Jump to content
IGNORED

ideologija i YU new wave


MancMellow

Recommended Posts

Skoncentrisi se malo, smercujes.

 

Koga citiraš ovde?

 

 

Посебан феномен је појава новоталасних обожаватеља Димитрија Љотића који су углавном били, како то обично бива, генералска деца и који су се овог наслеђа дохватили због потребе разрачунавања са сопственим комунистичким пореклом, али и као одличне потке за уметничку провокацију. Реч је о читавом новом таласу тада врло младих уметника из различитих области који су уз сву позу били довољно талентовани да оставе неке врло значајне артефакте. Албум Идола Одбрана и последњи дани не само да је најбољи поп-рок албум на овим просторима, већ представља готово савршени образац тога шта десница квалитетно може да ради код нас. Прво, ту је 12 сјајних песама у којима се рачунари и машине на савршен начин мешају са православним појањем, врло разноврсна музика у довољној мери базирана на елитнијим звуцима овог поднебља и довољно отворена за (у то време) на западу владајуће форме, али и за руску традицију, читава текстуална поетика базирана на духовности и јасним хришћанским елементима, директно позивање на дело Борислава Пекића, феноменалан омот рађен са мотивима православних фресака и са писмом Мирослављевог јеванђеља... 3

 

3 Аутор Горанка Матић, тада у великој љубави и браку са Небојшом Пајкићем. Узгред, и многи каснији корифеји сорошевског космополитизма су се дебело очешали о овај покрет. О томе како је већина припадника овог круга завршила у неотроцкистичком ЛДП-у погледати есеј „Урбани бесмисао”.

 

Miša Djurković, Slika, zvuk i moć

 

Na to sam mislio. Napisao sam da su ove reči koje su gore pripisane Goranki Matić neprecizne i pitao te konkretna pitanja o Zapadu i trendovima. Ti si na to odgovorio da "samo citiraš" savremenike.

 

Dakle, pitao sam te konkretna pitanja, a ti mi odgovaraš demagški neprecizno citirajući sam sebe i pritom ignorišući nekoliko postova u kome se diskusija kao pomerila.

 

Ako ti je ovo nivo komunikacije, reci, da ne gubim vreme.

Link to comment

Ok, a o čemu se ovde radi? Mene je zanimalo ono o Divljanu i Ljotiću. To jedno. Drugo, naravno da se radi (pre)ispitivanju sopstvene tradicije, pa svako ko ima uho to može da zaključi i vidi tj čuje. 

 

Ovo "tek smo na početku" se može lako staviti u kontekst, onaj koji daje - Čokolada. Kao i u širi kontekst njihovog opusa koji se sav sastoji od poigravanja, lake ironije i (neuspelog) kempa (upravo na Čokoladi). To je očigledno bio početak i - kraj (uglavnom)

 

Evo stihova koji su stvarno preispitivanje:

 

Reci hoćeš li sa mnom na ples?

 

(Igrale se delije na sred zemlje Srbije)

 

A šta da radim, kada zaigramo?

 

Ljudi postavljaju pitanja, i to je sasvim u redu sa osnovnim poetskim karakteristikama upravo roka. Provokacija, preispitivanj, ironisanje, pa i - ispitivanje, što da ne. Bottom line - ne razumem tačno koja je teza sa kojom bi trebalo da polemišem. 

Link to comment

Razocaracu te ali ne delimo isti stav.

Likove poput tebe je vrlo lako navuci na tanak led jer previsoko misljenje o sebi prouzrokuje ovakvo groteskno i bahato ponasanje.

Takvi znaju bolje od aktera, prelaze preko njihovih citata, ispravljaju slucajne pravopisne greske, vredjaju, uplicu se u RL aluzije napecani kao som

dakle nekrofilu, navuko si me da se raspravljam sa budalom. svaka cast. pokusavas da nas ubedis da je covek, koji je poslednji album snimio sa drugarima iz hrvatske, odgovara tvojoj predstavi ljoticevog govneta. e pa,  ne moze. 

Link to comment

dakle nekrofilu, navuko si me da se raspravljam sa budalom. svaka cast. pokusavas da nas ubedis da je covek, koji je poslednji album snimio sa drugarima iz hrvatske, odgovara tvojoj predstavi ljoticevog govneta. e pa,  ne moze. 

 

Kakve veze imaju drugari iz Hrvatske?

Neiskusan si, neobrazovan, banalan...prava mala cepanica.

Link to comment

Ok, a o čemu se ovde radi? Mene je zanimalo ono o Divljanu i Ljotiću. To jedno. Drugo, naravno da se radi (pre)ispitivanju sopstvene tradicije, pa svako ko ima uho to može da zaključi i vidi tj čuje. 

 

Ovo "tek smo na početku" se može lako staviti u kontekst, onaj koji daje - Čokolada. Kao i u širi kontekst njihovog opusa koji se sav sastoji od poigravanja, lake ironije i (neuspelog) kempa (upravo na Čokoladi). To je očigledno bio početak i - kraj (uglavnom)

 

Evo stihova koji su stvarno preispitivanje:

 

Reci hoćeš li sa mnom na ples?

 

(Igrale se delije na sred zemlje Srbije)

 

A šta da radim, kada zaigramo?

