Jump to content
IGNORED

ideologija i YU new wave


MancMellow

Recommended Posts

Dobro.

Da bi to bilo istina moraces (ne nuzno ti) da druknes i zatrazis vazdusnu podrsku u obliku brisanja postova.

U protivnom, trazio si da priznam nesto sto nisam tvrdio.

Eto kakav si ti.

 

Nisam ništa tražio da priznaš, pitao sam (se) da li to misliš. I to je sve.

Link to comment

Ma ok, pa neka kaže čovek jasno da misli da je Divljan bio "ljotićevac" :)

 

Nije to sve.

Gle ovo...

Ma ok, pa neka kaže čovek jasno da LI misli da je Divljan bio "ljotićevac"

Link to comment

ok, progutao sam "li", eto, jer to je bio smisao

 

 

Postujuci demokratski princip, jasno je da se postavlja pitanje smislenosti ovog topika.

Ideologije u Novom talasu nema, sve je nastalo kao dobra zabava i zelja za jebanjem, tako da je Manc promasio temu.

 

 

Tema nije "Ideologija u YU New Wave-u", nego "Ideologija i YU New Wave", i nema problema ako se zaključi da je u stvari nema. Naziv topika ne implicira da je ima. 

Link to comment

ja se izvinjavam sto prekidam tribinu, ali ako ima neko da predlozi dobar dokumentarac/knjigu o novim valu i uopsteno poznoj sfrj pop kulturi, unaprijed mu hvala

Link to comment

ja se izvinjavam sto prekidam tribinu, ali ako ima neko da predlozi dobar dokumentarac/knjigu o novim valu i uopsteno poznoj sfrj pop kulturi, unaprijed mu hvala

 

Pre par godina je bio neki engleski dokumetarac o tome, čak su se i Krvna zrnca tamo pojavila, ali ja nisam gledao, pitaću ortaka koji jeste, možda se da iskopati pretragom u Guglu.

 

Možda je BBC-ovo  mrzi me dalje da kopam, izvinjavam se što sam stavio link na Blic.

Edited by Anonymous
Link to comment

odgovarajuće godine rockovnika na jutubu, kao i sretno dijete, junaci johnnyjevih pesama ili nekako slično su napisali, druga strana rock'n'rolla itd

 

rockovnik ne daje lošu hronologiju svega, sretno dijete slika ok zagrebački deo cele priče sa malim uplivima ekipe oko jugotona iz drugih delova zemlje, junaci džonijevih pesama lepo spuštaju na zemlju celu priču, večeras sam s čerom bio u kavkazu uz pljuge i pivo, drugačiji pristup, druga strana rnr daje sliku okruženja, komisije koje su odlučivale šta je šund itd

 

odatle pa na dalje

Link to comment

ok, progutao sam "li", eto, jer to je bio smisao

 

Tema nije "Ideologija u YU New Wave-u", nego "Ideologija i YU New Wave", i nema problema ako se zaključi da je u stvari nema. Naziv topika ne implicira da je ima. 

 

Naravno da to nije bio smisao, jasno se vidi kako se momacis u grupi i pred ekipom iznudjujes priznanje uz smajli.

 

Sto se teme tice, ovo boldovanje slova je los sitnoosvetnicki pokusaj jer paralele izmedju mog boldovanja i ovog nema ni u naznakama.

Znamo svi sta je tema ali ako u Novom talasu nema ideologije onda je besmisleno govoriti o ideologiji i Novom talasu, sto si na kraju potvrdio, spektakularno zavrsavajuci zakljuckom da je sve relativno pa i otvaranje topika.

 

Duboko si me razocarao.

Neverovatan si, eto kakav si ti.

Link to comment

 

Znamo svi sta je tema ali ako u Novom talasu nema ideologije onda je besmisleno govoriti o ideologiji i Novom talasu

 

Nije, zato sto je to zakljucak do koga se moze, ali i ne mora doci. Samo ne na pocetku, nego na kraju (eventualne) rasprave 

Link to comment

Nije, zato sto je to zakljucak do koga se moze, ali i ne mora doci. Samo ne na pocetku, nego na kraju (eventualne) rasprave 

 

Zasto onda nisi otvorio temu Kulinarstvo i YU new wave?

 

Nego, ako ostavimo po strani to "moze ali i ne mora", da li i ti stojis na stanovistu da ideologije u Novom talasu nije bilo?

Razumem ja pristup forumskoj temi kao naucnom radu, istrazivacku objektivnost i insistiranjе na izvorima i datumima ali zar proizvod toga ne treba da bude neki zakljucak?

 

edit:

Mislim, zakuvao si sve a stojis po strani  ^_^

Eto cime se ti bavis, nemoguc si i strasno me sekiras.

Edited by PopeЧе
Link to comment

ja se izvinjavam sto prekidam tribinu, ali ako ima neko da predlozi dobar dokumentarac/knjigu o novim valu i uopsteno poznoj sfrj pop kulturi, unaprijed mu hvala

 

2011. si imala dobru izlozbu u Muzeju istorije Jugoslavije, opet ta Goranka Matic, verovatno ce se ovde pojaviti znalci koji ce objasnjavati da to sto je fotografisala nije bas tako bilo :0.6:

 

http://www.slobodnaevropa.org/content/poslednja_mladost_u_jugoslaviji_fenomen_novog_talasa/24428276.html

Link to comment

2011. si imala dobru izlozbu u Muzeju istorije Jugoslavije, opet ta Goranka Matic, verovatno ce se ovde pojaviti znalci koji ce objasnjavati da to sto je fotografisala nije bas tako bilo :0.6:

 

http://www.slobodnaevropa.org/content/poslednja_mladost_u_jugoslaviji_fenomen_novog_talasa/24428276.html

ma jok, pojavice se genijalci koji ce da je pljuju jer je sorosev placenik, a mozda opljunu i po zdenku jer je vozio tramvaj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...