Jump to content
IGNORED

ideologija i YU new wave


MancMellow

Recommended Posts

ho ho, ćosa pavlić nije čuo za štošta, al brate, šo voli se trti, bruka...

 

Uvek je to zanimljivo sa svakojakim štreberima ili istoričarima koji hoće da pišu neku recent istoriju o događajima u kojima nisu učestvovali. To je ko ovaj Roreče, on bi sad da o tome priča ko da je u pitanju bitka na Kosovu :lolol:

Link to comment

Ovaj, Pavle Ćosić nije čuo za Rokenrolera... :unsure:

Tekst vrvi od gluposti i proizvoljnih tvrdnji:Prljavo Kazaliste je snimalo za Jugoton zbog tetke koja je tamo cekala penziju,Duci Markovic je tata odradio RTVBG za emisiju Hit Meseca a na Studiju B se samo u 2 emisije mogao cuti taj famozni zvuk novog talasa  :isuse: Kakav kreten je ovo mogao da potpise?

Link to comment

Uvek je to zanimljivo sa svakojakim štreberima ili istoričarima koji hoće da pišu neku recent istoriju o događajima u kojima nisu učestvovali. To je ko ovaj Roreče, on bi sad da o tome priča ko da je u pitanju bitka na Kosovu :lolol:

 

Ja to isto pomislio za Manca a za tebe da Novi talas dozivljavas kao pretecu ldp-a :lolol:

Link to comment

Tesko funkcionisem u tom sistemu malogradjanskih normi tako omiljenom u nas, valjda je to posledica ogromnog priliva stanovnistva u beograd koje i dalje voli da bude onako podrobno informisano o svakoj kuci u selu. (znas ko drzi ovu pumpu, znas cija je ovo zrgada, ko je ortak u ovoj kafani, znas cija je ovo cerka, ko je ovome tetka...)

 

 

Tekst vrvi od gluposti i proizvoljnih tvrdnji:Prljavo Kazaliste je snimalo za Jugoton zbog tetke koja je tamo cekala penziju,Duci Markovic je tata odradio RTVBG za emisiju Hit Meseca a na Studiju B se samo u 2 emisije mogao cuti taj famozni zvuk novog talasa  :isuse: Kakav kreten je ovo mogao da potpise?

 

+1

To su te norme koje sam vec spominjao.

Link to comment

Zasto onda nisi otvorio temu Kulinarstvo i YU new wave?

 

Nego, ako ostavimo po strani to "moze ali i ne mora", da li i ti stojis na stanovistu da ideologije u Novom talasu nije bilo?

Razumem ja pristup forumskoj temi kao naucnom radu, istrazivacku objektivnost i insistiranjе na izvorima i datumima ali zar proizvod toga ne treba da bude neki zakljucak?

 

edit:

Mislim, zakuvao si sve a stojis po strani  ^_^

Eto cime se ti bavis, nemoguc si i strasno me sekiras.

 

nista ti ne valja ova inkarnacija :D

 

otvorio topik, reko sta imam za sada o OIPD, ostalo nek pricaju ljudi, jbg, stoje topici otvoreni i godinama neki. pisacu kad mi se bude pisalo. Ili moram da donosim opravdanje?   ^_^

 

tesko ima umetnosti koja nema nikakve veze, ni na koji nacin, sa nekom ideologijom ili vise njih. cak i ako nema nikakve i to je onda neka vrsta stava bar u odnosu na aktuelna desavanja, ako ne bas ideologije. a punk i new wave su uglavnom bili i malo vise od toga. 

Link to comment

Ja to isto pomislio za Manca

 

Znas sta je recimo nevolja, pomrli su svi rodjeni pre XVII veka, pa nema vise ljudskih istorija renesansne umetnosti :(

Edited by MancMellow
Link to comment

Znas sta je recimo nevolja, pomrli su svi rodjeni pre XVII veka, pa nema vise ljudskih istorija renesansne umetnosti :(

 

 

 

Ona o tom vremenu može da čita nekakve dokumente i piše doktorate, ali je sve to posredno znanje, mnogo udaljenije od onog koje je mogla da stekne

 

Tu se ti i zelaya lepo dopunjujete, jedan sasvim interesantan pogled na tzv.iskustvenu istoriju. ^_^

Link to comment

nista ti ne valja ova inkarnacija :D

 

otvorio topik, reko sta imam za sada o OIPD, ostalo nek pricaju ljudi, jbg, stoje topici otvoreni i godinama neki. pisacu kad mi se bude pisalo. Ili moram da donosim opravdanje?   ^_^

 

tesko ima umetnosti koja nema nikakve veze, ni na koji nacin, sa nekom ideologijom ili vise njih. cak i ako nema nikakve i to je onda neka vrsta stava bar u odnosu na aktuelna desavanja, ako ne bas ideologije. a punk i new wave su uglavnom bili i malo vise od toga. 

 

Ne verujem u sport i reinkarnaciju ^_^ a ovaj blagi zakljucak ipak nije u saglasnosti sa misljenjem diskutantske demokratske vecine da ideologije nema, odnosno da topik ide pod kljuc.

Bravo, Manc, zabludelo jagnje se vratilo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...