Jump to content
IGNORED

Sharing economy - ko deli vredi


Eraserhead

Recommended Posts

Neka onda sve takve gore na lomaci...

 

+1

 

"Zdimi i beži" bussines strategy tj. hoću sve i to odmah. Proćerati i to gownjiwom motkom.

Link to comment
  • Replies 552
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    93

  • Indy

    58

  • Tribun_Populi

    50

  • Prokleto Djubre

    36

Ma jok, ja sam samo gadljiv na muljačinu kao metod i konzumeristička opravdavanja iste. Meni je to lopovluk, bio i biće.

Link to comment

Tu se uopste ne radi o muljacini vec o buzzword trendu. To moze nekome biti iritantno. Treba oni koje interesuje tema da gledaju Silicon Valley, sjajna serija. :D

Link to comment

Muljačina je ceo koncept tih silicon valley start-upa, kreni globalno i nabogati se na brzinu, dok te ne u'vate. A buzzword trend ne varim, jbg, ja sam iz industrije :P gde je jezik i izražavanje stvar dostojanstva profesije, te tu mogu da se složim s nekim od prethodnih komentatora - iz toga (stila) odmah vidiš da li je to za tebe ili ne.

 

 

Management buzzwords are employed as a cover by those who don't know what they're talking about or are too lazy to explain it properly, Moore believes, and they do little for the user's reputation, among thinking types at least. This

 

+1

Link to comment

brate, svaki put se saplicu o istu stvar. ovo isto im se desilo jedno bar 20 puta. i obicno se zavrsi tako sto back down i smanje cene.

 

mada ovaj clanak i nema skroz smisla. prvo se zali sto vozaci malo zaradjuju, pa onda sto su povecali cene. a najbolja zarada za vozace je upravo kada imaju surge pricing.

Link to comment

a najbolja zarada za vozace je upravo kada imaju surge pricing.

 

 

ne, nego kada imaju povezane vožnje

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

sta, ovo ponavljas posto je kao bog zna kako insightful pitanje? pa napravio je takve firme ko je hteo, imas jos lyft, sidecar i verovatno jos mnoge koje su manje ili vise bile neuspesne, neke pre ubera, neke mozda i posle, therefore, moze i Venom.

 

Ne, ne mogu. I to ti je to.

Link to comment

Ne, ne mogu. I to ti je to.

 

pa ti ne mozes razne stvari, kao ni ja, ali sta sa tim? logan green je recimo mogao, pa je osnovao. ili Shelby Clark, ili Sunil Paul, ili desetine drugih sirom sveta. i to ti je to?

 

ne, nego kada imaju povezane vožnje

pa da, samo kada imaju surge pricing imaju i najvise guzve, otud surge pricing, pa zaradjuju i vise po minuti kada voze i imaju vise voznji. dakle, surge pricing - dobar za vozace, lame za stranded putnike. osim ako su ekonomisti. onda shvataju market clearing pricing   ^_^

Edited by rajka
Link to comment

Muljačina je ceo koncept tih silicon valley start-upa, kreni globalno i nabogati se na brzinu, dok te ne u'vate.

Pa to je mnogo stvari ali uglavnom nije muljaza.

Edited by Eraserhead
Link to comment

ja im zelim da rade posao koji ih ispunjava. mnogo vaznije od pravljenja velikih para.

Strašno bih voleo da čujem od onih koje vožnja ubera ispunjava, ali sumnjam da ću ih ovde čitati.

Link to comment

pa ti ne mozes razne stvari, kao ni ja, ali sta sa tim? logan green je recimo mogao, pa je osnovao. ili Shelby Clark, ili Sunil Paul, ili desetine drugih sirom sveta. i to ti je to?

 

 

Ne, ne mogu, zato sto mi, niti njima to drzava nece dati. Topic je poceo o Uberovim problemima sa zakonom u Francuskoj i ostalim zemljama. To sto Uber i slicni prvo pocnu nesto, pa onda uskladjuju propise sa svojim poslovanjem nije legitimno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...