Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Kakve veze ima da li su u odeljenju Nemci ili vi marsovci - valjda "Hergestellt in..." označava gde se te kamere fizički prave (gde je fabrika)? 

 

Kao što na Eplovim sokoćalima piše "Designed in California" (još im samo fali "proudly"), ali i "Made in China".

Link to comment
3 hours ago, papapavle said:

Kakve veze ima da li su u odeljenju Nemci ili vi marsovci - valjda "Hergestellt in..." označava gde se te kamere fizički prave (gde je fabrika)? 

 

Kao što na Eplovim sokoćalima piše "Designed in California" (još im samo fali "proudly"), ali i "Made in China".

a sta ti ga ja znam, samo primjetih

 

i ono china export, ce...jelte  :D

Link to comment

Vidi ti svabe sto su poletele, Teuteburska suma...

 

https://www.netflix.com/rs/title/81024039

 

Najjaca je uvodna scena koja kaze da je ta bitka promenila tok istorije, osim sto su se Rimljani vratili sa Germanicusom i silovali, popalili i u roblje od odveli Germane. Doduse u germanskoj romanticarskoj istoriji jeste promenila. A i taj poraz je bio posledica toga sto je germanski rob, kao deo Rimske legije, preleto kod Germana. Uostalom, germanska romanticarska istorija nece prihvatiti da su bli veliki robovi Rimljana  a i kasnije stepskih naroda poput Huna.

 

Ne valja ovo bas sto se desava.

Link to comment
  • 1 month later...

Koliko je jak neonaci pokret u nemackoj danas? Vidim dosta ih ima u vojsci(bundeswher) ali van toga.

Iako se misli da je u Zapadnoj Nemackoj izvrsena kompletna denacifikacija, to nije bio slucaj i postojale su neonaci stranek od obnavljanja visestranacjan nakon 1945. Ali nikada nije dozvoljeno da ojacaju. Istocna Nemacka, nekadasnja teritorija Pruske mi se cini glavnim bazom danas. Doduse to je i tradicija Pruske-krv i zelezo sa sve Junkerima od kojih masa nisu bili germani porkelom vec Vendi i Balti, kao i originalni Prusi. Zato je posle 1945 od svih nemackih oblasti samo Pruska razbucana pposto su Junkeri optuzeni za dva svetska rata, elita Vermahta je bila Pruska, ali vidim da se sve vise tradicija Pruske vraca. U Berlinu se citav kvart iz vremena Pruske vraca,

 

Berliner Stadtschloss

 

The Berlin Palace (German: Berliner Schloss), formally the Royal Palace (German: Königliches Schloss),[1] on the Museum Island in Berlin was the main residence of the House of Hohenzollern from 1443 to 1918. Expanded by order of King Frederick I of Prussia according to plans by Andreas Schlüter from 1689 to 1713, it was thereafter considered a major work of Prussian Baroque architecture.[2] The former royal palace was one of Berlin’s largest buildings and shaped the cityscape with its 60-meter (200 ft)-high dome. Damaged during the Allied bombing in World War II, it was demolished by the East German authorities in 1950, and later became the location of the modernist East German Palace of the Republic.

 

Ovako izgledalo 1990,

 

800px-Berlin,_Palast_der_Republik_--_um_

 

Rekonustrukcija,

 

west-png.png

 

Vidim da se to desava sirom bivse Pruske, ono sto je ostalo u Nemackoj. To je u neku ruku vracanje nemackom imperijalizmu u arhitekturi i simbolici.

 

 

 

Link to comment

U nekim lokalnim novinama sam uhvatila clanak, ali nisam procitala do kraja, koji se fokusirao na naciste u policiji i nekim vojnim frakcijama (meni su svi isti ali se po kapama i uniformama vidi da nisu). Mnogo njih je pronadjeno, i to nisu samo pojedinci nego citave druzbine, koje se kao u filmovima sastaju u svojim odajama (podrumima, bastama, garazama te zajednickim vezbama po sumama i slicno) sa sve zastavom. Dosta jezivo.

 

Jedna zena iz Istocne Nemacke mi je pricala da su oni tamo prilicno bili nauceni da su Nacisti bili samo u Zapadnoj Nemackoj, tako da nisu imali ni potrebe da se peru od toga.

 

Tu palatu republike su srusili pod izgovorom azbesta da bi napravili nesto novo a staro. Ne vole ljudi brutalizam. :rolleyes:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Mene iskreno iznenadjuje da situacija nije mnogo gora. Neke Srbije, Poljske i Turske imaju klasične nacional-socijalističke priče, začinjene tonom populizma, a tamo gde su to radili before it was cool se kriju po baštama. Mnogo više me brine sveopšta ksenofobija u običnom svetu, predrasude na svakom koraku i mali lični bablovi više klase. 

