Jump to content
IGNORED

ideologija i YU new wave


MancMellow

Recommended Posts

svuda bi da trpate ideologiju, a ovi mladi koji su bili samo rnr su koristili pobunu i ideologiju da trpaju

 

oni su bili u pravu a ne vi, levica i desnica my ass

Link to comment

sta mi znamo sta je desno a sta levo. pored toga cane nije na forumu.

 

Misliš da pesme Brejkersa treba ponovo analizirati i tražiti u njima svetosavlje i vladiku Nikolaja? Ne verujem da si toliko zaludan.... :)

Link to comment

ja nisam ali bih stvarno voleo da se kostic ukljuci u vasu raspravu....mozda su svi ti ljudi pravili  dobru muziku jer im niko nije nacrtao lenjirom mozgove

 

Apsolutno.

Link to comment

svuda bi da trpate ideologiju, a ovi mladi koji su bili samo rnr su koristili pobunu i ideologiju da trpaju

 

oni su bili u pravu a ne vi, levica i desnica my ass

 

Vidim da se govori u množini pa vidim da i na mene misliš - ne znam gde sam ja trpao bilo kakvu ideologiju u bilo koji od pomenutih bendova.

Link to comment

ja nisam ali bih stvarno voleo da se kostic ukljuci u vasu raspravu....mozda su svi ti ljudi pravili dobru muziku jer im niko nije nacrtao lenjirom mozgove

Pa upravo to.

Teza o kojoj se raspravlja mi je sve manje jasna.

Link to comment

ja nisam ali bih stvarno voleo da se kostic ukljuci u vasu raspravu....mozda su svi ti ljudi pravili  dobru muziku jer im niko nije nacrtao lenjirom mozgove

pa naravno, to i jeste sustina. lik nam ovde objasnjava, da su ovi seli i resili ajd da pravimo album o ljoticu i njegovoj viziji jugoslovenstva. citao skoro neki intervju iz dzuboksa gde sva cetvorica pricaju kako nisu imali pojima o konacnoj verziji. 

Link to comment

ja nisam ali bih stvarno voleo da se kostic ukljuci u vasu raspravu....mozda su svi ti ljudi pravili  dobru muziku jer im niko nije nacrtao lenjirom mozgove

Да закључавамо топић и кључ мунемо у мутно Дунаво.

Link to comment

ja nisam ali bih stvarno voleo da se kostic ukljuci u vasu raspravu....mozda su svi ti ljudi pravili  dobru muziku jer im niko nije nacrtao lenjirom mozgove

 

Potpuno tacno, neko kome su lenjirom crtali mozak ne bi bio u stanju ni da interpretira sve ono na Odbrani a ne da ucestvuje u stvaranju iste.

Ipak ovde ne govorimo o Bijelom Dugmetu, Galiji ili Plavom Orkestru koji su imali mozak za nesto drugo ali to sada ovde nije tema.

Saper je najblizi tom koristoljubivom pristupu.

Link to comment

pa naravno, to i jeste sustina. lik nam ovde objasnjava, da su ovi seli i resili ajd da pravimo album o ljoticu i njegovoj viziji jugoslovenstva. citao skoro neki intervju iz dzuboksa gde sva cetvorica pricaju kako nisu imali pojima o konacnoj verziji. 

 

Obicno, prosto, otrcano, jednodimenzionalno.

Kakav divan pogled na svet.

Link to comment

svuda bi da trpate ideologiju, a ovi mladi koji su bili samo rnr su koristili pobunu i ideologiju da trpaju

 

oni su bili u pravu a ne vi, levica i desnica my ass

 

 

Vidim da se govori u množini pa vidim da i na mene misliš - ne znam gde sam ja trpao bilo kakvu ideologiju u bilo koji od pomenutih bendova.

 

 

Pa upravo to.

Teza o kojoj se raspravlja mi je sve manje jasna.

 

 

Да закључавамо топић и кључ мунемо у мутно Дунаво.

 

Postujuci demokratski princip, jasno je da se postavlja pitanje smislenosti ovog topika.

Ideologije u Novom talasu nema, sve je nastalo kao dobra zabava i zelja za jebanjem, tako da je Manc promasio temu.

Long Live Rock 'n' Roll:cool:

Link to comment

pa ljudi se debili, ko god da im učitava pamet je kurton željan samopromocije, a ne neko sa IQ-om

 

sve je u 99% slučajeva jednostavnije nego što izgleda, a dodavanje dimenzija dolazi posthumno

 

od pobunjenika koje sam znao lično, nisam naišao na ljude koji kriju značenja u tekstovima, koji se bore svojim pesmama za slobodu, budućnost, veru ili šta god

 

jok, daj pivo i to je to, tu smo svi

 

a ti živi u iluzijama, nemam ja ništa protiv

Link to comment

previše učitavaš u odbranu i poslednje dane, to mi dođe isto kao ovi koji posmrtno požure da izjave za javnost kako odbrana nije dobra zato što su se poigravali sa pravoslavljem, nego je čokolada bolja, pa aman nabite u bulju sebi te krstove i petokrake koje morate svuda da nosite

 

da si živ i zdrav, al' smara za sve pare ta opsednutost, isto kao i otklon po svaku cenu

Link to comment

Nema tu opsednutosti ni trunke.

Stav da je Divljan = LDP cime se objasnjavaju dogadjaji iz vremena Odbrane morao je naidje na neku vrstu otpora kroz provokaciju.

Ti se tu ne racunas sa svojim iskljucivim hedonistickim pristupom kada sagledavas r'n'r.

Sex & Drugs & Rock & Roll

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...