Jump to content
IGNORED

Sharing economy - ko deli vredi


Eraserhead

Recommended Posts

Kako se rešava situacija u kojoj mene 1 iscima lik preko ubera ja ga vozim i to se evidentira/oporezuje i mi se dogovorimo da me vozi od sada do kraja života i nikad više ne koristi uber?

 

pa valjda isto ko sto se resava sa likom iz taksi udruzenja kad se tako dogovoris. cula sam nesto o tome da ugradjuju GPS-ove.......

Link to comment
  • Replies 552
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    93

  • Indy

    58

  • Tribun_Populi

    50

  • Prokleto Djubre

    36

odakle ti da ces morati? uber i lyft testiraju "linijske taksije" koji su jeftiniji od standardnog ubera, ali to je mali deo celokupnog biznisa.

Linijski taksi :D. To je postojalo u Srbiji jos pre skoro 20 godina. Isto entrepreneurship prve klase.

Link to comment

Pre neki dan mi kaže beogradski taksista da, na pritisak grada, od novaka spremaju i u našem taksiju (našim taksi udruženjima) mobile app+gps, i da u principu ukidaju dispečerke koje se javljaju na fon i čitaju adrese preko stanice...

Link to comment

realno se prilike same otvaraju, ponuditi aplikaciju za svaku od usluga, gde su polukvalifikovani ili sa manje iskustva spremni da za manje novca odrade isto. bankarski i advokatski saveti, lekarske usluge, trgovina. sta god... a nek ocene korisnika budu kontrola i merilo kvaliteta.

sigurno bi odlicno fumkcionisalo.

Link to comment

realno se prilike same otvaraju, ponuditi aplikaciju za svaku od usluga, gde su polukvalifikovani ili sa manje iskustva spremni da za manje novca odrade isto. bankarski i advokatski saveti, lekarske usluge, trgovina. sta god... a nek ocene korisnika budu kontrola i merilo kvaliteta.

sigurno bi odlicno fumkcionisalo.

 

Meni je smesno sto si ti ovde sarkastican, a ja bas mislim da ce realnost izgledati veoma slicno veoma brzo. Sve ce se digitalizovati do nivoa koji je tesko zamisliv sada i to ce biti dobra stvar. Medicina je svakako najvaznija u tome i danas su prakticno najbolji dijagnosticari oni koji su najblize softveru i imaju najvise podataka u glavi. Ista situacija sa najpreciznijim zamislivim hirurgom, sto je vec posao koji ponekad rade roboti. Samo korak fali do toga da veci deo medicine delegiramo spravi koja je za njega podesnija od coveka. Naravno to nije karikatura koju ti zamisljas i u kojoj neko posalje simptome a neko drugi dokon mu kaze da ima rak.

Pored toga si napravio jedan logicki trik pokusavajuci da poredis lekara koji je valjda najtipicniji primer za posao koji zaista treba licencu zbog svacijeg dobra i taksiste koji je specijalan po tome sto zna da vozi automobil a opasnosti povezane s njegovom nestrucnoscu (ako uzmemo da vec svako mora biti licenciran da vozi automobil i bez taksi licence) su da ne stignes negde najkracim putem.

Link to comment

Linijski taksi :D. To je postojalo u Srbiji jos pre skoro 20 godina. Isto entrepreneurship prve klase.

znam, i moja je reakcija bila :D kada sam procitala vest. btw. uber, tj americki medija ne zovu to "linijski taksi", nego sam ga ja tako nazvala.

Link to comment

realno se prilike same otvaraju, ponuditi aplikaciju za svaku od usluga, gde su polukvalifikovani ili sa manje iskustva spremni da za manje novca odrade isto. bankarski i advokatski saveti, lekarske usluge, trgovina. sta god... a nek ocene korisnika budu kontrola i merilo kvaliteta.

sigurno bi odlicno fumkcionisalo.

 

pa ovo vec jeste realnost u americi, imas startupe, koji imaju tehnologiju u osnovi, i za bankarske usluge, i za advokatske, i za medicinske, i brigu o starima, i samo naravno nisu polukvalifikovani, nego rade u skladu sa zakonima i regulacijama. i generalno, iako su jos u povoju, nema razloga da mislimo da zaista ne fumkcionisetm. a kazu znalci, tek samo na pocetku ove tehnoloske revolucije  :ph34r:

Edited by rajka
Link to comment

Linijski taksi je nebitan za Uber, sledeca stvar gde bi hteli da se oprobaju je isporuka robe.

 

Telemedicina, zdravstveno osiguranje (potencijalno vrlo opasna stvar)...

 

 

pa znam, to sam i rekla:

 

 

odakle ti da ces morati? uber i lyft testiraju "linijske taksije" koji su jeftiniji od standardnog ubera, ali to je mali deo celokupnog biznisa. 

 

a pored onoga sto sam nabrojala, imas startupe i iz oblasti zdravstvenog osiguranja, recimo Oscar i SimplyInsured, tek tu mozes da napravis ustede klijentima, sto mislis da je opasno? tj kako je opasnije od kada kupujes tako sto zoves tetku iz prodaje telefonom pa tako kupis?

Edited by rajka
Link to comment

 

Pored toga si napravio jedan logicki trik pokusavajuci da poredis lekara koji je valjda najtipicniji primer za posao koji zaista treba licencu zbog svacijeg dobra i taksiste koji je specijalan po tome sto zna da vozi automobil a opasnosti povezane s njegovom nestrucnoscu (ako uzmemo da vec svako mora biti licenciran da vozi automobil i bez taksi licence) su da ne stignes negde najkracim putem.

 

ja samo pratim niz koji se ovde otvara, npr. sto bi placao profi lekara da ti kaze da si prehladjen? student medicine ili stazista bi iste savete dao, za manje novca.

Link to comment

ja samo pratim niz koji se ovde otvara, npr. sto bi placao profi lekara da ti kaze da si prehladjen? student medicine ili stazista bi iste savete dao, za manje novca.

 

slabo si onda shvatio o cemu se ovde prica.

Link to comment

ja samo pratim niz koji se ovde otvara, npr. sto bi placao profi lekara da ti kaze da si prehladjen? student medicine ili stazista bi iste savete dao, za manje novca.

To sto ti radis ima ime i zove se slippery slope. Evo da se upoznas: https://en.wikipedia.org/wiki/Slippery_slope

Tako isto ako pustimo pedere da imaju paradu, sledece je da nas psi jebu u dupe prilikom upisa osnovne skole.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...