  • +1 1
Link to comment

U stvari jeste gora, svaki dan ispliva po neka "afera". Eno danas čitam da u jednoj berlinskoj nemaju osobu zaduženu za zdravstvo već 6 meseci jer predsednik (Afd) neće da zaposli kubanca jer "ima drugaciju eksternu pojavu" crn je jel te, što mu je u oči rekao. Generalno, koliko sam ukapirao nemci i dalje takve stvari vide kao izlolovane incidente a u stvari su prilično sistemske (čitaj moj problem sa klinkom i odvajanjem stranaca od nemaca. Jel mi verujete da sam na online roditeljskom pomenuo to i da su svi roditelji (i nemci i nenemci) bili u fazonu "slučajno" a onda rekoh "a da su u jednu grupu stavili jevreje a u drugu nemce i to bi bilo slučajno?". Ja vodim prilično golemu "ekspat" stranu i svaki dan neko sranje na "individualnom" nivou ali se prilično često dešava da se iste stvari dešavaju u različitim Amtima, bvgovima. A niz istih stvari koje se dešavaju na različitim mestima nikako ne mogu da budu slučajnost. Ne znam koliko tu ima istine ali svi trenutni propisi su "best practices" koji su prepisivani i dopisivani ali retko menjani iz decenije u deceniju pa su neki nastali još pre perioda domaće "denacifikacije", tj Frankfurtskog proces. A za šlos Berlin, to pa tek. Zvanično objašnjenje je da su distancirani od imperijalisticke prošlosti i da je ovo muzej a pokušavaju da vrate centar Berlina kakav je bio.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Da sam zlurad, rekao bih da treba da ga restauriraju onako kako je izgledao krajem sezone 44-45, tamo u maju, na finalu lige nacija, da se večno sećaju i da nikad ne zaborave zašto je tako izgledao...

  • +1 1
Link to comment

@radisa Vala istina. I ovo malo zgrada sa vidljivim rupama od metaka sredjuju a kamoli ostalo. Evo bas preko puta moje zgrade, jedna od retkih koja je ostala neokrecena i nesredjena posle rata. Do 3. sprata rupe od metaka skoro oko svakog prozora a po malim prozorima na tavanu se vide rupe od bacaca, samo malo popravljene da ne bije promaja. Skoro sve su pokrili po istocnom berlinu, u zapadnom to ne mozes da vidis. Mislim da su Rusi namerno ostavili i kad su sredjivali zgrade, cisto kao podsetnik.

 

@aram To sto se desavalo se desilo 2 puta i ko je pratio zna da sam popizdeo. Sad imamo drugu situaciju. Uciteljica je od marta sa svim ucenicima imala samo mozda 2 nedelje casove. Krenuli u skolu, imali nastavu svi zajedno mozda mesec dana i matora baba se "razboli", skola u rasulu do sada nije nasla zamenu. Dete svaki dan ide u skolu, presedi sa eventualno jednim casom a ostalo vreme celo odeljenje zeva u dvoristu. Od avgusta 2019 kad je posla u prvi razred odeljenje je skupilo do decembra 2020 godine ukupno 3 meseca neprekidne nastave. Bio im je prosle nedelje neki nastavnik koji je odeljenju dao test iz nemackog i matematike i kaze da su deca na nivou znanja vrtica. Skola nema direktora, imaju neku komisiju. Preko 10 nastavnika spada u rizicnu grupu pa i ne dolazi u skolu. Pet odeljenja starijih grupa izolovano zbog korone. Pisali Berlinskom savetu pre mesec dana, niko se ne javlja. A ovo za podelu ih samo cekam. A ako nastave ovako i sa nastavom tamo nekad januara cu morati da aktiviram svoje godinama sticane vestine kreiranja kampanje i aktiviranje NGO-a i medija.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Mos said:

Mene iskreno iznenadjuje da situacija nije mnogo gora. Neke Srbije, Poljske i Turske imaju klasične nacional-socijalističke priče, začinjene tonom populizma, a tamo gde su to radili before it was cool se kriju po baštama. Mnogo više me brine sveopšta ksenofobija u običnom svetu, predrasude na svakom koraku i mali lični bablovi više klase. 

kakvo krijenje po bastama, u nemackoj je to vise nego javno, stim sto fakat ima prilicno aktivnih ljudi i na drugoj strani.

koliko je stidljivo i skriveno govori podatak da je prosle godine mislim, politicar poslanik ubijen u rodjenoj kuci od strane dvojce nacosa.

pisao sam vec kako su pre pet godina skinsi u dortmundu pravili mars, a koji se zavrsio koncertom u centru na mestu gde su deset godina ranije nozem zaklali nekog pankera levicara.

Link to comment
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...