to comment

Bila..

Ovo je program u pascalu na tabli..prepisite i naucite napamet..to ce biti na kontrolnom

 

Fins flit izgleda za džabe zavidi onima iz tehničke škole što su imali informatiku.

 

Jebi ga, ponavljam se, ali malo ko može da drži iole kvalitetna predavanja tako što će malo da otvori neki udžbenik i krene.

 

Ono što jeste skandal je na drugoj strani, da se ne bave obrazovanjem nastavnika čak ni za ovoliko koliko već jeste obavezna informatika.

Link to comment

siguran sam da informatiku na osnovnoskolskom nivou moze da predaje apsolutno svako ko je polozio istu na svom fakultetu.

 

 

Ceniš prema sebi. Moja sestra je recimo završila saobraćajni kao baš dobar student, imala neku informatiku tamo koliko mi je poznato, i imala napade panike kad sam joj objašnjavala kako da instalira skajp mojima (Na kraju to završio brat koji je išao u srednju). Pritom je prilično pametna devojka, inteligentnija od mnogih koje poznajem.

Link to comment

Sta je uopste ta informatika? Zbunjen sam, jer jezici koji se ovde pominju (Pascal, asembler) su nesto sto bih ocekivao da se uci na predmetu koji bi se zvao Programiranje, Osnovi racunarstva, ili slicno. Jest da je "informatika" dosta fluidan termin, ali tesko da moze da se pod njim podvedu neki elementi arhitekture racunara i programiranja, sto pretpostavljam da ima smisla da se uci u osnovnim/srednjim skolama.

Link to comment

Sta je uopste ta informatika? Zbunjen sam, jer jezici koji se ovde pominju (Pascal, asembler) su nesto sto bih ocekivao da se uci na predmetu koji bi se zvao Programiranje, Osnovi racunarstva, ili slicno. Jest da je "informatika" dosta fluidan termin, ali tesko da moze da se pod njim podvedu neki elementi arhitekture racunara i programiranja, sto pretpostavljam da ima smisla da se uci u osnovnim/srednjim skolama.

 

Šta joj je plan i program ne znam, moja se svela na jednu lekciju o hardveru i jedan zadatak u pascalu. Ok za neku ideju kako to izgleda, ali ja svom nastavniku ne bih dala da drži četiri godine toga nikome.

Link to comment

ja sam bila pogresno razumjela da se informatika izbacuje iz obaveznog programa srednjih skola. znaci, ne uvodi se u osnovne. pa i ne mislim da ona mora da se pod obavezno uci u osnovnoj skoli.

Link to comment

Ja sam vec zaboravila sta smo radili na predmetu "Informatika" u gimnaziji, ali bilo je tu finih stvari; kada smo posle na fakultetu radili razne sortove, setih se toga iz 3./4. razreda. Takodje to malo Pascala je lepo doslo kao podloga za ~razmisljanje. E sad, koga to nije zanimalo, nije morao bas ni da se cima mnogo za ocenu, niko tu nije pao, pa imao ni dvojku kao krajnu ocenu, iako je sigurno pola odeljenja izaslo nepismeno u tom smislu, neke devojke nisu kapirale bas sta je ta kutija pored monitora, ali da budemo iskreni nisu bas bile ni prirodno obdarene u predelu unutar lobanje, a gimnazija, iako dobra, nije uspela previse da ucini.

Link to comment

Ma imao sam informatiku, samo sto nismo radili apsolutno nista, igrali igrice na casu. Ne mislim da je lako to raditi, naravno. Kvalitet je  na uzasnom nivou. Samo, na tome se mora raditi i unapredjivati postepeno. Ako samo dignemo ruke i kazemo da nije to za nas, necemo nista postici.

 

 

 

Sta je uopste ta informatika? Zbunjen sam, jer jezici koji se ovde pominju (Pascal, asembler) su nesto sto bih ocekivao da se uci na predmetu koji bi se zvao Programiranje, Osnovi racunarstva, ili slicno. Jest da je "informatika" dosta fluidan termin, ali tesko da moze da se pod njim podvedu neki elementi arhitekture racunara i programiranja, sto pretpostavljam da ima smisla da se uci u osnovnim/srednjim skolama.

U udzbeniku je bilo svega i svacega, ne samo programiranja.

 

 

Heh..meni je lik koga smo zvali Steker od '96 do '99 predavao informatiku..sve vreme forsirajuci pascal..jebo ga on

Ja sam krenuo sa nesrecnim Smailom, a posle sam dobio gomilu ljudi koji veze sa tim nemaju, ovako kako Dagmar opisuje. Bio je i Steker jedne godine, kukao je kako bi on hteo da nas uci C, ali mu ne da program. I bio je jedini koji je pokusavao nesto da nas nauci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...