Jump to content
IGNORED

Sharing economy - ko deli vredi


Eraserhead

Recommended Posts

 

Uber mi do sada bio samo blago antipatican, ali posle citanja ovog oglasa sam definitivno misljenja da ih treba sve djuture spaliti na lomaci. Zive.

 

Mislim, brate:

 

 

 

The City General Manager at Uber is by far the most demanding position Uber has to offer; it requires such a degree of talent, guts and leadership that the right person is difficult to find. 

 

The core of Uber is in the city team, led by a General Manager. They make the magic that is Uber, a reality. It’s a big deal and the qualities and capabilities required of an Uber GM mean you are an incredibly intelligent, talented and highly sought-after professional. Sound like you?

 

If you’re potentially one of the truly rare, gifted Uber GMs, we want to hear from you! 

 

WHAT YOU NEED TO KNOW/HAVE:

 

  • 7+ years of consulting, investment banking, marketing or operations management experience (not quite there? Apply for Community Mgr or Operations Mgr instead!)
  • Data-driven decision mentality and sound business judgment through strong analytical thinking
  • Creative solutions driven mindset, with a *get shit done* attitude
  • Relevant experience in consumer service marketing is helpful
  • Stellar networking skills and the ability to make smart partnerships happen
  • Entrepreneurial DNA and fear tolerance of a honey-badger

Napalm, gulag, inkvizicija! Hapsi narodna milicijo! Odvratno, odvratno...

Edited by hazard
Link to comment
  • Replies 552
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    93

  • Indy

    58

  • Tribun_Populi

    50

  • Prokleto Djubre

    36

ali pre toga će danima biti ovakva slika

bgd-protest-taksista7.jpg

 

i na kraju će verovatno biti kako Vučić odluči, ako namigne na protest taksisti će da smaraju ako treba i mesec dana. ako namigne uberu, taksiste će skloniti za dan-dva uz jednu lepu kampanju razvlačenja po informeru

 

mislim da ce to zavisiti od toga koliko je vredno to trziste uberu.

Link to comment

ali pre toga će danima biti ovakva slika

 

 

i na kraju će verovatno biti kako Vučić odluči, ako namigne na protest taksisti će da smaraju ako treba i mesec dana. ako namigne uberu, taksiste će skloniti za dan-dva uz jednu lepu kampanju razvlačenja po informeru

 

 

Bilo bi super da se to dogodi, prvo su ih naguzili da promene automobile i uterali u kredite (naravno ne sve, ali nije mali %), i onda kada jedva otplaćuju ta zaduženja, dođe im neko kao uber i smanji im pazar za 50%.

 

 

Hm, poznavajući solidarnost beogradskih taksista, teško da će jednim namigom i informerovskom 

kampanjom da ih slome.

 

Solidarni su kada utepaju nekog taksistu, a po nekim drugim pitanjima, kud koji mili moji.

Link to comment

Uber mi do sada bio samo blago antipatican, ali posle citanja ovog oglasa sam definitivno misljenja da ih treba sve djuture spaliti na lomaci. Zive.

 

Mislim, brate:

 

 

 

Napalm, gulag, inkvizicija! Hapsi narodna milicijo! Odvratno, odvratno...

 

sta ti tacno smeta? klasican SV speak. barem nisu trazili rock stara ili ninju.

Link to comment

Recnik u tom oglasu je nesto sto se srece kod new age silicon valley kompanija. Nista posebno. Uber u Beogradu bi bio dobra vest ali mislim da ce ljudi ovde jos dugo placati precenjene usluge taxija. Danas sam dva puta koristio Taxi u BG. Prvo iskustvo super. Drugo iskustvo drkadzija koji moze da vozi samo zato sto je zasticen a kada bi izasao negde gde zadovoljstvo musterija odlucuje ne bi imao nijednu musteriju. Zbog takvih treba Uber.

Link to comment

sta ti tacno smeta? klasican SV speak. barem nisu trazili rock stara ili ninju.

Ali, zašto se pristaje na to?

 

Ja sam nekad čupao kose (koje sam onda obilato imao) kad se u oglasima tražilo da kandidat mora da bude moralno-politički podoban.

 

Ovo je gore. A neki se, eto, tome raduju.

Link to comment

Bice veselo.

 

 

a kad kazes neregulisano sta pod tim podrazumevas? van kojih pravila i propisa rade, osim propisa o taksi vozilima? da li zaista zelis da uber funkcionise po tim propisima, koji za posledicu imaju  korupciju (kao sto je paculla objasnila za nyc, a jasno je da je recimo u bg jos gore, posto overavaju vlasnike po ulicama) i uskracivanje mnogima koji bi da udju u igru?

 

Koji propis krsi divlji taksista osim onog o taksi vozilima? Nijedan! :ajde:

Pitao sam vec jednom, pa da pitam opet. Jel mozemo ja i ti danas kao uber da napravimo firmu - recimo ober - stanemo na ulicu i vozimo ljude bez ikakve dozvole? Ako ne, zasto ne?

Link to comment

Ali, zašto se pristaje na to?

 

Zato sto postoje ljudi kojima to prija. Imaju skill koji danas moze da se unovci i onda misle da su oni licno zbog svojih xyz kvaliteta iznad svoje okoline. Drustvo u kojem zivim je nesposobno, I get shit done. Potpuna besvest i za sadasnjost i za proslost.

Link to comment

 

BTW kako to bg taksista mulja preko neizdavanja računa ako plaća porez paušalno (i to jedva).

postojeci sistem oporezivanja taksista je idealan za musterije muljatore. 

 

zamolis taksistu da ti da 20 blanko racuna (castis ga nesto), na svaki upises iznos od 1000 dinara. na osnovu ovih racuna podignes 20.000 dinara sa racuna firme i platis radnika na crno. 

 

a taksisti niko ne vodi evidenciju o broju izdatih racuna. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...