 

Ljudi postavljaju pitanja, i to je sasvim u redu sa osnovnim poetskim karakteristikama upravo roka. Provokacija, preispitivanj, ironisanje, pa i - ispitivanje, što da ne. Bottom line - ne razumem tačno koja je teza sa kojom bi trebalo da polemišem. 

 

Koje improvizacije.

Cudi me da dolaze od nekoga ko je do pre par strana insistirao na datumu rok casopisa.

Edited by PopeЧе
Link to comment

^^nije improvizacija, to se zove tumačenje primarnog teksta. 

 

improvizacija je kad se kao dodatni argument koristi nešto što je "otprilike" negde nekad bilo.

 

nisam insistirao na "datumu rok časopisa", insistirao sam na referenci za tvrdnju izrečenu u publicističkoj literaturi. Da li je to hrisovulja, rok časopis ili crtani film savršeno je svejedno. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Kakav bezvezan i isprazan lik ovaj Houra. Ubr, sta mu znaci da nije bilo bendova u Istocnoj Evropi? Pa u samom srcu tame su postojali Zvuki Mu.

 

houra je dosadni kreten

Link to comment

Januar '91. za mesečnik je precizno, kao i tačan datum izdavanja POP BOKSA, ali "sredinom osamdesetih" je neozbiljno.

 

 

Ovo je besmislica. Koje su to bile "vladajuće forme" i na kom "zapadu"? "Zapad" su i Zapadna Nemačka i Velika Britanija i SAD, podeljene na dve obale. I nijedan od ovih zapada nije imao nešto što bi se moglo nazvati "vladajućom formom" u muzici.

 

Ovaj drugi deo koji mi je pojeo citat o "ruskoj tradiciji" - kojoj tačno ruskoj tradiciji? Tradiciji čega? Pop muzike? Crkve? Religije? Društvenih normi? Čega tačno?

 

U Novom Ritmu iz januara '91 (naveden je i br.5) nalazi se ponovljena izjava Vlade Divljana iz ITD-a sredinom osamdesetih.

"Sredinom osamdesetih" je neozbiljno ali sustina je u izjavi za koju imamo preciznu odrednicu.

 

Koje su to bile vladajuce forme 1982?

Misli se na tzv. Drugu britansku invaziju, uticaj elektro-popa (sint-popa), nju vejva, novog romantizma.

Taj iritantni nastup...besmislica...sta je Zapad...

Imas li ti pojma kakva je bila percepcija Zapada 1982?

 

Sto se ruske tradicije tice, mogu da kazem, pristajuci na ovu bezobzirnu gimnastiku, da sigurno niko nije mislio na sovjetsku pop-muziku osamdesetih.

Objasnjenje imas u citatima iz Dzuboksa par postova unazad.

Edited by PopeЧе
Link to comment

^^nije improvizacija, to se zove tumačenje primarnog teksta. 

 

improvizacija je kad se kao dodatni argument koristi nešto što je "otprilike" negde nekad bilo.

 

nisam insistirao na "datumu rok časopisa", insistirao sam na referenci za tvrdnju izrečenu u publicističkoj literaturi. Da li je to hrisovulja, rok časopis ili crtani film savršeno je svejedno. 

 

Cista improvizacija: ovo se lako moze staviti u kontekst...

Nepripremljen, neobjektivan, proizvoljan.

Referencu za tvrdnju si dobio: Novi Ritam br.5 iz januara '91.

Edited by PopeЧе
Link to comment

Cista improvizacija: ovo se lako moze staviti u kontekst...

Nepripremljen, ideoloski zadrt, neobjektivan.

Referencu za tvrdnju si dobio: Novi Ritam br.5 iz januara '91.

 

well, that's just your opinion man

 

Ritam - da znam, ja sam ti ukazao na to kako je tačno glasilo pitanje. I to je to jedno. Izjava nije baš uobičajena, ali svakako nije bila odgovor na pitanje "koje su ti najdraže istorijske ličnosti". Nema tu "mesa" za neke dublje tvrdnje. A ovo za njegovu navodnu izjavu sa kraja 80tih/poč.90tih  "da je bio desničar, ali da je sada levičar" iskreno bih voleo da saznam gde je to bilo. 

 

I konačno, da li ti imaš neku tezu, pa da vidimo da li se slažemo ili ne?

Edited by MancMellow
Link to comment

well, that's just your opinion man

 

Da budemo do kraja tacni - to vazi za ovu temu.

 

editovao sam svoj post, ne mislim da si ideoloski zadrt

Edited by PopeЧе
Link to comment

Kakve veze imaju drugari iz Hrvatske?

Neiskusan si, neobrazovan, banalan...prava mala cepanica.

alo decace,

citiras neki bezvezni esej i lupetas. prica sa itd-om ne postoji. divljan je na pitanje u ritmu kojih 5 licnosti bi pozvao na veceru, izmedju ostalog pomenuo i ljotica. cini mi se da je tada pomenuo i klaudiju kardinale. i sta ti to isto znaci? da voli prsate italijanke. potom ixzjavljivao da se kaje zbog te izjave. takodje reko da nije religiozan. kako se to uklapa u tvoj fasisticki sklop misli ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...